Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

ROZHOVOR S PATRIKEM GERŽOU

08.08.2022 | Radek Štohl (Valašský deník) a Petr Říha

Radek Štohl z Valašského deníku přinesl rozhovor s Patrikem Geržou, který je na podzimní část probíhající sezony hráčem v MSFL.  Držíme Patrikovi palce, ať se mu v třetí lize daří, rozhovor si můžete přečíst zde :


TRÉNINKY MAJÍ HLAVU A PATU, CHVÁLÍ DVOUGOLOVÝ GERŽA. VĚŘÍ V HORNÍ POLOVINU MSFL.
Pouhých devatenáct minut trvalo Patriku Geržovi než se prosadil při soutěžní premiéře. Letní posila třetiligových Kvítkovic sehrála velkou roli v pátečním předkole Mol Cupu, kdy svěřenci hlavního trenéra Petra Zapalače zvítězili na půdě Slavičína jednoznačně 5:1. „Vypracovali jsme si i více šancí, klidně jsme mohli přidat další dvě branky,“ poukazuje Gerža na jasný průběh úspěšného pohárového střetnutí.....


.... „Ze začátku to bylo vcelku vyrovnané utkání, Slavičín hrál do naší první branky nepříjemný fotbal. Pak jsme se ale uklidnili, začali předvádět naši hru – byli jsme silní na míči, dominantní. Kromě gólu a nevydařené malé domů si snad žádnou příležitost nevypracovali,“ těšilo 22letého borce.

Jedním z hlavních strůjců předkola Mol Cupu byl právě Patrik Gerža, který se kromě prvního branky zápasu prosadil i v závěru úvodního poločasu. „Z prvního gólu jsem měl velkou radost, spadlo to ze mě. Tato branka byla důležitější, druhá pro změnu hezčí,“ pousmál se někdejší mládežník prvoligového Zlína. „Střední útočník to sklepl na našeho záložníka. Křikl jsem si na něj, uličkou mi to přihřál mezi stopera a krajního obránce. Pak už jsem pouze vystřelil,“ přiblížil trefu před odchodem do kabin.

Po pátečním postupu si s kvítkovickými parťáky mohl dopřát dvoudenní fotbalový odpočinek. „Beru to pouze pozitivně. Mohl jsem zregenerovat, na pondělní trénink jsem byl ještě připravenější. Podobně jsme to ale měli také na Vsetíně, rovněž tam jsme po zápase měli dva dny volno,“ zmiňuje podobný návyk z předchozího působiště.

Teď už se plně může soustředit na třetiligový fotbal, do někdejší Viktorie přišel právě z valašského klubu. „Na Vsetíně jsem podával celkem slušné výkony. Kontaktovali mě z Otrokovic, že bych sem mohl zkusit jít hrát. Nejprve jsem chtěl dohrát sezonu, nic neuspěchat a vše si důkladně promyslet,“ popsal příchod do MSFL.

Vše nakonec klaplo, Gerža se Kvítkovicím zatím upsal na půl roku. „Pochopitelně jsem si chtěl vyzkoušet vyšší soutěž. Mé angažmá si přál i trenér, což pro mě bylo důležité,“ neskrývá autor sedmi branek uplynulého ročníku Divize E.

Lodivod kvítkovické lavičky Petr Zapalač působí v třetiligovém mančaftu od konce dubna. Sám Patrik Gerža si tréninkové metody bývalého hráče Opavy či Žižkova pochvaluje. „Přijde mi jako hodně kvalitní trenér – připravuje výborné tréninky, jsou náročné, mají hlavu a patu. Od té doby, co jsem nastoupil do přípravy, jsem se pod ním zvedl!“

Kvítkovice v loňském ročníku nezářily, sezonu nakonec zakončily na čtrnáctém místě. V nadcházející sezoně by chtěly být mnohem výše. „Rozhodně se nechceme pohybovat dole, věřím, že máme na horní tabulku tabulku,“ říká Gerža, který má i osobní cíle. „Rád bych se hned chytl a podával dobré výkony, samozřejmě bych chtěl i vstřelit nějaké góly,“ culí se rodák z Liptálu.

I když nyní působí v Kvítkovicích, na předchozí klub nezanevřel.. „Když jsem měl o víkendu volno, tak jsem se byl podívat na Mol Cup. Ke Vsetínu vždy budu mít kladný vztah,“ uzavírá krajní univerzál Kvítkovic Patrik Gerža.

 
Utkání

1. kolo

TJ Skaštice - FC Vsetín

2. kolo

FC Vsetín - FK Šumperk

3. kolo

SFK Holešov - FC Vsetín

4. kolo 

FC Vsetín - Všechovice

5. kolo

SK Baťov - FC Vsetín

6. kolo

FC Vsetín - FK Nové Sady

7. kolo

 FC Slavičín - FC Vsetín

8. kolo 

FC Vsetín - 1. FC Přerov

9. kolo

TJ Bzenec - FC Vsetín

10. kolo

FC Vsetín - ZBROJOVKA BRNO B

11. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín

12. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín

13. kolo

FC Vsetín - FK Šternberk

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
Z JIHU VEZOU ALESPOŇ BOD

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z.s. 0 : 0K mistrovskému zápasu na daleký jih zajíždělo...

 
ZE ZÁPASU NA JIŽNÍ MORAVĚ SE ZRODILA BEZBRANKOVÁ REMÍZA

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl  A-tým mužů do jihomoravského Bzence. Sestavy obou týmů byly silně poznamenány nemocemi,...

 
PŘEDSTAVUJEME SOUEŘE : TJ SLOVAN BZENEC

V devátém kole zajíždějí vsetínští fotbalisté k jednomu z mála soupeřů z jihu Moravy, a to na půdu nevyzpytatelného mužstva...

 
MLADŠÍ DOROST : FC VSETÍN - SK UNIČOV 4:2 (2:0)
 
OBA TÝMY DOROSTENCŮ SI VEDOU VELMI DOBŘE
 
KALICH HOŘKOSTI DOPIT DO SAMÉHO DNA
 
Z BLÁTA DO LOUŽE
 
PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE : 1.FC VIKTORIA PŘEROV
 
ŽÁDOST FC VSETÍN O INDIVIDUÁLNÍ DOTACI NA POKRYTÍ ZVÝŠENÍ ENERGIÍ A NÁJMŮ SMETENA ZE STOLU V PLNÉM ROZSAHU
 
STARŠÍ DOROST : MFK HAVÍŘOV - FC VSETÍN 2:3
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS