FC FASTAV VSETÍN |

DO ROKU 2024 JAKO FC FASTAV VSETÍN

!! Vsetínský fotbal mění název klubu !!
Jsme  
FC FASTAV VSETÍN

Dne 20.2.2024 proběhla valná hromada klubu, kterou můžeme označit jako přelomovou. Po několikaměsíčních přípravách a jednáních členové valné hromady odsouhlasili změnu názvu vsetínského klubu. Je nám velkým potěšením, že můžeme představit nový název: FC FASTAV VSETÍN. Po třech desítkách let mění vsetínský fotbal svůj název. Je nám velkou ctí, že po mnohaleté spolupráci a podpoře, se náš generální partner, firma Fastav Development, rozhodl vyjádřiv svou další podporu tím, že klub ponese ve svém názvu i jméno firmy. Součástí změn je také zvolení nového člena výkonného výboru, kterým je právě zástupce firmy Fastav Development, pan Vlastimil Fabík mladší.

.... Tomuto kroku předcházela delší jednání jak se zástupci generálního partnera, tak se zástupci města Vsetín a dalšími partnery. Změna názvu klubu proběhla na základě dlouhodobé spolupráce s panem Vlastimilem Fabíkem a firmou Fastav Development, která má základy v poctivé a dlouholeté práci jak s mládeží, tak v kategorii A-týmu. Vsetín hraje již tradičně čtvrtou nejvyšší celostátní soutěži, ve které se nachází v předních příčkách a má nejvyšší cíle do jarní části divizní soutěže.

Výkonnostní posun Vsetína do bojů o přední příčky divize, má základ v dlouhodobé a koncepční práci s mládeží, kdy dnes vidíme, jak někteří odchovanci Vsetína nastupují ve třetí i druhé profesionální celostátní lize. Každý odchovanec klubu, který má výkonnostně na divizní soutěž a má odhodlání, má možnost probojovat se do A-týmu Vsetína. A to se klubu daří, vidíme, že v současném kádru je hned několik hráčů, kteří prošli jen mládežnickými týmy na Vsetíně. Další odchovanci prošli například vyššími mládežnickými kategoriemi ve Zlíně a dalšími ligovými kluby a do mužů se vrátili zpět do Vsetína. Spolupráce se sousedním Zlínem funguje dlouhodobě velmi dobře a dnes působí ve Zlíně desítka hráčů, kteří přestoupili ze Vsetína a hrají vyšší soutěže v žácích, či v dorostech. V budoucnu se mnozí zajisté opět objeví v novém dresu FC Fastav Vsetín. Navíc jsou v klubu velmi šikovní fotbalisté nejen v kádrech mladších i starších dorostenců, takže má klub určitě na čem stavět. Odměnou za tuto dlouhodobou práci byl například letní zápas pohárového Mol Cupu, kdy na Vsetín přijela Zbrojovka Brno a zápas navštívilo nadšených 1600 diváků, kteří odcházeli z Tyršovky spokojeni. A proto věříme, že vstup generálního partnera do názvu klubu bude dalším správným krokem pro vsetínský fotbal.

Předseda klubu: "Velice si vážíme dlouhodobé spolupráce a podpory od firmy Fastav Development. Poté, co jsme před šesti lety postoupili do moravskoslezské divize, vytyčili jsme si, společně s Vlastimilem Fabíkem cíl, udržet se v divizní soutěži. Následné 3-4 roky se etabloval v klidných vodách druhé nejvyšší moravské soutěže. V současném ročníku jsme si již dali jasný cíl: třetí místo a výše. To jsme splnili po podzimní části. Jsme rádi, že v polovině soutěže generální partner vyjádřil svou podporu i do budoucna tím, že zástupce firmy, pan Vlastimil Fabík mladší, usedl navíc i do výkonného výboru FC Fastav Vsetín a název firmy je nově i součástí jména klubu. Slibujeme si další konsolidaci a posílení klubu, abychom si mohli klást další vyšší cíle. To vše i ve spolupráci s Městem Vsetín, bez jehož pomoci a podpory bychom nemohli hrát na této úrovni a pracovat s mládeží tak kvalitně, jak je na Vsetíně zvykem. To znamená, že nás čeká další náročná práce. Abychom vsetínský fotbal posunuli výkonnostně opět o něco výše, nově jako FC FASTAV VSETÍN."

V úterý 20.2.2024 schválila nový název klubu valná hromada spolku, o den později 21.2.2024 schválil nový název na svém zasedání i výkonný výbor FAČR.
jsme
FC FASTAV VSETÍN

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...