Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PŘEDSTAVUJEME PRVNÍHO LETOŠNÍHO SOUPEŘE TJ SKAŠTICE

04.08.2022 | Jiří Kořínek

Prvním soupeřem našich hráčů je mužstvo TJ Skaštice, jehož vizitku se vám pokusíme přiblížit.

Historie fotbalu ve Skašticích se datuje kolem roku 1960, ve kterém se zde hrála pouze přátelská utkání a různě pořádané turnaje. Organizovaně se začal hrát fotbal jako takový od roku 1983, kdy měl klub pouze mužstvo starších žáků!! Teprve v roce 1987 byl založen tým dospělých.
Začátky nebyly nikterak lehké, ba dokonce se dá říci, že hodně těžké. Řada místních hráčů působila v okolních vesnicích, anebo ve vyšších soutěžích. Postupem času se však vrátili do Skaštic a v roce 1993 klub pod vedením trenéra Ivo Frýdla, tehdejšího hráče Hanácké Slavie Kroměříž, slavil postup do okresního přeboru. V roce 1999 však mužstvo sestoupilo do nejnižší soutěže, a zpět do okresního přeboru se vrátilo po čtyřech letech. Poté nastal prudký vzestup, neboť tým postupně úspěšné proplouval soutěžemi od 1. B třídy až po krajský přebor. Vrcholem se stala sezóna 2018/2019, kdy skaštický soubor vybojoval historický postup do divize. Od ročníku 2019/2020 je jejím stálý účastníkem.

Majitelem areálu i fotbalového hřiště je Obecní úřad ve Skašticích, díky jehož výrazné pomoci se fotbal v obci, který je zde sportem číslo jedna, zdárně rozvíjí.

Současné mužstvo dospělých se podařilo doplnit řadou velmi kvalitních hráčů, kteří v dřívějších letech působili ve vrcholovém fotbalu. Jako namátkou vyjmenujme ostrostřelce Zdeňka Konečníka, hrajícího v prvoligové Tescomě Zlín a Lukáše Motala, jenž startoval v dorosteneckém věku rovněž v zlínské Tescomě a navíc byl úspěšným mládežnickým reprezentantem v kategorii U 18.
Mužstvo Skaštic v minulé sezóně skončilo na velmi hezkém šestém místě, těsně za naším týmem, když získalo 37 bodů ( bilance: 10 – 7 – 9 při celkovém skóre 46 : 49 ).

Ještě v živé paměti je krutá jarní porážka v poměru 2 : 7, kterou tým z Hané uštědřil vsetínskému celku. Věřme, že se Valaši z této vysoké prohry náležitě poučili a předvedou výkon, za který se nebudou stydět.

 
Utkání

1. kolo

TJ Skaštice - FC Vsetín

2. kolo

FC Vsetín - FK Šumperk

3. kolo

SFK Holešov - FC Vsetín

4. kolo 

FC Vsetín - Všechovice

5. kolo

SK Baťov - FC Vsetín

6. kolo

FC Vsetín - FK Nové Sady

7. kolo

 FC Slavičín - FC Vsetín

8. kolo 

FC Vsetín - 1. FC Přerov

9. kolo

TJ Bzenec - FC Vsetín

10. kolo

FC Vsetín - ZBROJOVKA BRNO B

11. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín

12. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín

13. kolo

FC Vsetín - FK Šternberk

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: SFK ELKO HOLEŠOV

V dalším utkání podzimní časti divize skupiny „E“ zajíždějí vsetínští hráči do Holešova, kde se střetnou s loňským nováčkem...

 
PO VÝBORNÉM VÝKONU SKVĚLÝ VÝSLEDEK

FC Vsetín z.s. – FK Šumperk 4 : 0 (2 : 0) Opravdu vynikající představení předvedli v...

 
FC VSETÍN - FK ŠUMPERK 4:0

Opět po nějakém čase odcházeli fanoušci z Tyršovky velmi spokojeni. Dobrý výkon, čtyři branky v síti soupeře, co víc si přát? Kaňkou...

 
VSETÍN UŤAL ŠUMPERK ČTYŘMI TREFAMI
 
UKRAJINSKY LEGIONAR NERUKH POTVRDIL VÝBORNÝ VSTUP VSETÍNA DO SEZONY
 
ŠUMPERK AŽ PŘÍLIŽ CHYBOVAL. ZE VSETÍNA SI DOVEZL JASNOU PROHRU
 
NOVÉ VSTUPNÉ NA ZÁPASY
 
V SOBOTU FK ŠUMPERK
 
PŘEDSTAVUJEME SOBOTNÍHO SOUPEŘE : FK ŠUMPERK
 
ROZHOVOR S PATRIKEM GERŽOU
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS