Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: SFK ELKO HOLEŠOV

17.08.2022 | Jiří Kořínek

V dalším utkání podzimní časti divize skupiny „E“ zajíždějí vsetínští hráči do Holešova, kde se střetnou s loňským nováčkem soutěže. Historii i současnou vizitku mužstva vám přiblížíme v následujících řádcích.

Město Holešov má bohatou fotbalovou minulost. Klub SK Holešov byl založen již v roce 1905 (rovněž jako vsetínský fotbal), a patří tak mezi nejstarší na Moravě. V období do II. světové války hrával na škvárovém hřišti „Střelnice“, ale taky na loukách u cukrovaru ve Všetulých nebo na „plácku“ reálného gymnázia. V té době čítal na 130 členů. Po roce 1948 byl přejmenován postupně na Sokol SK Holešov, po sloučení s klubem DSK Holešov na Tatran Holešov (rok 1953) a nakonec na TJ Holešov (r. 1972). Od roku 1958 hrával klub na travnatém hřišti „Stadionu Míru“.

V roce 2001 došlo k oddělení klubu od TJ Holešov a vznikl samostatný FK Holešov. V roce 2003 bylo dohodnuto sloučení klubů FK Holešov a TJ Slavoj Všetuly. Od té doby klub vystupuje pod názvem SFK ELKO Holešov a využívá i fotbalový stánek v místní části Všetuly. V roce 2005 se fotbal vrátil i na zrekonstruovaný stadion „Střelnice“. Kromě klubu SK Holešov působily v minulosti na území města Holešov i jiné fotbalové oddíly. Asi nejvýznamnější z nich byl Sportovní klub policie (známý pod hlavičkou SKP) Holešov, dříve Rudá hvězda (RH) Holešov, kde hráli příslušníci SNB, později vznikla Vojenská tělovýchovná jednota (VTJ) Holešov. Všechny kluby se však časem rozpadly a jejich členové přešli do SK Holešov.

Po mnoha letech strávených v nižších soutěžích (převážně l. B, I. A třída, krajský přebor), postoupil tým v roce 2021 do divize. Celá soutěž však byla pro holešovský celek doslova strastiplnou cestou. Až do předposledního kola nebylo jasné, zda v divizi setrvá. Závěrečná zápletka však pro Hanáky nakonec skončila záchranou, ve kterou po podzimní části věřil jen málokdo. Před vstupem do jarních odvet získal totiž celek pouhopouhých šest bodů. Na jaře však mužstvo v posledních zápasech doslova „vstalo z mrtvých“ a dokázalo divizi udržet.
Mezi největší osobnost holešovského fotbalu patří bezesporu Zdeněk Grygera, bývalý reprezentant České republiky a úspěšný hráč například Juventusu Turín, Ajaxu Amsterdam, či pražské Sparty.
Současný kádr doznal řady změn. Pikantností jistě je, že do týmu v letním přestupním termínu zamířili hráči Adam Bahounek a Tomáš Mlýnek, kteří ještě na jaře hostovali z Viktorie Otrokovice, dnes již SK Kvítkovice, v barvách Vsetína.

K oporám holešovského souboru, kromě výše uvedených dvou hráčů, patří Radek Janalík, Martin Charuza, Ihor Semenyna, Milan Lakomý.

V minulé sezoně vyzněla bilance obou mužstev naprosto vyrovnaně, neboť vsetínští hráči v prvém měření sil zvítězili 2 : 0, v odvetném zápase na půdě soupeře podlehli 2 : 4.

Celek Holešova skončil v uplynulém ročníku na předposledním, třináctém místě, když z 26 odehraných zápasů získal 17 bodů (bilance 4 – 5 – 17, celkové skóre 26 : 46).

 
Utkání

14. kolo

FC Vsetín - TJ Skaštice  

15. kolo

FK Šumperk - FC Vsetín

16. kolo

FC Vsetín - SFK Holešov 

17. kolo 

Tatran Všechovice - FC Vsetín 

 

18. kolo

FC Vsetín - SK Baťov

18. kolo

FK Nové Sady - FC Vsetín

19. kolo

FC Vsetín - FC Slavičín 

20. kolo 

Viktoria Přerov - FC Vsetín

21. kolo

FC Vsetín -  TJ Bzenec

22. kolo

FC Zbrojovka Brno B - FC Vsetín

23. kolo

FC Vsetín - FK Kozlovice

24. kolo

FC Vsetín - HFK Olomouc

25. kolo

FC Šternberk - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
DAVID KUČERA KVITUJE DLOUHODOBÝ ZÁJEM VSETÍNA A PŘIŠEL NA VALAŠSKO ZASE DÁVAT GÓLY

Jak dlouho jste strávil v angažmá ve Frýdlantu?Po odchodu z Valmezu jsem tam byl pět let. Přišel jsem tam v 17 letech. Ze začátku jsem tam...

 
PŘÍPRAVA NA SEZONU BĚŽÍ NA PLNÉ OBRÁTKY

Letošní zimní příprava A-týmu se blíží do poločasu. V pravidelné přípravě je 20 borců, účast na trénincích je výborná. ...

 
PŘÍPRAVA NA UMĚLCE POD PECNÍKEM

Zimní příprava všech kategorií běží na Pecníku naplno. Na jarní prípravu se připravují vzorně i páni rozhodčí. Jak vidět na...

 
VSETÍN SI VYDAŘENOU PŘÍPRAVOU NA SEBE UPLETL BIČ
 
JAKO JEDNOVAJEČNÁ DVOJČATA, BAHOUNEK S MLÝNKEM OPĚT NA VSETÍNĚ
 
DRUHÉ PŘÍPAVNÉ UTKÁNÍ VE FRÝDKU SPLNILO ÚČEL.
 
TROJROZHOVOR SE VSETÍNSKÝMI NADĚJEMI - MATĚJEM RODKEM, JANEM JANČINOU A PETREM MIKUŠEM.
 
VSETÍN OBSTÁL V PRVNÍ PŘÍPRAVĚ PROTI TŘETILIGOVÝM OTROKOVICÍM (Kvítkovicím)
 
VELKÉ ZIMNÍ ZMĚNY NA VSETÍNĚ ČÍTAJÍ NAVRÁTILCE I NOVÉ TVÁŘE
 
ZIMNÍ PŘÍPRAVA. PRVNÍ TRÉNINKY STARTUJÍ.
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
© eSports s.r.o. & FC Vsetín RSS