Jiří Kořínek |

ÚSPĚŠNÝ VSTUP NOVÉHO TRENÉRSKÉHO TANDEMU

1. FC Viktoria Přerov – FC Vsetín   0:3 (0:1)

Po dlouhé herní mizérii a sérii porážek se konečně dostavila sladká odměna v podobě vítězství nejen do kabiny hráčů, ale i do řad přítomných vsetínských příznivců. Ti měli totiž možnost sledovat po celých devadesát minut naprosto zodpovědný, výborný a takticky bezvadně vedený výkon svého týmu ve všech řadách, tentokrát i navíc okořeněný třemi vstřelenými brankami. Dle dostupných análů se tak naposledy stalo ve druhém podzimním kole, kdy nasázel tehdy bezradnému Šumperku o jeden gól navíc.
V průběhu týdne byla po sérii porážek a zejména velmi nepřesvědčivých výkonech A – mužstva dospělých odvolána trenérská dvojice Vojvodík, Šimánek, kterou nahradilo duo bývalých precizních vsetínských hráčů Radek Fojtů s Martinem Zbrankem. A jejich premiéra vyšla náramně!! Tomuto nově složenému tandemu věřila v jejich úspěšný start, na rozdíl od sázkové kanceláře Tipsport a Fortuna, jež vysoce favorizovaly ve svých tendencích Hanáky, i většina valašských sázejících.
Očekávaný úvodní tlak domácích se nedostavil. Naopak to byli Vsetínští, kterým patřily první minuty bitvy. V 8. minutě založil z pravé strany pěkný útok Hruška, po jehož přihrávce vyrazil se štěstím střelu po zemi Martina Zbranka domácí brankář Mikeš na rohový kop. Poté ihned následoval druhý, ze kterého hosté, podobně jako z prvního, nic nevytěžili. Ale ze třetího již ano!! Od levého praporku nasměroval Bahounek míč přesně na hlavu v posledních zápasech střelecky úspěšného M. Zbranka, který se nemýlil a poslal svůj tým do vedení....

... A vůbec, tento hráč vyhrál během pobytu na trávníku snad všechny vzdušné souboje a svým důrazem pořádně zatápěl domácím zadákům. Přerovští se poprvé na dostřel gólmana Eliáše dostali až v 17. minutě, kdy po rohovém kopu Repčeka mířil Masný mimo tři tyče. Viktoriáni znovu zahrozili ve 20. minutě, v níž po centru Kociana následnou ránu Otáhala ztlumil tělem Dulík a umožnil tak svému kolegovi mezi třemi tyčemi v pohodě ukrýt míč ve své náruči. V tomto časovém intervalu převzal částečně mladý domácí celek otěže střetnutí a začal si vytvářet i brankové příležitosti. Největší z nich se naskytla ve 27. minutě po rychlém kontru zprava, na jehož konci byl Masný, a jen díky jeho ukvapenosti v zakončení nedošlo ke srovnání stavu. Tato situace přece jen vyburcovala hosty k větší aktivitě a v rozmezí 30. – 33. minuty zahrávali dva rohové kopy, ze kterých však nebezpečí nehrozilo. Naopak Přerovští si vytvořili opět jednu z dobrých možností ve 35. minutě, v níž se vyznamenal po prudké střele Řezníka výborným zákrokem Eliáš. Ovšem záhy mohlo udeřit na protější straně. Po dalším rohovém kopu, které v tomto utkání zahrávali Vsetínští bezpočet, mohl skóre navýšit Matyáš. Jeho hlavička skončila jen těsně vedle pravé tyče Mikešovy svatyně. V dalších minutách se snažili domácí hráči vstřelit vyrovnávací branku, jenže s koncovkou byli velmi na štíru, a co přece jen mířilo na Eliášovu klec, tak to vsetínský gólman s přehledem zlikvidoval. Závěr první půle znovu patřil hostům, a to zahráváním dalších dvou rohových kopů.

Do druhého dějství vstoupil opět aktivněji vsetínský soubor. Ve 49. minutě po rohovém kopu Surovce tlačil očima do branky svou hlavičku Dulík, ale jeho přání nebylo vyslyšeno, poněvadž míč skončil jen několik centimetrů mimo brankové konstrukce. Navýšit vedení Vsetína mohl v 53. minutě v pohodě hrající Hruška, ovšem levačkou obhodil nejen gólmana Mikeše, ale i jeho klec. Co se nepovedlo jemu, zvládl v 58. minutě na nezvyklém postu v záloze hrající Mlýnek. Důsledným atakováním obránce Kuči na levé straně před velkým čtvercem jej obral o míč, a přesnou křižnou střelou po zemi poslal svůj tým do zaslouženého dvoubrankového vedení. Od tohoto okamžiku hosté zcela ovládli hru, a především střed pole, v němž kraloval Bahounek se Surovcem, jemuž na levé straně obrany sekundoval tentokrát skvěle hrající Mydlář. Ale i ostatní hráči v záložní formaci, podobně jako v obraně, kde šanci naskočit do základní sestavy uchopil pevně za pačesy Matyáš, plnili své úkoly na jedničku. A když právě zmíněný Matyáš v 70. minutě po výborně zahraném rohovém kopu Surovce vsítil důraznou hlavičkou, které ještě změnil směr letu domácí obránce Javora třetí gól, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Vsetínští naprosto jasně přehrávali svého soka po všech stránkách a neumožnili mu jakýkoliv náznak o zteč vlastní branky. Několikrát vytáhli ze svého arzenálu i nápaditou hru na jeden dotyk, čímž dokonale bavili zejména své nejvěrnější diváky. Do jasného vývoje děje se postupně až na náhradního brankáře De gana zapojila celá lavička. Přerovští se ke konci utkání nemohli s výraznou porážkou vypořádat, a tak se místy uchylovali k naprosto zbytečným nešetrným zákrokům, jež ale hosté bohudík bez jakýchkoliv vážnějších náznaků zranění ve zdraví přežili.

Jakmile hlavní rozhodčí Kříž ukončil posledním hvizdem utkání, vypukla v táboře Vsetínských ze zisku tří veledůležitých bodů oprávněná radost. Tímto vítězstvím se podstatně vzdálili od nebezpečných sestupových vod a do následujícího duelu by jim mohlo narůst i patřičné sebevědomí. V něm se utkají rovněž o nesmírně cenné body s týmem Bzence, který na svém stadionu překvapivě porazil o postup bojující Kozlovice.

Sestava Vsetína: Eliáš – Matyáš, Šulák, Dulík, Mydlář (84. min. Jančina) – Hruška (84. min.
Hnilo), Bahounek, Maček (61. min. Zbranek O.), Surovec, Mlýnek (73. min. Durmon) – Zbranek M. (84. min. Rodek)

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...