Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

ROZHOVOR S PATRIKEM GERŽOU

08.08.2022 | Radek Štohl (Valašský deník) a Petr Říha

Radek Štohl z Valašského deníku přinesl rozhovor s Patrikem Geržou, který je na podzimní část probíhající sezony hráčem v MSFL.  Držíme Patrikovi palce, ať se mu v třetí lize daří, rozhovor si můžete přečíst zde :


TRÉNINKY MAJÍ HLAVU A PATU, CHVÁLÍ DVOUGOLOVÝ GERŽA. VĚŘÍ V HORNÍ POLOVINU MSFL.
Pouhých devatenáct minut trvalo Patriku Geržovi než se prosadil při soutěžní premiéře. Letní posila třetiligových Kvítkovic sehrála velkou roli v pátečním předkole Mol Cupu, kdy svěřenci hlavního trenéra Petra Zapalače zvítězili na půdě Slavičína jednoznačně 5:1. „Vypracovali jsme si i více šancí, klidně jsme mohli přidat další dvě branky,“ poukazuje Gerža na jasný průběh úspěšného pohárového střetnutí.....


.... „Ze začátku to bylo vcelku vyrovnané utkání, Slavičín hrál do naší první branky nepříjemný fotbal. Pak jsme se ale uklidnili, začali předvádět naši hru – byli jsme silní na míči, dominantní. Kromě gólu a nevydařené malé domů si snad žádnou příležitost nevypracovali,“ těšilo 22letého borce.

Jedním z hlavních strůjců předkola Mol Cupu byl právě Patrik Gerža, který se kromě prvního branky zápasu prosadil i v závěru úvodního poločasu. „Z prvního gólu jsem měl velkou radost, spadlo to ze mě. Tato branka byla důležitější, druhá pro změnu hezčí,“ pousmál se někdejší mládežník prvoligového Zlína. „Střední útočník to sklepl na našeho záložníka. Křikl jsem si na něj, uličkou mi to přihřál mezi stopera a krajního obránce. Pak už jsem pouze vystřelil,“ přiblížil trefu před odchodem do kabin.

Po pátečním postupu si s kvítkovickými parťáky mohl dopřát dvoudenní fotbalový odpočinek. „Beru to pouze pozitivně. Mohl jsem zregenerovat, na pondělní trénink jsem byl ještě připravenější. Podobně jsme to ale měli také na Vsetíně, rovněž tam jsme po zápase měli dva dny volno,“ zmiňuje podobný návyk z předchozího působiště.

Teď už se plně může soustředit na třetiligový fotbal, do někdejší Viktorie přišel právě z valašského klubu. „Na Vsetíně jsem podával celkem slušné výkony. Kontaktovali mě z Otrokovic, že bych sem mohl zkusit jít hrát. Nejprve jsem chtěl dohrát sezonu, nic neuspěchat a vše si důkladně promyslet,“ popsal příchod do MSFL.

Vše nakonec klaplo, Gerža se Kvítkovicím zatím upsal na půl roku. „Pochopitelně jsem si chtěl vyzkoušet vyšší soutěž. Mé angažmá si přál i trenér, což pro mě bylo důležité,“ neskrývá autor sedmi branek uplynulého ročníku Divize E.

Lodivod kvítkovické lavičky Petr Zapalač působí v třetiligovém mančaftu od konce dubna. Sám Patrik Gerža si tréninkové metody bývalého hráče Opavy či Žižkova pochvaluje. „Přijde mi jako hodně kvalitní trenér – připravuje výborné tréninky, jsou náročné, mají hlavu a patu. Od té doby, co jsem nastoupil do přípravy, jsem se pod ním zvedl!“

Kvítkovice v loňském ročníku nezářily, sezonu nakonec zakončily na čtrnáctém místě. V nadcházející sezoně by chtěly být mnohem výše. „Rozhodně se nechceme pohybovat dole, věřím, že máme na horní tabulku tabulku,“ říká Gerža, který má i osobní cíle. „Rád bych se hned chytl a podával dobré výkony, samozřejmě bych chtěl i vstřelit nějaké góly,“ culí se rodák z Liptálu.

I když nyní působí v Kvítkovicích, na předchozí klub nezanevřel.. „Když jsem měl o víkendu volno, tak jsem se byl podívat na Mol Cup. Ke Vsetínu vždy budu mít kladný vztah,“ uzavírá krajní univerzál Kvítkovic Patrik Gerža.

 
Utkání

14. kolo

FC Vsetín - TJ Skaštice  

15. kolo

FK Šumperk - FC Vsetín

16. kolo

FC Vsetín - SFK Holešov 

17. kolo 

Tatran Všechovice - FC Vsetín 

 

18. kolo

FC Vsetín - SK Baťov

18. kolo

FK Nové Sady - FC Vsetín

19. kolo

FC Vsetín - FC Slavičín 

20. kolo 

Viktoria Přerov - FC Vsetín

21. kolo

FC Vsetín -  TJ Bzenec

22. kolo

FC Zbrojovka Brno B - FC Vsetín

23. kolo

FC Vsetín - FK Kozlovice

24. kolo

FC Vsetín - HFK Olomouc

25. kolo

FC Šternberk - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
DAVID KUČERA KVITUJE DLOUHODOBÝ ZÁJEM VSETÍNA A PŘIŠEL NA VALAŠSKO ZASE DÁVAT GÓLY

Jak dlouho jste strávil v angažmá ve Frýdlantu?Po odchodu z Valmezu jsem tam byl pět let. Přišel jsem tam v 17 letech. Ze začátku jsem tam...

 
PŘÍPRAVA NA SEZONU BĚŽÍ NA PLNÉ OBRÁTKY

Letošní zimní příprava A-týmu se blíží do poločasu. V pravidelné přípravě je 20 borců, účast na trénincích je výborná. ...

 
PŘÍPRAVA NA UMĚLCE POD PECNÍKEM

Zimní příprava všech kategorií běží na Pecníku naplno. Na jarní prípravu se připravují vzorně i páni rozhodčí. Jak vidět na...

 
VSETÍN SI VYDAŘENOU PŘÍPRAVOU NA SEBE UPLETL BIČ
 
JAKO JEDNOVAJEČNÁ DVOJČATA, BAHOUNEK S MLÝNKEM OPĚT NA VSETÍNĚ
 
DRUHÉ PŘÍPAVNÉ UTKÁNÍ VE FRÝDKU SPLNILO ÚČEL.
 
TROJROZHOVOR SE VSETÍNSKÝMI NADĚJEMI - MATĚJEM RODKEM, JANEM JANČINOU A PETREM MIKUŠEM.
 
VSETÍN OBSTÁL V PRVNÍ PŘÍPRAVĚ PROTI TŘETILIGOVÝM OTROKOVICÍM (Kvítkovicím)
 
VELKÉ ZIMNÍ ZMĚNY NA VSETÍNĚ ČÍTAJÍ NAVRÁTILCE I NOVÉ TVÁŘE
 
ZIMNÍ PŘÍPRAVA. PRVNÍ TRÉNINKY STARTUJÍ.
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
© eSports s.r.o. & FC Vsetín RSS