Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PŘEDSTAVUJEME SOBOTNÍHO SOUPEŘE : FK ŠUMPERK

10.08.2022 | Jiří Kořínek

V prvním podzimním utkání divize „E“ přivítáme na domácí půdě nebezpečné mužstvo FK Šumperk, s jehož historií a současnosti vás nyní seznámíme.
Počátky české kopané zde začínají až po II. světové válce. Česká menšina, která žila v Šumperku v době I. republiky, nebyla schopna založit a udržet českou kopanou v místě, které bylo baštou sudetských Němců.

V Šumperku se ihned po válce sešli nadšenci pro kopanou. Na podzim roku 1945 byl založen SK Šumperk, který během několika měsíců měl pět odborů, z nichž největší byl odbor kopané. Na jaře 1946 se hrál fotbal v oblastech, které neměly za okupace mistrovské soutěže, tzv. „Pohár pohraničí“. Vítězem se stalo mužstvo Šumperka, ale místo zařazení do 1. A třídy nastupovalo ve II. třídě. V sezóně 1946/1947 ji vyhrálo a postoupilo do 1. B třídy. Po jednoročním působení v této soutěži si hráči SK Šumperk vybojovali postup do 1. A třídy, v té době v rámci republiky třetí nejvyšší. V roce 1951 nastal vrchol šumperského fotbalu, neboť mužstvo SK Šumperk tehdy hrálo krajskou soutěž – druhou nejvyšší po celostátním mistrovství. Poté následovalo nepříliš dobré období šumperského fotbalu. Teprve až v ročníku 1969/1970 se blýsklo na lepší časy po vytvoření nového klubu Lokomotiva - Pramet Šumperk. O rok později postoupil tým do krajského přeboru Středomoravské fotbalové župy.

Po mnoha letech strávených v nižších soutěžích je celek FK Šumperk od sezóny 2015/2016 stálým účastníkem divize. V současné době se vytvořil mladý perspektivní celek s věkovým průměrem 23,5 roků, takže i zde jsou možnosti výkonnostního růstu.
V minulém ročníku obsadilo mužstvo 8. místo, když získalo z 26 zápasů 36 bodů (bilance: 11 – 3 – 12, celkové skóre 41 : 44).
Nejlepším střelcem Šumperských se stal Marek Hausknecht se sedmi brankami. K oporám týmu patří Martin Kreizl, Robert Jurásek, Paris Purzitidis, Stanislav Lavrovič a Patrik Strnad.
V minulém ročníku se v dvojutkání Vsetínským moc nedařilo, neboť na půdě hostů podlehli výsledkem 0 : 1 a v domácí odvetě dokázali pouze remizovat 1 : 1. Věříme, že v utkání, které se odehraje na stadionu v Tyršově ulici v sobotu dne 13.08. 2022 se začátkem v 17:00 hod., tuto nepříznivou bilanci Valaši napraví.

 
Utkání

14. kolo

FC Vsetín - TJ Skaštice  

15. kolo

FK Šumperk - FC Vsetín

16. kolo

FC Vsetín - SFK Holešov 

17. kolo 

Tatran Všechovice - FC Vsetín 

 

18. kolo

FC Vsetín - SK Baťov

18. kolo

FK Nové Sady - FC Vsetín

19. kolo

FC Vsetín - FC Slavičín 

20. kolo 

Viktoria Přerov - FC Vsetín

21. kolo

FC Vsetín -  TJ Bzenec

22. kolo

FC Zbrojovka Brno B - FC Vsetín

23. kolo

FC Vsetín - FK Kozlovice

24. kolo

FC Vsetín - HFK Olomouc

25. kolo

FC Šternberk - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
DAVID KUČERA KVITUJE DLOUHODOBÝ ZÁJEM VSETÍNA A PŘIŠEL NA VALAŠSKO ZASE DÁVAT GÓLY

Jak dlouho jste strávil v angažmá ve Frýdlantu?Po odchodu z Valmezu jsem tam byl pět let. Přišel jsem tam v 17 letech. Ze začátku jsem tam...

 
PŘÍPRAVA NA SEZONU BĚŽÍ NA PLNÉ OBRÁTKY

Letošní zimní příprava A-týmu se blíží do poločasu. V pravidelné přípravě je 20 borců, účast na trénincích je výborná. ...

 
PŘÍPRAVA NA UMĚLCE POD PECNÍKEM

Zimní příprava všech kategorií běží na Pecníku naplno. Na jarní prípravu se připravují vzorně i páni rozhodčí. Jak vidět na...

 
VSETÍN SI VYDAŘENOU PŘÍPRAVOU NA SEBE UPLETL BIČ
 
JAKO JEDNOVAJEČNÁ DVOJČATA, BAHOUNEK S MLÝNKEM OPĚT NA VSETÍNĚ
 
DRUHÉ PŘÍPAVNÉ UTKÁNÍ VE FRÝDKU SPLNILO ÚČEL.
 
TROJROZHOVOR SE VSETÍNSKÝMI NADĚJEMI - MATĚJEM RODKEM, JANEM JANČINOU A PETREM MIKUŠEM.
 
VSETÍN OBSTÁL V PRVNÍ PŘÍPRAVĚ PROTI TŘETILIGOVÝM OTROKOVICÍM (Kvítkovicím)
 
VELKÉ ZIMNÍ ZMĚNY NA VSETÍNĚ ČÍTAJÍ NAVRÁTILCE I NOVÉ TVÁŘE
 
ZIMNÍ PŘÍPRAVA. PRVNÍ TRÉNINKY STARTUJÍ.
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
© eSports s.r.o. & FC Vsetín RSS