Petr Říha |

Z JINÉHO ÚHLU POHLEDU

Po pár dnech se ještě vraťme k zápasu v Novém Jičíně. S tímto soupeřem jsme naposledny hráli stejnou soutěž v sezoně 2018/2019, kdy jsme v posledním podzimním zápase slavili pod trenérem Mičegou vítězství  3:2. Na půdě v té době prvního  Nového Jičína, který tehdy vedl trenér Hajný (dnes Valašské Meziříčí).  
V roce 2018 to v Novém Jičíně vypadalo jen o kapánek lépe, než na vsetínské Ohradě. V N.Jičíně se ještě na trávě hrál fotbal, na Ohradě už pár let nikoliv. Ale okolí, neupravená škvára místo atletického oválu, okolní ochozy v zuboženém stavu, to bylo v roce 2018 prakticky stejné. Dnes má městský areál v Novém Jičíně nejen vyměněný povrch na tamní přilehlé umělce ale především areal travnatého fotbalového hřiště a okolí se změnílo k nepoznání. Dnes mají Novojičíňané krásné fotbalové prostředí, důstojné druhé nejvyšší moravské soutěži v mužích i mládeži (které hraje i FC Vsetín). Za poslední dekádu pozorujeme tyto radikální pozitivní změny v mnoha moravských městech, kde hrajeme jak s mládežnickými týmy, tak s A-týmem. 
Na Vsetíně se již dlouho mluví o rekonstrukci Ohrady. Mnoho projektů za nemálo peněz bylo naprojektováno. Rozumíme, že v současné době je prioritou vsetínské nádraží a přilehlé stavby, které se mění k lepšímu doslava před očima. A asi drtvá většina občanů Vsetína se těší na nové nádraží a okolí. Rádi bychom však zůstali i my optimisté a věříme slibům zastupitelů, že jakmile se budou chýlit práce uprostřed Vsetína do závěru, začne se něco dít i v prostorách sportovního arálu na Ohradě. Pevně věříme, že zde kromě jiného vznikne i nové (rekonstruované) fotbalové hřiště :-). Jako jsme mohli vidět minulý víkend v Novém Jičíne. Držíme palce radním a zastupitelům, aby stavební ruch v nádražním prostoru měl hladký průběh a aby na Ohradu již také konečně přišla řada. Pár snímků z Nového Jičína přidáváme ve fotodokumentaci. 
A již se připravujeme na další domácí zápas a na následný výjezd do Rýmařova. Borci a trenéři jsou připraveni potvrdit skvělou podzimní formu, kdy se od začátku soutěže držíme stále v první trojce moravskoslezské divize !!   


Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...