Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE : 1.FC VIKTORIA PŘEROV

22.09.2022 | Jiří Kořínek

V pořadí čtvrtém utkání vsetínských fotbalistů na domácí půdě bude poměrně silný a perspektivní tým 1. FC Viktorie Přerov.
Přerovská kopaná má již více než stoletou tradici. Je největším klubem v okresu, ve kterém se pravidelně, podobně jako ve vsetínském fotbale, připravuje přibližně tři sta malých a velkých sportovců. Fotbal v Přerově zažil stejně, jak je tomu i v jiných oblastech života, chvíle slávy, ale také okamžiky, které by rád ze svého archívu vymazal. Stovky a tisíce hráčů se podílely na tomto dění v nejmasovějším sportu u nás.
Velmi krušným obdobím byl konec posledního desetiletí minulého století. Přerovský fotbal vyklidil v mužském podání nabyté pozice, čehož samozřejmě využila další sportovní odvětví provozována ve městě. První desetiletí nového tisíciletí bylo ve znamení rozpadu sil do několika klubů, které mezi sebou soupeřily o pozice. Každý si utrhnul svůj kousek, ale konečný efekt by se dal označit známkou dostatečný.
Bezpochyby nejvýznamnějším krokem je skutečnost, že si na začátku roku 2011 sedli k jednacímu stolu zástupci 1. FC Přerov a Viktorie Přerov. Výsledkem je sloučení obou klubů pod společným názvem 1. FC Viktorie Přerov o. s. Spojení dvou nejvýznamnějších klubů ve městě však znamenalo vítězství v bitvě, nikoliv však ve fotbalové válce. Ta obsahuje spoustu každodenních sporů, zejména v té oblasti mimosportovní.
V posledních letech si klub po sportovní stránce udržuje laťku hodně vysoko. Zachována je pro region divizní účast mužů. Vždyť v nedávné minulosti byl klub na pokraji krachu a v činnosti měl pouze mládežnické celky. Kategorie dospělých působí a v budoucnosti bude zřejmě působit v oblasti výkonnostní, tedy neprofesionální kopané.
Velkou přízeň klubu zachovává generální sponzor, bez něhož si svou činnost nedovede vůbec představit. Není jím nikdo jiný, než statutární město Přerov!!! Mezi další mecenáše patří též Pivovar ZUBR Přerov a.s., Olomoucký kraj a mnoho dalších, kteří pravidelně sahají do svých finančních zdrojů proto, aby přerovskému fotbalu co nejvíce pomohli....

....Ale zpět k prvnímu mužstvu. Během letní přestávky došlo v kádru k výrazným změnám.

Do Prostějova se vrátil brankář Vova Krynskij, do třetiligových Hranic přestoupil Adam Dittmer, Jan Béňa a další hráči poté do nižších soutěží. Naopak velkou posilou je na brankářském postu Ondřej Kolenko, přicházející z FC Hlučín, stejně jako obránce Jakub Kocur. Záložní formaci obohatil Pavel Šišlák z Ústí u Hranic, jehož mateřským klubem jsou SK Hranice. Jedinou přicházející zahraniční akvizicí je Marko Kunka ze slovenského klubu FK Senica. Tým taktéž získal obávaného střelce Davida Kašpárka, odchovance KMK Přerov a hráče Sigmy Olomouc, přestoupivšího z HFK Olomouc.
Mužstvo vede i nadále velmi zkušený a náročný trenér David Rojka, který chce navázat na loňskou úspěšnou sezonu. V roli asistenta má dlouholetou oporu týmu a hráčskou ikonu Petra Bogdáně.
V minulém ročníku se přerovský celek umístil na výborném druhém místě s celkovým počtem 56 bodů (bilance: 17 – 5 – 4, skóre 75 : 26 !!).
Tým Přerova, i když nezačal nejlépe, si stanovil vysoký cíl, a to je bojovat o postup, anebo se pohybovat alespoň v nejvyšších patrech divizní tabulky.

V loňské sezóně bylo mužstvo přerovských viktoriánů v měření sil se vsetínským celkem stoprocentně úspěšné, neboť v prvním utkání ve Vsetíně vyhrálo vysoko 5 : 0, v jarní odvetě na domácím stadionu rovněž zvítězilo v poměru 3 : 0. Věříme, že tuto velmi nepříznivou bilanci tentokrát vsetínští fotbalisté alespoň částečně poopraví.
K tahounům současného kádru patří již shora vzpomínaní Ondřej Kolenko, David Kašpárek, dále Martin Repček, Daniel Řezník a Petr Mirvald.

 
Utkání

14. kolo

FC Vsetín - TJ Skaštice  

15. kolo

FK Šumperk - FC Vsetín

16. kolo

FC Vsetín - SFK Holešov 

17. kolo 

Tatran Všechovice - FC Vsetín 

 

18. kolo

FC Vsetín - SK Baťov

18. kolo

FK Nové Sady - FC Vsetín

19. kolo

FC Vsetín - FC Slavičín 

20. kolo 

Viktoria Přerov - FC Vsetín

21. kolo

FC Vsetín -  TJ Bzenec

22. kolo

FC Zbrojovka Brno B - FC Vsetín

23. kolo

FC Vsetín - FK Kozlovice

24. kolo

FC Vsetín - HFK Olomouc

25. kolo

FC Šternberk - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
DAVID KUČERA KVITUJE DLOUHODOBÝ ZÁJEM VSETÍNA A PŘIŠEL NA VALAŠSKO ZASE DÁVAT GÓLY

Jak dlouho jste strávil v angažmá ve Frýdlantu?Po odchodu z Valmezu jsem tam byl pět let. Přišel jsem tam v 17 letech. Ze začátku jsem tam...

 
PŘÍPRAVA NA SEZONU BĚŽÍ NA PLNÉ OBRÁTKY

Letošní zimní příprava A-týmu se blíží do poločasu. V pravidelné přípravě je 20 borců, účast na trénincích je výborná. ...

 
PŘÍPRAVA NA UMĚLCE POD PECNÍKEM

Zimní příprava všech kategorií běží na Pecníku naplno. Na jarní prípravu se připravují vzorně i páni rozhodčí. Jak vidět na...

 
VSETÍN SI VYDAŘENOU PŘÍPRAVOU NA SEBE UPLETL BIČ
 
JAKO JEDNOVAJEČNÁ DVOJČATA, BAHOUNEK S MLÝNKEM OPĚT NA VSETÍNĚ
 
DRUHÉ PŘÍPAVNÉ UTKÁNÍ VE FRÝDKU SPLNILO ÚČEL.
 
TROJROZHOVOR SE VSETÍNSKÝMI NADĚJEMI - MATĚJEM RODKEM, JANEM JANČINOU A PETREM MIKUŠEM.
 
VSETÍN OBSTÁL V PRVNÍ PŘÍPRAVĚ PROTI TŘETILIGOVÝM OTROKOVICÍM (Kvítkovicím)
 
VELKÉ ZIMNÍ ZMĚNY NA VSETÍNĚ ČÍTAJÍ NAVRÁTILCE I NOVÉ TVÁŘE
 
ZIMNÍ PŘÍPRAVA. PRVNÍ TRÉNINKY STARTUJÍ.
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
© eSports s.r.o. & FC Vsetín RSS