Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

LOUČENÍ SE SEZONOU, ALE I OBĚMA TRENÉRY

20.06.2022 | Jiří Kořínek

FC Vsetín z.s. – FC Strání
3 : 0 (3 : 0)

V posledním utkání divize „E“ soutěžního ročníku 2021-2022 přivítali vsetínští hráči na svém stadionu již předem známé sestupující mužstvo Strání. Utkání za úmorného vedra na skvěle připraveném trávníku s přehledem zvládli, když o svém přesvědčivém vítězství rozhodli během první půle. V tomto duelu se domácí tým loučil i s hlavním trenérem Miroslavem Mičegou a jeho asistentem Martinem Zbrankem, kteří za výborně odvedenou práci v klubu zasluhují vysoké uznání.

Úvodní pětiminutovka patřila překvapivě hostům. Ti drželi častěji míč na svých kopačkách a operovali na širokém prostoru. Přítrž tomu ale učinil v 5. minutě vsetínský Mlýnek, jenž využil chybu soupeře při rozehrávce, a kolem vyběhnuvšího brankáře Čubíka ze vzdálenosti pětadvaceti metrů technickou střelou po zemi pohodlně skóroval. Po této situaci dávali o sobě vědět stále častěji Valaši a začali si vytvářet další příležitosti. V 16. minutě to byl Bahounek, který po přesném centru Kundrátka nádherně vypálil z voleje jen těsně mimo pravou tyč Čubíkovy branky. Bahounek se znovu připomněl ve 24. minutě, kdy jeho dalekonosnou střelu po zemi Čubík zlikvidoval. O šest minut později již na světelném ukazateli svítila další změna stavu. Po rozehraném rohovém kopu domácím Geržou vyskočil v pokutovém území hostů nejvýše Matyáš a přesnou hlavičkou pod břevno vedení svého týmu navýšil. V této části boje předváděli Vsetínští hru plnou nápadů, hýřili pohybem a vytvářeli si střelecké příležitosti. V 37. minutě se blýskl hezkou individuální akcí Mlýnek, ve velkém čtverci byl nemilosrdně sražen Palíkem a „vykoledoval“ si pokutový kop. K provedení se postavil Gerža, ale směr jeho polovysoké střely brankář Čubík vystihl a penaltu zneškodnil. Vše si Gerža vynahradil v druhé minutě nastavení, kdy po samostatném úniku z levé strany šikovně obhodil Čubíka a míč technickým zakončením po zemi, který se ještě otřel o levou tyč, uklidil do sítě za záda stráňského gólmana potřetí....


... Do druhé půle vstoupili opět aktivněji hosté. V 50. minutě zahrávali ze střední vzdálenosti přímý kop směřující do šestnáctky, avšak vzniklé hrozící nebezpečí odvrátil Matyáš ve spolupráci s Mydlářem. Ihned z protiútoku měli Vsetínští po střele Vítka výhodu rohového kopu, po němž Mlýnek hlavou branku přestřelil. Prakticky od 60. minuty to již byla hra na jednu branku, a to hostující. Vsetínští si vytvářeli střelecké možnosti jak na běžícím pásu, avšak s koncovkou byli velice na štíru. Ať už se jednalo o Hrušku, Bahounka, Geržu, Nováka, či Mačka. Posledně jmenovaný měl skvělou možnost k dosažení čtvrtého zářezu v 68. minutě, ale proti byl náhradní hostující brankář Pjajko, který jeho střelu po zemi zázračně vyrazil na roh. A vůbec, stráňský gólman několikrát své mužstvo významně podržel i v dalších minutách. Jen díky jemu skóre zápasu nenarůstalo. Jedinečná šance zvýšit stav se naskytla v 72. minutě mladému Hruškovi, kdy zcela osamocen postupoval z pravé strany, jenže při zakončení přehodil nejen Pjajka, ale i hostující svatyni. Jednu z největších možností ke zkorigování stavu mělo Strání v 76. minutě, v níž velmi hezky zacílil Bartošek, ovšem Eliášovu klec zachránila od pohromy pravá tyč. Vsetínský gólman ale prokázal nesporné kvality v 84. minutě po rohovém kopu hostů, když na brankové čáře zlikvidoval z bezprostřední blízkosti prudkou hlavičku Gaga. Po tomto momentu se zápas prakticky jen dohrával. Vsetínští očividně spokojeni s dosaženým výsledkem a hosté s vědomím, že po obrátce neinkasovali a utkání se ctí dohráli.

Po konečném hvizdu přesného hlavního arbitra Volka si vysloužili domácí hráči od svých fanoušků oprávněný potlesk. Hladké vítězství a především skutečnost, že příznivou shodou okolností obsadili Vsetínští v konečné tabulce velmi pěkné páté místo, je dokladem toho, že uplynulou sezónu je zřejmě možno vyhodnotit jako vydařenou.

Na závěr je nutno poděkovat všem hráčům za kvalitní hru předváděnou ve většině střetnutích, trenérům i funkcionářům za vykonanou práci a popřát jim krásnou dovolenou. Dále fyzický i psychický odpočinek, a načerpání mnoha sil do nastávajícího ročníku, ve který věříme, že bude nejméně stejně úspěšný, ne-li lepší, než ten právě skončený !!

Sestava Vsetína: Eliáš – Kundrátek (46. min. Novák), Dulík, Matyáš (70. min. Šulák), Maček – Mydlář
(54. min. Hruška), Vítek, Bahounek, Surovec, Gerža (70. min. Stuchlík) – Mlýnek

 
Utkání

1. kolo

TJ Skaštice - FC Vsetín

2. kolo

FC Vsetín - FK Šumperk

3. kolo

SFK Holešov - FC Vsetín

4. kolo 

FC Vsetín - Všechovice

5. kolo

SK Baťov - FC Vsetín

6. kolo

FC Vsetín - FK Nové Sady

7. kolo

 FC Slavičín - FC Vsetín

8. kolo 

FC Vsetín - 1. FC Přerov

9. kolo

TJ Bzenec - FC Vsetín

10. kolo

FC Vsetín - ZBROJOVKA BRNO B

11. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín

12. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín

13. kolo

FC Vsetín - FK Šternberk

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
Z JIHU VEZOU ALESPOŇ BOD

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z.s. 0 : 0K mistrovskému zápasu na daleký jih zajíždělo...

 
ZE ZÁPASU NA JIŽNÍ MORAVĚ SE ZRODILA BEZBRANKOVÁ REMÍZA

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl  A-tým mužů do jihomoravského Bzence. Sestavy obou týmů byly silně poznamenány nemocemi,...

 
PŘEDSTAVUJEME SOUEŘE : TJ SLOVAN BZENEC

V devátém kole zajíždějí vsetínští fotbalisté k jednomu z mála soupeřů z jihu Moravy, a to na půdu nevyzpytatelného mužstva...

 
MLADŠÍ DOROST : FC VSETÍN - SK UNIČOV 4:2 (2:0)
 
OBA TÝMY DOROSTENCŮ SI VEDOU VELMI DOBŘE
 
KALICH HOŘKOSTI DOPIT DO SAMÉHO DNA
 
Z BLÁTA DO LOUŽE
 
PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE : 1.FC VIKTORIA PŘEROV
 
ŽÁDOST FC VSETÍN O INDIVIDUÁLNÍ DOTACI NA POKRYTÍ ZVÝŠENÍ ENERGIÍ A NÁJMŮ SMETENA ZE STOLU V PLNÉM ROZSAHU
 
STARŠÍ DOROST : MFK HAVÍŘOV - FC VSETÍN 2:3
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS