Libor Kopl (Valašský deník) |

VLASTIMIL FABÍK MLADŠÍ JE VE VÝBORU FOTBALOVÉHO VSETÍNA

Vlastimil Fabík : "Nápad vzešel od táty, dává mi prostor"K fotbalovému Vsetínu, kde se narodil a vyrostl tam, má vřelý vztah od dětství. Na stadionu v Tyršově ulici se pohyboval již jako kluk. Předtím tam váleli děda, později i táta. Nyní Vlastimil Fabík mladší z pozice člena výkonného výboru divizního klubu sleduje novou generaci hráčů a zvyká si na novou funkci...

.. „Mám radost a jsem vděčný za přijetí klubem, ve kterém primárně zastupuji generálního sponzora,“ říká Fabík.

Jeho táta vlastní velkou společnost Fastav Development. A právě název známé firmy a dlouholetého partnera se od nového roku objevil v názvu divizního klubu z Valašska.

Zásadní změny ve vsetínském fotbale posvětila únorová valná hromada, která zvolila Fabíka mladšího do výkonného výboru. Tuto funkci mimochodem zastává i v Mladcové, kde zároveň nastupuje v záloze.

„Nápad vzešel od táty, který mi navrhl, zda bych se tomu nechtěl věnovat a být součástí klubu. On dobře ví, jak moc mě fotbal baví na hřišti i mimo něj, tak jsem na to kývl,“ líčí.

Třiadvacetiletý Fabík junior strávil na přelomu roku spoustu času s předsedou Petrem Říhou a dalšími členy klubu, aby všechno důkladně probrali. Do Vsetína jezdil nejenom kvůli fotbalu, ale i práci, protože Fastav má ve městě firmu. „Postupně mě seznamovali s chodem klubu a dalšími důležitými věcmi,“ říká.

Z působení ve Zlíně zná i trenéra Lukáše Pazderu. Že by ale bývalému ligovému obránci zasahoval do jeho pravomocí, prý nehrozí. „Aktuálně to není v mé kompetenci,“ tvrdí s úsměvem.

Firma Fastav vsetínský fotbal podporuje dlouhodobě. Pouto je pevné, nyní spolupráce posunula ještě trošku dál.

„Vztah ke vsetínskému fotbalu mám od malička, jelikož jsem se tady narodil. Prvně tady hrával děda a následně taťka, takže jsem se pohyboval na Tyršovce už jako malý,“ upozorňuje.

Bývalý generální partner ligového Zlína podporuje i další oddíly v regionu, Fabík mladší se angažuje už jenom na Mladcové.

S tátou je v úzkém téměř každodenním kontaktu, řeší spolu všechno.
„Táta má se mnou trpělivost, takže mi dává prostor, když je potřeba něco vyřešit mimo práci. Vždy si určíme krátkodobé a dlouhodobé cíle, a pak už je to jenom na mě. Jsem rád, že se od něho mohu něco přiučit,“ vyznává se.

Začínající funkcionář chce v nižších soutěžích nabrat cenné zkušenosti. Zjistit, jak se fotbal dělá na divizní úrovni. Jednou by však mohl posunout výš, působit i v profesionálním klubu.

Kontakty i znalosti má, teď jen dostat šanci a něco se přiučit. Na to, že by jednou vedl prvoligový tým, ale nyní rozhodně nemyslí.

„Až čas ukáže, jak se v podobné pozici budu cítit a jestli mě to bude i nadále bavit. Pokud by se mi ale naskytla tato možnost, určitě bych se tomu nebránil,“ říká.

Teď se soustředí na práci ve Vsetíně a svoje povinnosti v Mladcové, kde patří mezi klíčové hráče.

Celku ze Zlína podzim v krajské I. A třídě skupině B příliš nevyšel. Po polovině sezony je až jedenáctý a do jarních odvet vykročí s pouhými jedenácti body.

Na Mladcové ale strach ze sestupu nemají.
„Naopak, na jarní část se těšíme. V týmu panuje dobrá nálada,“ tvrdí Fabík.

„Když se nám budou vyhýbat zranění a budeme se scházet v dobrém počtu, tak se určitě dostaneme do středu tabulky,“ věří.


Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...