Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PŘEDSTAVUJEME SOBOTNÍHO SOUPEŘE : FK ŠUMPERK

10.08.2022 | Jiří Kořínek

V prvním podzimním utkání divize „E“ přivítáme na domácí půdě nebezpečné mužstvo FK Šumperk, s jehož historií a současnosti vás nyní seznámíme.
Počátky české kopané zde začínají až po II. světové válce. Česká menšina, která žila v Šumperku v době I. republiky, nebyla schopna založit a udržet českou kopanou v místě, které bylo baštou sudetských Němců.

V Šumperku se ihned po válce sešli nadšenci pro kopanou. Na podzim roku 1945 byl založen SK Šumperk, který během několika měsíců měl pět odborů, z nichž největší byl odbor kopané. Na jaře 1946 se hrál fotbal v oblastech, které neměly za okupace mistrovské soutěže, tzv. „Pohár pohraničí“. Vítězem se stalo mužstvo Šumperka, ale místo zařazení do 1. A třídy nastupovalo ve II. třídě. V sezóně 1946/1947 ji vyhrálo a postoupilo do 1. B třídy. Po jednoročním působení v této soutěži si hráči SK Šumperk vybojovali postup do 1. A třídy, v té době v rámci republiky třetí nejvyšší. V roce 1951 nastal vrchol šumperského fotbalu, neboť mužstvo SK Šumperk tehdy hrálo krajskou soutěž – druhou nejvyšší po celostátním mistrovství. Poté následovalo nepříliš dobré období šumperského fotbalu. Teprve až v ročníku 1969/1970 se blýsklo na lepší časy po vytvoření nového klubu Lokomotiva - Pramet Šumperk. O rok později postoupil tým do krajského přeboru Středomoravské fotbalové župy.

Po mnoha letech strávených v nižších soutěžích je celek FK Šumperk od sezóny 2015/2016 stálým účastníkem divize. V současné době se vytvořil mladý perspektivní celek s věkovým průměrem 23,5 roků, takže i zde jsou možnosti výkonnostního růstu.
V minulém ročníku obsadilo mužstvo 8. místo, když získalo z 26 zápasů 36 bodů (bilance: 11 – 3 – 12, celkové skóre 41 : 44).
Nejlepším střelcem Šumperských se stal Marek Hausknecht se sedmi brankami. K oporám týmu patří Martin Kreizl, Robert Jurásek, Paris Purzitidis, Stanislav Lavrovič a Patrik Strnad.
V minulém ročníku se v dvojutkání Vsetínským moc nedařilo, neboť na půdě hostů podlehli výsledkem 0 : 1 a v domácí odvetě dokázali pouze remizovat 1 : 1. Věříme, že v utkání, které se odehraje na stadionu v Tyršově ulici v sobotu dne 13.08. 2022 se začátkem v 17:00 hod., tuto nepříznivou bilanci Valaši napraví.

 
Utkání

1. kolo

TJ Skaštice - FC Vsetín

2. kolo

FC Vsetín - FK Šumperk

3. kolo

SFK Holešov - FC Vsetín

4. kolo 

FC Vsetín - Všechovice

5. kolo

SK Baťov - FC Vsetín

6. kolo

FC Vsetín - FK Nové Sady

7. kolo

 FC Slavičín - FC Vsetín

8. kolo 

FC Vsetín - 1. FC Přerov

9. kolo

TJ Bzenec - FC Vsetín

10. kolo

FC Vsetín - ZBROJOVKA BRNO B

11. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín

12. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín

13. kolo

FC Vsetín - FK Šternberk

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
Z JIHU VEZOU ALESPOŇ BOD

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z.s. 0 : 0K mistrovskému zápasu na daleký jih zajíždělo...

 
ZE ZÁPASU NA JIŽNÍ MORAVĚ SE ZRODILA BEZBRANKOVÁ REMÍZA

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl  A-tým mužů do jihomoravského Bzence. Sestavy obou týmů byly silně poznamenány nemocemi,...

 
PŘEDSTAVUJEME SOUEŘE : TJ SLOVAN BZENEC

V devátém kole zajíždějí vsetínští fotbalisté k jednomu z mála soupeřů z jihu Moravy, a to na půdu nevyzpytatelného mužstva...

 
MLADŠÍ DOROST : FC VSETÍN - SK UNIČOV 4:2 (2:0)
 
OBA TÝMY DOROSTENCŮ SI VEDOU VELMI DOBŘE
 
KALICH HOŘKOSTI DOPIT DO SAMÉHO DNA
 
Z BLÁTA DO LOUŽE
 
PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE : 1.FC VIKTORIA PŘEROV
 
ŽÁDOST FC VSETÍN O INDIVIDUÁLNÍ DOTACI NA POKRYTÍ ZVÝŠENÍ ENERGIÍ A NÁJMŮ SMETENA ZE STOLU V PLNÉM ROZSAHU
 
STARŠÍ DOROST : MFK HAVÍŘOV - FC VSETÍN 2:3
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS