Petr Říha |

DOROSTENECKÉ TÝMY OPĚT VÍTĚZNĚ

Bývá často naplněno nepsané pravildo, že když muži vyjdou bodově naprázdno, o to více se daří týmům dorostu. A naopak. Tento víkend museli kvůli absencím nastoupit celkem 3 starší dorostenci za A-tým, který bohužel podlehl lídrovi soutěže ale o den později mladí borci zvládli se svými vrstevníky zápas proti SK Bílovec. Vítežně se dařilo i mladším dorostnecům, proti stejnému soupeři. Gratulace, dobrá práce!

STARŠÍ DOROST : FC VSETÍN - ŠSK BÍLOVEC 3-1 ( 2-0 )

Trenér  Roman Dobeš : "Naše premiérové vystoupení na Tyršovce bylo v první půli velmi koukatelné. Klukům se hra dařila, soupeře jsme pustili jen do jedné šance a hra se odehrávala převážně na polovině hostů. K maximální spokojenosti chybělo jen výraznější % úspěšnosti v šancích.
Ve druhé půli tempo malinko pokleslo, ale i tak jsme měli několik možností k navýšení skore, našim střelcům se však dlouho nedařilo. V 67. min jsme na pravé straně "vymysleli" zbytečnou ztrátu a hosté ožili. V hlavách začal "vyhrávat" strach a naše hra nevypadala dobře. Naštěstí si Dan na křídle hezky vyměnil míč s obojživelníkem Honzou, a přesný centr kapitána našel konečně hlavu Martina, který se trefil nechytatelně.
Výhra je vzhledem k vývoji na hřišti naprosto zasloužená, ale jsme "mistři" na herní kompikace."


MLADŠÍ DOROST : FC VSETÍN - ŠSK BÍLOVEC  5:4 (3:0)
A trenér Tomáš Drábek :


"Dnešní hodnocení domácího mistrovského utkání bude velmi krátké. V 1. poločase jsme v nově poskládané sestavě obstáli na výbornou. Ano, mohli jsme proměnit více vyložených šancí a měli bychom do 2. poločasu lepší výchozí pozici z pohledu střídání náhradníků, které bylo domluveno již před utkáním. Nicméně jsem chtěl dát ve 2. poločasu prostor i hráčům méně vytěžovaným a tak se také stalo. Úroveň hry se více vyrovnala , ale byli jsme to my, kteří odskočili na 4:0. Ovšem pak se stala drobná chyba a při vypíchnutí míče jsme si dali vlastňáka. Nejlepší odpovědí byla krásná akce zakončená na 5:1. Ovšem naším uspokojením jsme soupeře nechali převzít aktivitu. I já jsem si chtěl několik hráčů vyzkoušet na jiných postech, no a drama bylo na světě. Obrázek hry se změnil a kluci z Bílovce byli všude o něco dřív. Do sestavy Bílovce se dostali rozdíloví kluci, kteří odehráli z části utkání za U19 a zrovna to vyšlo na naše střídající hráče. Soupeř v závěru sahal po vyrovnání, ale překvapení jsme již nedopustili. Je to pro všechny z nás zdvižený prst, že takhle teda ne! Musíme se naučit hrát lépe pod tlakem a s vědomím, že se nemůžeme z toho vývoje složit.

Příští týden zajíždíme do Kroměříže a jsem zvědav kolik zraněných a omluvenek se mi zase sejde, tak jako dnes."

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...