Jiří Kořínek |

HOŘKÁ POMLÁZKA

Nedělní velikonoční utkání se vsetínským hráčům, krátce řečeno dvěma slovy - absolutně nevydařilo -. Je sice pravdou, že k němu odjížděli citelně oslabeni o dva stěžejní hráče základní sestavy, a to nemocného Vítka a zraněného Mydláře, což však nemůže být v žádném případě jejich dostatečnou omluvou. K tomu všemu ještě s velkým sebezapřením nastoupil Kučera, a tak se dalo očekávat, že částečná výhoda bude tentokrát patrně na straně domácích. Jenže z důvodu plného bodového zisku z doposud tří jarních odehraných zápasů byli přesto mírnými favority Vsetínští. A proto se všeobecně předpokládalo, že si nějaký ten bodík snad odvezou. Potvrdilo se však nepříliš populární přísloví - „pýcha předchází pád“ -, které se bohužel tentokrát projevilo v plné nahotě!!
Do střetnutí vstoupili Valaši až příliš vlažně. Přenechali taktovku hostitelům a na ploše menších rozměrů mohli ihned v 1. minutě inkasovat. Z pravé strany založil rychlou akci domácí Skácel, přesný míč naservíroval Holubovi, jenž si lehce na levé straně poradil s Jančinou a při vsetínské kleci stálo obrovské štěstí, že jeho křižná střela jen těsně minula cíl. Domácí byli mnohem aktivnější, pohyblivější a měli hru zcela ve své režii. Teprve až v 7. minutě se dostali hosté poprvé do blízkosti Machalického branky, avšak dělovka po zemi ze střední vzdálenosti Bahounkovi vůbec nesedla....

.... Následně domácí převzali taktovku a přehrávali soupeře především ve středu pole. Projev hostujícího souboru působil mdle, někdy až ospale, a tým jako celek si na sebe od úvodních minut až příliš dlouho zvykal. Zejména záložní řada ztrácela již při zakládání herních kombinací často míč, a nebyla jej schopna déle udržet na svých kopačkách. V herním pojetí měli jasně navrch domácí. Využívali především volného prostoru, který se jim obzvláště nabízel na pravém okraji, kde operoval často zcela nekrytý a nebezpečný záložník Bezděk. Po jednom z protiútoků byl v 18. minutě úplně zbytečně nedovoleně atakován ještě před hranicí velkého čtverce bránícím Kučerou. K všeobecnému překvapení, zejména hostujících hráčů a diváků, nařídil hlavní rozhodčí Machorek penaltu, a ne pouze trestný kop. K míči se postavil kanonýr Holub a nezaváhal. Ale ani tato situace nevyburcovala vsetínský tým z těžkého útlumu, a nadále pokračoval v bezkrevném a naivním výkonu. Teprve až ve 30. minutě předvedli Vsetínští hezkou akci na jeden dotek a střílejícímu Bahounkovi chyběly jen centimetry k překonání do té doby nezasahujícího brankáře Machalického. Od tohoto momentu se přece jen o poznání hra hostů zlepšila. Tým zpřesnil přihrávky, zlepšil hlavně pohyb a najednou začal svého soka přehrávat. Ve 40. minutě vypálil Stuchlík, avšak jeho projektil proletěl pouze vedle pravé tyče Machalického svatyně. To bylo v první půli ze strany Vsetína prakticky vše, co by stálo za zmínku. Paradoxem úvodní pětačtyřiceti minutovky byl fakt, že domácí brankář si sáhl na míč pouze při rozehrávce, podobný obraz se však jevil i v případě hostujícího gólmana Eliáše.
Do druhého dějství poslal na hrací plochu vsetínský trenér Vojvodík dvojici mladíků, a to obránce Rodka a záložníka Hrušku. O něco později i Hnila, jenž vystřídal zraněného Stuchlíka. Hra mužstva však provedenými změnami žádné velké grády nenabrala, a celek jako takový se začal znovu trápit. Přibližně od 60. minuty ale Vsetínští naznačili, že by chtěli s nepříznivým stavem konečně něco provést. Převzali iniciativu, která však většinou končila před šestnáctkou soupeře. Domácí se již tak často nepouštěli do ofenzívního pojetí a soustředili se především na zabezpečení své obranné činnosti. Přesto ale své vedení mohli zvýšit v 65. minutě, kdy po trestném kopu Rolince mířil hlavou těsně nad Nehyba. Z následného protiútoku měl skvělou příležitost stav srovnat hostující Hnilo, jenže to by ale musel ze vzdálenosti cca deseti metrů trefit správně míč, a ne ho poslat vysoko do oblak!! V této fázi hry již byla převaha hostů znatelná, ovšem šancí a střeleckých možností bylo stále jako šafránu. Z nich stojí za zaznamenání pouze Bahounkova „pumelice“ v 71. minutě, kdy již za překonaným Machalickým zachraňoval téměř na brankové čáře Hoffmann. Krátce po této situaci naskočil do hry jako druhý útočník Zbranek a tlak Vsetínských nabíral na intenzitě. Míče do pokutového území Všechovických létaly ze všech stran, jenže chybělo přesné zakončení. Nejblíže k vyrovnání stavu měl v 84. minutě Zbranek, avšak takřka z několika kroků mířil vedle. Těsně před tímto momentem odstoupil nuceně ze hry výborný Dulík a vystřídal jej další mladík z lavičky Durmon. Domácí se vyloženě v tomto časovém intervalu obávali o své vedení a čím dál více sledovali časomíru. V 90. minutě se naskytla opět obrovská příležitost nejprve střílejícímu Bahounkovi, a posléze Zbrankovi, jenž však svou prudkou hlavičku poslal těsně vedle levé tyče. Tento hráč měl jednoznačně přijít na trávník již mnohem dříve, neboť svým strážcům při pobytu na hřišti často motal hlavy a přidělával nemalé potíže. Ovšem záhy udeřilo na protější straně. Již v čase třetí minuty nastavení chyboval při rozehrávce do té doby naprosto spolehlivý Šulák, který doslova „nabil“ dotírajícímu Nehybovi, pro něhož již nebyl žádný problém poslat míč po zemi za záda bezmocného Eliáše podruhé, a dát tak výsledku konečnou pečeť.
Zatímco po závěrečném hvizdu hlavního arbitra zavládla v táboře domácích doslova euforie nadšení z dosaženého vítězství, na opačné straně hostující tým naopak opouštěl rozbahněný trávník se smutkem a skloněným obličejem.
Věřme, že Vsetínští se z naprosto zbytečné porážky náležitě poučí a v následujícím utkání na domácím stadiónu proti silnému soupeři z Baťova dají velmi brzy na svůj nevýrazný výkon z Všechovic zapomenout!!

Sestava Vsetína: Eliáš – Jančina (46. min. Rodek), Matyáš, Dulík (80. min. Durmon), Mikuš –
Stuchlík (51. min. Hnilo), Šulák, Surovec (74. min. Zbranek), Bahounek, Kučera (46. min. Hruška) - Mlýnek

Aktuální články

ZÁPAS PROTI RÝMAŘOVU ZAČÍNÁ V SOBOTU JIŽ VE 14:30 !!

Je to tady. Poslední zápas sezóny. Úspěšné sezony. Ve které současný FC Fastav Vsetín trenéra Lukáše Pazdery posunul, do těchto chvil...

BENEFIČNÍ AUKCE PODEPSANÝCH DRESŮ

Na závěr letošní sezóny vsetínský klub pořádá fotbalový turnaj firem O pohár starosty města Vsetína. Pro naše partnery, firmy, které...

č.1 - SPARTA PRAHA

Fotbalový dres současné mistrovské Sparty. Originální fanouškovský dres na Vsetín přivezla osobně legenda Sparty,...