Martin Němec (www.valasskyfotbal.com) a Petr Říha |

FC VSETÍN POSILUJE DO JARNÍCH BOJŮ JIŘÍ PAFKA

První z plánovaných rozhovorů před jarní části sezony absolvoval s Martnem Němcem (pro Valašskýfotbal.com)  Jiří Pafka, hráč Zlína, který přestupuje pro jarní část sezony do FC Vsetín :

JÍŘÍ PAFKA NESPAL PŘED PRVNÍM VÝBĚHEM, ALE SE VSETÍNEM SE TĚŠÍ NA POSTUPOVOU VÝZVU :   

Fotbalové začátky a mládež
"Začínal jsem s fotbalem ve Viktorii Otrokovice asi v pěti letech. Byl jsem tam dva roky v přípravce a pak jsem šel do Zlína. Na mládežnickém turnaji v Loukách jsme prohráli se Zínem první zápas 1:4. Dal jsem naši jedinou branku a po zápase za mnou přišel trenér Zlína, že má o mě zájem a já jsem tam přestoupil."

Zlín
"Ve Zlíně jsem prošel všemi kategoriemi až do béčka. V přípravce mě měl ještě trenér Krejčiřík. Pak mě vedl Petr Slončík, Řihák, Matějíček a Jelínek. Po konci v dorostu jsem trénoval s áčkem, když ho vedl trenér Bílek. Pak tam byla velká fluktuace trenérů a šel jsem do béčka. Hráli jsme tři sezony MFSL, ale dvě z toho byly covidové."

Slovensko
"Byl jsem chvíli na Slovensku a hrával jsem druhou ligu na Myjavě. Dojížděl jsem z Otrokovic každý den. Na dojíždění to bylo náročné, ale zkušenost to byla dobrá. Hrál jsem tam jeden podzim. Pro neshody s trenérem jsem tam po půl roce skončil."

Baťov
"Měl jsem i lehké vyhoření po konci angažmá na Slovensku. Tam mě nestavěl trenér a nerozuměli jsme si po všech stránkách. Bylo mi jedno, kde budu hrát. Měl jsem v Baťově kamarády a bylo to pět minut od baráku. Strávil jsem tam rok. Hrálo se pátky doma pod světly a umělka mi nevadí, i když už mám po jedné operaci kolena. Člověk měl pak po domácím zápase volný víkend a to byla paráda."

Nabídka Vsetína
"S trenérem Pazderou se známe dlouho. Hrávali jsme spolu i v béčku Zlína. On pak šel trénovat do Luhačovic a do Uherského Brodu. Trenér měl chtěl po konci na Slovensku do Brodu, ale já jsem to tehdy odmítl. Pořád jsme byli v kontaktu a teď to vyšlo."

Kraj sestavy
"Než jsem šel na Baťov, tak jsem hrával vždy pravého obránce. Nevadí mi ani záložník na obou krajích a klidně i ve středu."

Zimní příprava
"Máme nastavenou různou intenzitu běhu. Dnes je první běh, máme deset kilometrů a kvůli tomu jsem ani nespal (smích). Zimní přípravu nesnáším. Musím to přežít."

Nové prostředí
"Kromě trenéra Pazdery znám některé hráče, co prošli Zlínem - Venený, Strachoň, Matyáš. A nyní přijdou dva Mlýnci. Když jsme hráli zápas se Zlínem B proti Kvítkovicím, tak jsme si dělali strandu z toho, že na hřišti jsou tři Mlýnci - Tomáš hrál za Kvítkovice, Vít a Martin se mnou za Zlín B. Nyní se sejdeme na Vsetíně."

Fotbalová budoucnost a cíl
"Mám domluvu do léta s klubem. Pak to vyhodnotíme z obou stran a uvidíme, co bude dál. Láká mě, že Vsetín bude hrát nahoře. Chci se porvat se Vsetínem o třetí ligu a zahrát si zase MSFL."

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...