Jiří Kořínek |

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE : FK ŠTERNBERK

V posledním kole podzimní části přivítá vsetínské mužstvo velmi ambiciózního nováčka soutěže, a to tým FK Šternberk.
První dochována zpráva o utkání fotbalistů Šternberka je z roku 1923. V tomto roce se hráči Dělnické Fotbalové Jednoty Šternberk střetli s mužstvem Bohuňovic, kterému podlehli v poměru 1:2. Fotbal se tehdy hrál ve Šternberku již po I. světové válce, ale oficiální prameny uvádějí nástup fotbalu ve Šternberku až v červenci 1945. Poblíž nádraží si Šternberští vybudovali hřiště a sehráli několik přátelských i turnajových zápasů. V roce 1947 vstoupili do mistrovských soutěží boji ve III. Třídě. Poměrně rychle stoupali na výkonnostním žebříčku a v roce 1956 hráli jeden rok v přeboru Olomouckého kraje. V té době startoval v mužstvu dorostu brankář Ivo Viktor, později vynikající reprezentant naší republiky.
Reorganizací soutěží po roce 1960, kdy byly původní kraje zrušeny, byl Šternberk zařazen do okresního přeboru, ve kterém ihned v roce 1961 zvítězil. První polovina šedesátých let patří k nejlepším v dosavadní historii klubu. V roce 1963 totiž postupuje do tehdejšího krajského přeboru a za Duklou a Sigmou Olomouc, je tři roky třetím nejlepším klubem Olomoucka. V roce 1965 přichází zlom. Muži sestupují do I. A třídy a po roce dokonce do I. B třídy. V roce 1969 se vracejí zpět do I. A třídy a stabilizují výkonnost. Až do roku 1974 se drží v této soutěži a každý rok se prosazují do první desítky mužstev regionu. Největší úspěch v tomto období zaznamenali v roce 1978, kdy skončí v soutěži třetí a toto umístění jim zajistilo i třetí místo v pomyslném žebříčku mužstev - za olomouckou Sigmou a uničovskými fotbalisty. ...

....V roce 1984 po úpravě soutěží sestupují do krajské soutěže a z ní v roce 1987 dokonce do okresního přeboru. V roce 1988 končí na osmém místě, na žebříčku mužstev regionu klesají až na 28 místo, což je nejhorší umístění v historii. V roce 1990 končí v okresním přeboru druzí, postupují do 1.B třídy, a za další rok se vrací po sedmi letech do I. A třídy, kde bojují celých devět let. Druhé místo v soutěžním ročníku 1999/2000 stačí k postupu do Hanáckého župního přeboru. V této době vzniká nový výkonný výbor a šternberský fotbal se vrací po patnácti letech do první desítky Olomoucka.
Krajský přebor se hrál ve Šternberku celých deset let. V soutěžním ročníku 2009–2010 se šternberští fotbalisté umístili na posledním místě a sestupují do I. A třídy. V letech 2010-2011 muži bojují o návrat do přeboru Olomouckého kraje. V sezóně 2011/2012 si celek mužů čtyři kola před koncem sezony předčasně zajišťuje postup do nejvyšší krajské soutěže. V té době vzniká opět nový výkonný výbor. Začínají vznikat plány na rekonstrukci fotbalového zázemí, aby se vytvořily velmi dobré podmínky pro mládež, která by měla být budoucnosti klubu.
Sezona 2016/2017 se zapsala do dějin FK Šternberk. Nejen, že se mění logo klubu, proběhla rozsáhlá rekonstrukce tribuny a šaten, ale tým mužů zaznamenal obrovský úspěch, neboť se po dvaapadesáti letech vrátil zpět do čtvrté nejvyšší soutěže v rámci České republiky – divize. Radost z postupu jim nezkalil ani fakt, že mužstvo nepostoupilo z prvního místa. V dalším roce však zaznamenal pád zpátky do krajského přeboru.
V loňském ročníku byl celek Šternberka velmi úspěšný, neboť po dvou přerušených sezonách z důvodu covidové pandemie, kdy pokaždé vedl soutěž s patřičným náskokem, dokončil svou cestu za snem a vrátil se z přeboru Olomouckého kraje zpět do divize. Při této příležitosti je nutno připomenout, že má ve svém středu výborného kanonýra, a to v podobě Davida Lošťáka, syna trenéra šternberského týmu Ivo Lošťáka, který zatížil v minulé sezoně brankové konto svých soupeřů úctyhodnými 22 brankami a patří i v divizi k nejlepším střelcům!!
Vsetínští fotbalisté se střetli s týmem Šternberka v sezoně 2017/2018 a v obou zápasech byli úspěšní. V prvém zápase na půdě soupeře dokázali zvítězit v poměru 3:1. Následně v jarní odvetě na svém stadionu se jim opět dařilo a svého protivníka zdolali 2:0.
V letošní sezoně je nováček doposud velmi úspěšný. Před posledním kolem se mužstvo nachází v nejpřednějších patrech soutěže a zamotalo již hlavu mnohým favoritům.
Mezi největší opory týmu patří vzpomínaný David Lošťák, František Zvědělík, Jakub Smrček, Marek Samek, David Kopřiva a David Kuba.

Aktuální články

VSETÍN S PĚTI RŮZNÝMI STŘELCI UDĚLAL SE ŠTERNBERKEM RYCHLÝ PROCES

Trenér Lukáš Pazdera : "Musím říct, že jsme měli raketový nástup a v 11. minutě jsme vedli 0:3. Samozřejmě sebevědomí přirozeně...

VSETÍN MĚL RAKETOVÝ NÁSTUP, PO JASNÉ VÝHŘE 5:1 PŘESKOČIL BZENEC A JE TŘETÍ

Tak brzy hotovo na jaře ještě neměli. Fotbalisté divizního Vsetína v sobotním zápase 21. kola vyřídili domácí Šternberk 5:1 a...

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: FK ŠTERNBERK

V dalším, v pořadí již šestém utkání jarní části, zajíždějí vsetínští hráči ke zkušenému, ostřílenému a velmi...