Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

ZLOMILI NEPŘÍZNIVOU TRADICI

14.06.2022 | Jiří Kořínek

FK Kozlovice – FC Vsetín z.s.
1 : 1 (1 : 0)

Prokletí s názvem Kozlovice se nedělním soubojem částečně utlumilo. Vsetínští hráči po bojovné a často i pohledné hře urvali na horké půdě favorita a třetího mužstva soutěže zasloužený bod. Během celého střetnutí byli svému silnému protivníkovi téměř vyrovnaným soupeřem. Díky nesmírně obětavému výkonu ve všech řadách a zejména zásluhou famózního výkonu brankáře Eliáše, se po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího Habermanna radovali z dosažené remízy.
Vstup do utkání měli domácí pekelný. Během úvodních pěti minut si vytvořili po závarech v pokutovém území Vsetína tři čisté gólové příležitosti, které hostující obrana, v čele s Eliášem, úspěšně odvrátila. Poté se hra částečně vyrovnala a osmělili se i hosté. Poprvé zahrozili v 13. minutě po trestném kopu Gerži z pravé strany šestnáctky, ten však branku přestřelil. Krátce na to vypálil z dvaceti metrů Bahounek, svůj projektil nasměroval jen těsně vedle pravé tyče mladého gólmana Kolaříka. Ihned z následného protiútoku se radovali z první dosažené branky „Kozli“. Po přesně zahraném rohovém kopu Guzíka se šikovnou hlavičkou prezentoval nikým neatakován Galetka. Zatímco domácím po tomto okamžiku doslova narostla křídla, Valaši byli na chvíli nastalou situací zjevně zaskočeni. Znovu „vystrčili“ růžky až v 26. minutě, kdy vypálil Surovec, jehož pěknou střelu vyrazil Kolařík na roh. Po jeho rozehrání Kundrátkem hlavičkoval Matyáš jen těsně nad. V těchto fázích boje již Vsetínští krok zcela srovnali, a čím dál více svou aktivitou zaměstnávali obrannou řadu domácích. Důkazem toho byla 34. minuta, kdy napřáhl ze střední vzdálenosti pohyblivý Bahounek a gólman Kolařík měl plné ruce práce, aby jeho ránu vytěsnil konečky prstů na roh. V přemíře snahy ale hosté zapomněli na zadní vrátka v 39. minutě, v níž musel po chybné rozehrávce spoluhráčů ve středu pole „hasit požár“ včasným vyběhnutím za pokutové území Eliáš. Vsetínský brankář se znovu blýskl v poslední minutě první půle, kdy na brankové čáře zlikvidoval z bezprostřední blízkosti nepříjemnou střelu Kaďorka.
Kdo z domácích diváků očekával po obrátce, podobně jako v začátku zápasu, ostrý start kozlovických hráčů, se ho bohužel nedočkal. Byli to Vsetínští, kteří udávali tón hry a usadili se na polovině hostitelů

....Dobře se pohybovali a předváděli vtipné, nápadité, kombinační akce. V 51. minutě po zahrávaném rohovém kopu Gerži se znovu předvedl Bahounek a domácí gólman po hráčově dalekonosné střele tlačil míč očima, aby nezaplachtil do jeho svatyně. Domácí se v následujících minutách z tlaku Vsetínských postupně vymanili a začali si vytvářet sérii brankových možností. V 57. minutě unikl po pravé straně Kyselák, následný centr nasměroval na nabíhajícího Guzíka, jenž jen o centimetry minul cíl. Tentýž hráč postupoval v 60. minutě zcela sám na Eliáše, kterého však nepřelstil. Vsetínští se na oplátku prezentovali vzápětí na to, kdy po nakrátko zahraném rohovém kopu a centru Bahounka do malého pokutového území, přistál míč na kopačkách Dulíka. Jelikož ho ale měl na tzv. „dlouhou nohu“, tak v sedící poloze branku netrefil. V této fází zápasu se bylo opravdu na co dívat a tempo očividně gradovalo. Kozlovičtí byli na polovině Vsetína častěji a stále nebezpečně hrozili. V 67. minutě po rohovém kopu, po kterých hrozilo hostům vždy značné nebezpečí, hlavičkoval Kostka o pár centimetrů nad. V 71. minutě po rychlém útoku míjí Eliášovu klec nebezpečný Galetka. Hostům se naskytla příležitost po zahraném trestném kopu Bahounka, míč však napálil pouze do středu branky, takže Kolaříkovi žádný problém nezpůsobil. Velmi blízko ke skórování měl v 77. minutě vsetínský Gerža, když přehodil vyběhnuvšího domácího gólmana, jenže na brankové čáře vyhlavičkoval míč Řehák a zahrál jej do bezpečí. Krátce na to postupoval z pravé strany do domácí šestnáctky Kundrátek, jenže balón z dobré pozice poslal mimo tři tyče. Ke konci utkání, kdy Vsetínští začali hrát „vabank“, otevírali stále více prostoru ve své obraně a nabízeli soupeři téměř stoprocentní možnosti ke skórování. Jenže v brance stál vynikající Eliáš a neumožnil domácím zvýraznit vedení, a tím pádem pojistit výsledek. Ať už to bylo v 84., 88., či 89. minutě. Hosté ale stále prahli po kýženém srovnání stavu. Konec utkání se však kvapem blížil a nic nenasvědčovalo tomu, že se jim to podaří. Ve druhé minutě nastavení ale domácí „špílmachr“ Strašák nesmyslně fauloval Geržu, a byl zcela po právu vyloučen. Chvíli se nehrálo a začalo se tak dít až v 94. minutě. Po znovuzahájení přesný dlouhý nákop Mačka směřoval před velký čtverec na vysokého Mlýnka, jenž míč učebnicově zpracoval a málo vídanou dělovkou, která se odrazila od břevna do sítě, stav zaslouženě vyrovnal. Ihned poté hlavní arbitr velmi zajímavý a pro oko diváka určitě lahodící zápas, vedený po většinu času v duchu fair play, ukončil.
Konečná dělba bodů se jeví vzhledem k průběhu utkání jako spravedlivá. Faktem je, že Kozlovičtí si vypracovali, zejména po obrátce, více brankových příležitostí, ovšem za předvedené nebojácné vystoupení bod Vsetínským právem náleží.

Sestava Vsetína: Eliáš – Kundrátek, Dulík, Matyáš, Maček (78. min. Samiec) – Mydlář (67.
Hruška), Vítek (72. min. Rodek), Bahounek, Surovec, Gerža - Mlýnek

 
Utkání
Sobota  26. 3. 2022 
HFK  Olomouc - FC Vsetín
1:1 (1:0)
Sobota 9. 4. 2022 
FK Nové Sady - FC Vsetín
0:0
Pátek15. 4. 2022 15:30
FC Vsetín - Tatran Všechovice
2:0 (1:0)

Středa 20. 4. 2022 16:00
FC Vsetín - FK Šumperk
1:1 (0:1)

Sobota 23. 4. 2022 16:00
FC Viktorie Přerov - FC Vsetín
3:0 (1:0)
Sobota 30. 4. 2022 14:00
FC Vsetín - FC TVD Slavičín
1:1 (0:1)

Sobota 7. 5. 2022
FC Vsetín - SK Hranice
1:3

Sobota 14. 5. 2022 
SK Skaštice - FC Vsetín
7:2
Sobota 21. 5. 2022
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí
2:0

Sobota 28. 5. 2022 
Holešov, - Vsetín 
4:2
Sobota 4. 6. 2022 16:00
Vsetín - Bzenec

Neděle 12. 6. 2022 17:00
Kozlovice - Vsetín

Sobota 18. 6. 2022 16:00
Vsetín - Strání

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
LOUČENÍ SE SEZONOU, ALE I OBĚMA TRENÉRY

FC Vsetín z.s. – FC Strání3 : 0 (3 : 0) V posledním utkání divize „E“ soutěžního ročníku 2021-2022 přivítali...

 
MIČEGOVI VYŠLA DERNIERA, VSETÍN V POSLEDNÍM ZÁPASE PORAZIL FC STRÁNÍ

Úspěšnou derniéru má za sebou Miroslav Mičega. Slovenský kouč v posledním zápase letošního ročníku Divize E dovedl fotbalisty Vsetína...

 
VSETÍN POCTIVÝM VÝKONEM VYPROVODIL FC STRÁNÍ Z DIVIZE

Miroslav Mičega (trenér Vsetín) : "Kluci vzali poslední utkání sezony vážně a já jim za to děkuji. Rozhodli jsme v prvním poločase, kdy...

 
TOMÁŠ MLÝNEK ZASLOUŽENĚ VYDOLOVAL PRO VSETÍN BOD Z KOZLOVIC
 
NEPŘÍLIŠ VYDAŘENÝ ZÁPAS
 
VSETÍN NEMĚL DOMA PROTI BZENCI GÓLOVOU ŠŤÁVU
 
POSLEDNÍ DVA DOMÁCÍ MISTROVSKÉ ZÁPASY SEZONY
 
OD OUTSIDERA ODJELI S PRÁZDNOU
 
SFK ELKO HOLEŠOV - FC VSETÍN 4:2
 
NAPRAVILI SI POŠRAMOCENOU REPUTACI
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS