Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

VYZVAL BRATRA I RODNÉ MĚSTO. JAROSLAV MAČEK SKÓROVAL, DEBAKLU NEZABRÁNIL.

24.07.2022 | Radek Štohl (Valašský deník)

Ve Vsetíně se narodil, v tamním fotbalovém klubu strávil celou mládežnickou kariéru. Ve valašském městě navíc nadále bydlí. Uplynulý pátek se ale proti klubu, který ho odchoval, postavil v 1. předkole Mol Cupu. Ani jeho vyrovnávací branka na 1:1 však Kateřinicim nestačila, vítěz loňského ročníku Zlínského Poháru KFS proti Vsetínu padl vysoko 2:8. „Dostali jsme osm branek, zápas příliš pozitivně hodnotit nemůžu. Výhru takovým rozdílem si ale hosté zaslouží,“ smutnil Jaroslav Maček.

„V prvním poločase jsme se soupeřem ještě fyzicky drželi krok, obdrželi jsme však dva smolné góly a po půli prohrávali 1:4. Ve druhém jsme už odpadli. Soupeř byl herně lepší – v rychlosti, práci s míčem i přebírání hráčů. Šlo poznat, že trénují třikrát čtyřikrát týdně, my jsme rádi, že se sejdeme dvakrát,“ připouští 24letý borec...


.... Velkolepý brankostroj už po devíti minutách zápasu otevřel hostující Stuchlík. Domácím stačily pouhé tři minuty, aby se před zraky 112 diváků dočkali vyrovnání. To neměl na starosti nikdo jiný než právě Jaroslav Maček. „Jirka Drda z levé strany zahrával rohový kop. Míč natlačil na přední tyč, přičemž jsem odběhl na zadní. U té jsem už byl sám, Honza Dobeš (brankář Vsetína – pozn. red.) neměl šanci. Měli jsme to takto nacvičené, den předem jsme tuto situaci pilovali na tréninku. V zápase to vyšlo,“ pochvaloval si vydařenou akci.

Domácí dokonce mohli zvrátit skóre na svoji stranu, při souboji Drdy proti Šulákovi ale píšťálka hlavního sudího zůstala němá. Favorizovaný Vsetín se navíc ve 28. minutě po vlastní brance Kateřinic dostal do vedení, v průběhu dalších čtyř minut odskočil na rozdíl tří branek. „Trochu se to sesypalo, vlastní gól nás poslal dolů. Po dalších dvou brankách už bylo složité se do zápasu znovu dostat,“ mrzelo Mačka.

Páteční tvrdé fotbalové lekce ale nelituje. Naopak ji bere jako tolik potřebnou zkušenost. Vždyť Kateřinice nastupují pouze v I. A třídě, zatímco Vsetín v posledních letech patří k předním týmům divize. „Rozhodně jsem rád, že jsem si takový zápas mohl vyzkoušet, bylo super nastoupit proti silnějšímu mužstvu z vyšší soutěže. Určitě jsme se něco naučili, je to pro nás poučné!“

Zahrát si Mol Cup je vždy zpestřením, zvláště proti týmu, který hraje o dvě soutěže vyšší úroveň. Pro autora vyrovnávací branky však tento duel byl o poznání specifičtější. V dresu soupeře strávil více než deset let v mládežnických kategoriích. „Od malička, šesti let, jsem do osmnácti devatenácti hrál právě ve Vsetíně. Po konci v dorostu jsem nechtěl pouze sedět na lavičce, ale hrát, tak jsem odešel právě do Kateřinic,“ vysvětlil tehdejší konec.

Ve Vsetíně vyrostl, dodnes tam žije. „Za „A“ Vsetína hraje brácha Kuba, mohli jsme si tak zahrát proti sobě. Bylo to příjemné, moc často se tak neděje. Naši to brali v pohodě, přišli na zápas a po něm určitě byli spokojeni. A že jsem nastoupil proti Vsetínu? Nijak extra jsem to neprožíval."

Kateřinice se do prvního předkola Mol Cupu dostaly díky loňskému vítězství v Poháru Zlínského KFS, ve finálovém střetnutí na zlínské Letné díky trefě předsedy Ondřeje Kuzníka porazily Morkovice 1:0.

Jaroslav Maček proti celku z Kroměřížska absolvoval celý zápas. „Je to můj dosavadní největší úspěch kariéry. Nejlepší na něm pak byly oslavy – i když to bylo v týdnu, tak jsme si vzali volno,“ culí se při vzpomínce na dva měsíce starý zážitek. 
Utkání

1. kolo

TJ Skaštice - FC Vsetín

2. kolo

FC Vsetín - FK Šumperk

3. kolo

SFK Holešov - FC Vsetín

4. kolo 

FC Vsetín - Všechovice

5. kolo

SK Baťov - FC Vsetín

6. kolo

FC Vsetín - FK Nové Sady

7. kolo

 FC Slavičín - FC Vsetín

8. kolo 

FC Vsetín - 1. FC Přerov

9. kolo

TJ Bzenec - FC Vsetín

10. kolo

FC Vsetín - ZBROJOVKA BRNO B

11. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín

12. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín

13. kolo

FC Vsetín - FK Šternberk

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
ANTONÍN PTÁČEK. ROZHOVOR S BRANKAŘSKOU OPOROU FC VSETÍN PRO VALAŠSKÝ DENÍK

16letý Antonín Ptáček chytá dva zápasy po sobě. O víkendu debutoval za A-tým Vsetína. Skončí mu jeden zápas a hned se musí soustředit...

 
ROZHOVOR TRENÉRA VOJVODÍKA PRO VALAŠSKÝ DENÍK

Špatný podzim přinese změny: Vsetín chystá odchody, přijít můžou čtyři i více hráčů. Přehnaná očekávání před podzimem neměli....

 
POHLEDNÉMU FOTBALU NA VRŠAVĚ CHYBĚLY JEN GÓLY

Poslední listopadový víkend odehrál omlazený A-tým poslední letošní utkání proti zlínskému U19 trenéra Jardy Matějíčka. Trenérovi...

 
V SOBOTU POSLEDNÍ ZÁPAS PODZIMU VE ZLÍNĚ
 
SKVĚLÉ VÝKONY STARŠÍCH I MLADŠÍCH DOROSTENCŮ
 
REKAPITULACE PODZIMU S TRENÉREM ROMANEM VOJVODÍKEM
 
PŘEDSTAVUJEME NAŠE TÝMY : FC VSETÍN
 
PŘEDSTAVUJEME NAŠE TÝMY : A TÝM FC VSETÍN
 
PŘEDSTAVUJEME NAŠE TÝMY : U19
 
PŘEDSTAVUJEME NAŠE TÝMY : U17
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
© eSports s.r.o. & FC Vsetín RSS