Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: SFK ELKO HOLEŠOV

17.08.2022 | Jiří Kořínek

V dalším utkání podzimní časti divize skupiny „E“ zajíždějí vsetínští hráči do Holešova, kde se střetnou s loňským nováčkem soutěže. Historii i současnou vizitku mužstva vám přiblížíme v následujících řádcích.

Město Holešov má bohatou fotbalovou minulost. Klub SK Holešov byl založen již v roce 1905 (rovněž jako vsetínský fotbal), a patří tak mezi nejstarší na Moravě. V období do II. světové války hrával na škvárovém hřišti „Střelnice“, ale taky na loukách u cukrovaru ve Všetulých nebo na „plácku“ reálného gymnázia. V té době čítal na 130 členů. Po roce 1948 byl přejmenován postupně na Sokol SK Holešov, po sloučení s klubem DSK Holešov na Tatran Holešov (rok 1953) a nakonec na TJ Holešov (r. 1972). Od roku 1958 hrával klub na travnatém hřišti „Stadionu Míru“.

V roce 2001 došlo k oddělení klubu od TJ Holešov a vznikl samostatný FK Holešov. V roce 2003 bylo dohodnuto sloučení klubů FK Holešov a TJ Slavoj Všetuly. Od té doby klub vystupuje pod názvem SFK ELKO Holešov a využívá i fotbalový stánek v místní části Všetuly. V roce 2005 se fotbal vrátil i na zrekonstruovaný stadion „Střelnice“. Kromě klubu SK Holešov působily v minulosti na území města Holešov i jiné fotbalové oddíly. Asi nejvýznamnější z nich byl Sportovní klub policie (známý pod hlavičkou SKP) Holešov, dříve Rudá hvězda (RH) Holešov, kde hráli příslušníci SNB, později vznikla Vojenská tělovýchovná jednota (VTJ) Holešov. Všechny kluby se však časem rozpadly a jejich členové přešli do SK Holešov.

Po mnoha letech strávených v nižších soutěžích (převážně l. B, I. A třída, krajský přebor), postoupil tým v roce 2021 do divize. Celá soutěž však byla pro holešovský celek doslova strastiplnou cestou. Až do předposledního kola nebylo jasné, zda v divizi setrvá. Závěrečná zápletka však pro Hanáky nakonec skončila záchranou, ve kterou po podzimní části věřil jen málokdo. Před vstupem do jarních odvet získal totiž celek pouhopouhých šest bodů. Na jaře však mužstvo v posledních zápasech doslova „vstalo z mrtvých“ a dokázalo divizi udržet.
Mezi největší osobnost holešovského fotbalu patří bezesporu Zdeněk Grygera, bývalý reprezentant České republiky a úspěšný hráč například Juventusu Turín, Ajaxu Amsterdam, či pražské Sparty.
Současný kádr doznal řady změn. Pikantností jistě je, že do týmu v letním přestupním termínu zamířili hráči Adam Bahounek a Tomáš Mlýnek, kteří ještě na jaře hostovali z Viktorie Otrokovice, dnes již SK Kvítkovice, v barvách Vsetína.

K oporám holešovského souboru, kromě výše uvedených dvou hráčů, patří Radek Janalík, Martin Charuza, Ihor Semenyna, Milan Lakomý.

V minulé sezoně vyzněla bilance obou mužstev naprosto vyrovnaně, neboť vsetínští hráči v prvém měření sil zvítězili 2 : 0, v odvetném zápase na půdě soupeře podlehli 2 : 4.

Celek Holešova skončil v uplynulém ročníku na předposledním, třináctém místě, když z 26 odehraných zápasů získal 17 bodů (bilance 4 – 5 – 17, celkové skóre 26 : 46).

 
Utkání

1. kolo

TJ Skaštice - FC Vsetín

2. kolo

FC Vsetín - FK Šumperk

3. kolo

SFK Holešov - FC Vsetín

4. kolo 

FC Vsetín - Všechovice

5. kolo

SK Baťov - FC Vsetín

6. kolo

FC Vsetín - FK Nové Sady

7. kolo

 FC Slavičín - FC Vsetín

8. kolo 

FC Vsetín - 1. FC Přerov

9. kolo

TJ Bzenec - FC Vsetín

10. kolo

FC Vsetín - ZBROJOVKA BRNO B

11. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín

12. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín

13. kolo

FC Vsetín - FK Šternberk

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
Z JIHU VEZOU ALESPOŇ BOD

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z.s. 0 : 0K mistrovskému zápasu na daleký jih zajíždělo...

 
ZE ZÁPASU NA JIŽNÍ MORAVĚ SE ZRODILA BEZBRANKOVÁ REMÍZA

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl  A-tým mužů do jihomoravského Bzence. Sestavy obou týmů byly silně poznamenány nemocemi,...

 
PŘEDSTAVUJEME SOUEŘE : TJ SLOVAN BZENEC

V devátém kole zajíždějí vsetínští fotbalisté k jednomu z mála soupeřů z jihu Moravy, a to na půdu nevyzpytatelného mužstva...

 
MLADŠÍ DOROST : FC VSETÍN - SK UNIČOV 4:2 (2:0)
 
OBA TÝMY DOROSTENCŮ SI VEDOU VELMI DOBŘE
 
KALICH HOŘKOSTI DOPIT DO SAMÉHO DNA
 
Z BLÁTA DO LOUŽE
 
PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE : 1.FC VIKTORIA PŘEROV
 
ŽÁDOST FC VSETÍN O INDIVIDUÁLNÍ DOTACI NA POKRYTÍ ZVÝŠENÍ ENERGIÍ A NÁJMŮ SMETENA ZE STOLU V PLNÉM ROZSAHU
 
STARŠÍ DOROST : MFK HAVÍŘOV - FC VSETÍN 2:3
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS