Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

POUHÝ POLOČAS NA BODY NESTAČIL

23.05.2023 | Jiří Kořínek

Nedělní dopolední výjezd do dalekého Brna vsetínským hráčům naprosto nevyšel a svým výkonem připravili nejvěrnějším přítomným příznivcům další hořké zklamání. Přitom první půle z jejich strany nebyla vůbec špatná a nic nenasvědčovalo tomu, že odjedou domů s tak výraznou porážkou. Ve druhém poločase však tým jako celek úplně zkolaboval, čehož důkazem byly čtyři obdržené branky v síti Eliáše.
Po úvodním „oťukávání“ se poprvé dostali domácí na dostřel vsetínského gólmana již ve 3. minutě, kdy po pravé straně zběhl Sedlák a jen díky skvělému zákroku Eliáše zůstalo konto hostů čisté. V 8. minutě zahrávala Zbrojovka ze vzdálenosti přibližně pětadvaceti metrů trestný kop, jenže nacvičený signál hráčům vůbec nevyšel. Hosté se poprvé osmělili ve 13. minutě, v níž napřáhl těsně za hranicí trestného území Bahounek a nechybělo mnoho, aby jeho projektil neskončil za zády domácího brankáře Špeldy. Od tohoto okamžiku se odehrávala na trávníku naprosto vyrovnaná partie a místy byl dokonce vsetínský soubor i o poznání lepší. Postupem času ale domácí mladíci zrychlili hru a dostali svého soupeře pod tlak. Jenže naráželi na dobře organizovanou obranu, která jejich snahu o zteč úspěšně eliminovala. Ve 28. minutě unikl po levé straně brněnský Vantuch, následný centr nasměroval do pokutového území, kde ale nabíhajícímu Šmídovi nedal prostor k zakončení Dulík. Poté zahrávali domácí rohový kop, který odvrátil hlavou Matyáš do bezpečí. Ve 32. minutě postupoval zleva hostující Zbranek, po jehož nebezpečném centru do šestnáctky a jen díky obětavému zákroku Šmída před dobíhajícím Mlýnkem Brněnští odolali. Po této situaci zahrávali Valaši rohový kop Surovcem, po němž se míč odrazil na kopačky Dulíka, a ten nekompromisně z hranice malého čtverce střelou po zemi poslal své mužstvo do překvapivého, ale zaslouženého vedení (mimochodem jediný hráč, který se dokázal trefit proti Brnu i na podzim). O dvě minuty na to si rohový kop Vsetínští zopakovali, ovšem tentokrát Dulík hlavou přestřelil. Domácí byli tímto vývojem zápasu očividně zaskočeni, začali dělat chyby, které však hosté nedokázali potrestat....

...Chyběla jim zejména finální přihrávka, a jak už bývá u nich starým bolavým zvykem i jakékoliv střelecké zakončení. Ke konci prvního poločasu se hra odvíjela převážně mezi oběma šestnáctkami a žádný ze soupeřů si již brankovou příležitost nevytvořil. Za příznivého a nadějného stavu pro hosty odcházela obě mužstva na poločasovou přestávku.

V kabině domácích muselo být během ní zřejmě pěkné „dusno“. Do druhého dějství vstoupil totiž úplně jiný tým, který od prvních minut znatelně zvýšil obrátky a zatlačil hosty do hluboké defenzívy. A vyrovnání se bohužel dostavilo dříve, než kdokoliv očekával. Ve 48. minutě se vtipně uvolnil na pravé straně Hlucháň, míč naservíroval do oblasti malého čtverce na zcela volného Sedláka, pro něhož již nebyl vůbec žádný problém stav srovnat. A když v 55. minutě vsítil po podobné akci, tentokrát zleva, brněnský Pavlík druhý gól, začalo to vypadat s hosty více než zle. To byl pro ně opravdu tvrdý úder pod pás. Hra se jim úplně přestala dařit, působili staticky a vázla jejich veškerá kombinace. Jediným světlým momentem v tomto časovém intervalu byl v 60. minutě průnik Zbranka, po němž jeho střela skončila na levé boční síti. V další fázi hry Zbrojováci opět naplno nastartovali své motory a předváděli škálu nápaditých akcí a přiváděli hosty jen do pozice diváků. Velké problémy obstarával zejména na levé straně útoku postavou sice malý, ale výkonem velký Sawalha Yousef Nabil. Byl takřka k neudržení a znamenal pro Vsetínské neustále velké nebezpečí. A právě po jednom z jeho úniku padl v 61. minutě třetí gól. Parádní kličkou se zbavil dotírajícího Matyáše, a téměř z lajny ohraničující zámezí poslal přihrávku po zemi opět do oblasti malého čtverce, odkud dopravil míč do sítě Ryšavý potřetí. Uvedené území bylo tentokrát pro Vsetínské přímo zakleté. Po tomto okamžiku padli hráči ještě do většího útlumu a na hrací ploše existoval v podstatě jeden tým, a to domácí. Hosté nebyli schopni založit jedinou souvislou akci, spoléhali se jen a pouze o hru na náhodu bez jakékoliv koncepce. Začala se projevovat v horkém dnu, jenž panoval v neděli v moravské metropoli, i mnohem lepší fyzická kondice domácích hráčů, kteří na tom byli po této stránce daleko lépe než Vsetínští. Dalo by se v krátkosti říci, že při každé jejich akci hrozilo pro vsetínskou klec „smrtící“ nebezpečí. V 74. minutě po zahrávaném rohovém kopu Pavlíka stálo při hostech opravdu štěstí, neboť Sedlák trefil krásnou střelou z dvaceti metrů levou spojnici břevna a tyče. Ovšem krátce před koncem zápasu brněnský kapitán, a jednoznačně nejlepší hráč na hřišti, již uspěl. Učebnicovým sólem se zbavil všech, kteří mu stáli v cestě a technickou parádou zasloužené vysoké vítězství svého týmu ještě zvýraznil.

Vsetínský celek v tomto střetnutí předvedl nadprůměrný výkon pouze v první půli, kdy měl ještě dostatek sil. Po obrátce již vypadal značně unaveně, odevzdaně, bez jiskry, nápadu a snahy nějakým způsobem nepříznivý průběh změnit a stav zápasu alespoň částečně zkorigovat. Z mužstva tentokrát nelze vyzdvihnout vůbec nikoho, kdo by zejména ve druhé pět a čtyřicetiminutovce snesl přísnější měřítko.

V sobotu dne 27.05. 2023 čeká na mužstvo Vsetína další zatěžkávající zkouška, poněvadž na domácí půdě přivítají od 17:00 hodin silného soupeře z Kozlovic.

Sestava Vsetína: Eliáš – Matyáš, Dulík, Šulák, Surovec – Mlýnek, Vítek (80. min. Jančina),
Bahounek, Maček (72. min. Hnilo), Hruška (60. min. Mydlář) –  Zbranek

 
Utkání

14. kolo

FC Vsetín - TJ Skaštice  

15. kolo

FK Šumperk - FC Vsetín

16. kolo

FC Vsetín - SFK Holešov 

17. kolo 

Tatran Všechovice - FC Vsetín 

 

18. kolo

FC Vsetín - SK Baťov

18. kolo

FK Nové Sady - FC Vsetín

19. kolo

FC Vsetín - FC Slavičín 

20. kolo 

Viktoria Přerov - FC Vsetín

21. kolo

FC Vsetín -  TJ Bzenec

22. kolo

FC Zbrojovka Brno B - FC Vsetín

23. kolo

FC Vsetín - FK Kozlovice

24. kolo

FC Vsetín - HFK Olomouc

25. kolo

FC Šternberk - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
VSETÍN JE KE KONCI SEZONY STŘELECKY NENASYTNÝ. MARTIN ZBRANEK DĚLAL ZE SOUPEŘE CEDNÍK

Radek Fojtů (trenér Vsetín) : "V prvním poločase jsme dali jen jednu branku. Soupeř hrozil jen po rozích. Když jsme z kraje druhého...

 
VÍKENDOVÁ SMRŠŤ DOMÁCÍCH ZÁPASŮ

První červnový víkend je nám nalosováno hned 7 domácích mistrovských zápasů!? Jakoby na řídící komisi nikdo nevěděl, že tu máme na...

 
NÁBOROVÝ ČERVNOVÝ ČTVRTEK č.1

Máme za sebou první z červnových náborových čtvrtků. Celá akce za slunného počasí se velmi vydařila, na dětech bylo vidět nadšení z...

 
OBROVSKÝ KLOBOUK DOLŮ - TAKHLE SE BOJUJE !!
 
VE SKVĚLÉM DRUHÉM POLOČASE PÁLILI POUZE OSTRÝMI !!!
 
VSETÍNSKÉ "YOUNG GUNS" ROZSTŘÍLELY SK BAŤOV
 
FC VSETÍN - SK BAŤOV 6:2 (0:2)
 
DNES NA TYRŠOVCE DOHRÁVKA PROTI SK BAŤOV OD 18:30
 
ČTVRTEČNÍ NÁBORY DĚTÍ PO CELÝ ČERVEN
 
DVA TURNAJE PRO NEJMENŠÍ BENJAMÍNKY
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
© eSports s.r.o. & FC Vsetín RSS