Jiří Kořínek |

„ROZLÚČKA“ S PODZIMEM ZA BOD

FC Vsetín z.s. – FK Šternberk
0 : 0


V posledním utkání podzimní části divize „E“ se vsetínští fotbalisté rozešli se svým soupeřem a zároveň i nováčkem soutěže smírně. I když přibližně hráli téměř celý druhý poločas oslabeni o jednoho hráče, dokázali se semknout a po obětavém výkonu, zejména po změně stran, si připsali alespoň jeden bod. Je ale otázkou, zda jej získali, či dva ztratili.

Úvodní minuty střetnutí patřily domácím. Vytvořili si mírnou převahu a svého soupeře zatlačili na jeho vlastní polovinu. Již v 8. minutě unikl po pravé straně Nerukh, přízemním centrem do velkého čtverce vybídl ke skórování Kozla, ovšem ten jeho přesnou přihrávku netrefil a hostující klec vůbec neohrozil. Hosté postupně krok srovnali a v rozmezí patnácté a sedmnácté minuty zahrávali sérii rohových kopů, které domácí obrana s přehledem odvracela. Poté opět zahrozil Nerukh, jehož střelu šternberský brankář Kopřiva vyrazil. Následně na to se po rychlém přechodu do útoku prezentoval hostující Zifčák a nechybělo mnoho, aby poslal své spoluhráče do vedení. Po této situace přebral soupeř taktovku a začal Vsetínské zejména ve středu pole přehrávat. Domácím vázla kombinace, přihrávky často nenacházely adresáta, čímž umožnili svému soupeři si vytvořit územní převahu. Vsetínští spoléhali pouze na vpředu vysunutého, v tomto utkání velmi aktivního Nerukha. Nenašel se ovšem v domácím kolektivu nikdo, kdo by mu míč připravil tak, jak by potřeboval a mohl akci úspěšně zakončit. V 31. minutě se prezentoval únikem z pravé strany Stuchlík, po němž Valaši zahrávali rohový kop Surovcem, z něhož však nic nevytěžili. Vzápětí na to na protější straně vypálil dirigent Zifčák, ovšem gólman Eliáš si s jeho přízemní střelou hravě poradil. Vsetínští kontrovali v 37. minutě, kdy Stuchlíkův centr do oblasti malého čtverce nezpracoval nevýrazný Kozel a míč nechal dokutálet až do zámezí. Ke konci poločasu opět našlápli hosté, a to ve 40. minutě, kdy velmi nebezpečný trestný kop Tögela ze střední vzdálenosti, směřující do šestnáctky, poslal nabíhající Zvědělík naštěstí pro domácí jen těsně vedle levé tyče Eliášovy svatyně. Téměř před přestávkou nesmyslně fauloval před střídačkami obou stran vsetínský Ulianytskyi a po druhé žluté kartě byl poslán hlavním rozhodčím Broskevičem předčasně pod sprchy. Tím způsobil svým kolegům nemalé starosti do druhého poločasu....

.... Domácí, s vědomím soupeřova přečíslení, nastoupili po obrátce se zaměřením především na zabezpečení své defenzivní činnosti. A nutno připomenout, že se jim tato taktika v průběhu celého druhého dějství dařila nad očekávání. Útoky soupeře na své polovině s úspěchem eliminovali, avšak v 53. minutě mohli inkasovat. Jen díky vynikajícímu zákroku brankáře Eliáše, jenž zlikvidoval tutovku Zvědělíka, se tak nestalo. Ještě těsně předtím zahrávali hosté Vítkem přibližně z dvaceti metrů trestný kop, jenž ale ke spokojenosti domácích hráčů i diváků skončil pouze v dobře postavené zdi. Po této standartní situaci tlak hostů značně sílil, ovšem vsetínský tým, v čele s obrannou čtveřicí a mágem Eliášem, stál pevně na nohou. Výhodu trestného kopu dostali hosté opět v 58. minutě, ale k proniknutí míče za záda Eliáše zabránil hlavou Dulík, jenž razanci míče patřičně ztlumil a pro vsetínského strážce v brance nebyl žádný problém míč chytit. Tatáž příležitost, dokonce ještě větší, byla umožněna domácím v 73. minutě, kdy byl nedovoleně sražen těsně před pokutovým územím Stuchlík. K míči se postavil Surovec, který situaci vůbec nezvládl a poslal míč téměř až na sousedící tenisové kurty. A domácí, byť jen v deseti, rázem ožili. V těchto fázích boje již prakticky nebyl žádný rozdíl v početní výhodě hostů a Vsetínští byli zcela vyrovnaným sokem. Do té doby prakticky suverénní Šternberští najednou začali chybovat, značně znervózněli, což byla voda na mlýn pro Vsetínské. V 77. minutě vyslal střídající Hruška přesnou přihrávku na volného Nerukha, jenž zleva zcela sám postupoval na gólmana Kopřivu. Snažil se jej technickou střelou obhodit, ale mezi tři tyče se bohužel netrefil. Asi vůbec největší šance domácího týmu přišla v 84. minutě, v níž se řítil na Kopřivu unikající Stuchlík. Jenže jeho první střelu Kopřiva skvěle vyrazil a následnou dorážku, opět Stuchlíka, odvrátil na rohový kop. Krátce na to byl hostům, rovněž po druhé žluté kartě, vyloučen Drmola. Domácí stupňovali tempo a hosté chvílemi nevěděli, kam dříve skočit. Poslední minuty se staly pro hosty vyloženým peklem, avšak podobně jako domácí, čisté konto uhájili. Po závěrečném hvizdu zřejmě oba týmy dělbu bodů přijaly s rozpaky, avšak s ohledem na celkový vývoj během odehraných více než devadesáti minut, se jeví remíza jako spravedlivá.

Takže první polovina soutěže je tedy za námi. Vsetínský celek určitě nenaplnil očekávání a cíle, které si před začátkem soutěže vytýčil. Poslední výkon v utkání s nebezpečným protivníkem však může být dobrým odrazovým můstkem pro jarní odvetné boje. Mužstvo by mělo být zřejmě doplněno, to je však ale především starost vedoucích činovníků klubu.

Nezbývá nám tedy nic jiného, než poděkovat za odvedenou práci hráčům, trenérům, funkcionářům, nejvěrnějším fanouškům za povzbuzování, a vůbec všem, kteří se kolem vsetínského týmu pohybují. Přejme jim proto zasloužený odpočinek, alespoň na chvíli oddech od fotbalu, načerpání mnoho energie, elánu a chuti do další etapy, aby mohli být po úplném ukončení ročníku 2022/2023 všichni maximálně spokojeni.

Závěrem nám dovolte, abychom popřáli výše uvedeným radostné prožití svátků vánočních, mnoho pevného zdraví, štěstí, sportovní a pracovní úspěchy, a samozřejmě i osobní a rodinnou pohodu v novém roce. Protože to je určitě pro všechny ten nejdůležitější faktor. Zkrátka a výstižně, když nejde o život jde „o ……“!!!


Sestava domácích: Eliáš – Šulák, Dulík, Vítek, Horák – Stuchlík (88. min. Durmon), Maček,
Ulianytskyi, Surovec, Kozel (49. min. Hruška) – Nerukh (89. min. Zbranek)


Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...