Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

OD OUTSIDERA ODJELI S PRÁZDNOU

31.05.2022 | Jiří Kořínek

SFK ELKO Holešov – FC Vsetín z.s.
4 : 2 (1 : 0)

Forma vsetínského týmu je jako den a noc. Zatímco minulý týden po velmi dobrém výkonu ve všech řadách zdolal ve valašském derby soupeře z Valašského Meziříčí, tentokrát zůstal hluboko za očekáváním. Poslednímu celku tabulky podlehl po celkem bezkrevném výkonu a přísnější měřítko snesla pouze úvodní půlhodina a začátek druhého poločasu.
Přitom počáteční minuty byly zcela v režii Valachů. Již hned po rozehrání ze středového kruhu si vytvořili první možnost po dlouhém pasu Kundrátka z pravé strany na nabíhajícího Surovce. Ten vtipně prodloužil na Geržu, po jehož přihrávce po zemi za hranici malého čtverce se ocitl v téměř stoprocentní příležitosti Šulák, branku Janalíka však netrefil. I v následujících minutách byli Vsetínští o mnoho aktivnější než domácí, dobře kombinovali ve středu pole a měli znatelnou převahu. Bylo jen otázkou času, kdy půjdou do vedení. Přibližně od 15. minuty Holešovští krok srovnali, a zle zahrozili o tři minuty později, kdy po velmi hezké střele Pavelky zaduněl spoj břevna a levé tyče Eliášovy svatyně. Krátce na to se vsetínský Gerža krásným slalomem prokličkoval až do šestnáctky domácích, jeho následný projektil Janalík zázračně vyrazil. V 27. minutě zahrával tentýž hráč z levé strany kousek za šestnáctkou trestný kop, povedenou technickou střelu odvrátil hlavou v poslední chvíli domácí Kovář na rohový kop. Všechny tyto možnosti zůstaly bohužel nevyužity a Holešovští trestali...

....Ve 29. minutě byl nucen po souboji u rohového praporku zahrát Maček míč do zámezí a po standartní situaci v podobě rohového kopu vsítil hlavou nikým neatakován aktivní Pavelka vedoucí gól domácích. Po této situaci převzali Hanáci otěže střetnutí, lépe se pohybovali a vytvářeli si další možnosti. Jednu z největších propásli ve 37. minutě po špatně zahrané „malé domů“ Mačkem, kterou vystihl Kovář. Lehce se zbavil vybíhajícího Eliáše, ovšem naštěstí pro Vsetínské technickým obloučkem z osmnácti metrů branku přestřelil. Do konce první půle byli potom domácí lepším souborem, zatímco hosté se často utápěli ve zbytečných kličkách na malém prostoru, které k ničemu nevedly. Především proto odcházeli Holešovští zaslouženě do kabin s jednogólovým vedením.
Do druhé půle vstoupili Vsetínští opět velmi aktivně a na chvíli ovládli hru. Výsledkem úvodního tlaku byl v 51. minutě vyrovnávací gól Bahounka, který přesně trefil míč k pravé tyči Janalíkovy svatyně. Zdálo se, že Vsetínští v dalších minutách zdravě ožijí a budou tlačit domácí před vlastní trestné území. Toto zdání trvalo pouze do 57. minuty, kdy hosté nepokryli na pravé straně zcela osamoceného Kováře, kterému nestálo v cestě nic jiného, než lehce poslat domácí zpět do vedení. Vsetínští očividně znervózněli a začali kupit chyby. Po jedné z nich musel v pokutovém území srazit v 61. minutě Dulík pronikajícího Vasiljeva, a rozhodčí Nejezchleb neváhal odpískat pokutový kop. K míči se postavil Křenek a nekompromisně jej proměnil. V těchto chvílích působili Vsetínští značně odevzdaně a nebyli schopni si vytvořit souvislejší akci. Proto se odhodlal trenér Mičega k několikanásobnému střídání, ovšem cesta ke zlepšení hry nevedla. V 70. minutě se po opětovné chybné rozehrávce ocitl ve výborné střelecké pozici Kovář, dělovkou po zemi Eliášův prostor mezi třemi tyčemi naštěstí netrefil. Holešovští i nadále kralovali, a jen díky nepřesné koncovce své vedení nezvýšili. Vše si však vynahradili v 87. minutě, kdy následoval další „kiks“ na vlastní polovině Vsetína, který využil rychlý Vasiljev a přesnou koncovkou zvýšil na hrozivých 4 : 1. Poté své tempo zvolnili a pomohli tak vsetínskému celku stav zkorigovat. Dělo se tak až v čase nastavení, kdy po rohovém kopu snížil hlavou nejvýše vyskočivší Matyáš.
Mužstvo Vsetína předvedeným vystoupením v tomto utkání určitě nepotěšilo své nejvěrnější fanoušky. Chvílemi byla hra neucelená, místy chaotická až odevzdaná. Chybělo patřičné nasazení, a tak domácí celek nemusel vyvinout zvlášť velké úsilí, aby toto střetnutí dovedl do zdárného konce. Věřme, že v následujícím zápase, ve kterém přivítá na své půdě mužstvo Bzence, předvede daleko lepší výkon a svůj další nečekaný výpadek na hřišti soupeře odčiní.

Sestava Vsetína: Eliáš – Kundrátek, Dulík, Maček (58. min. Mlýnek), Surovec –
Mydlář (64. min. Matyáš), Vítek (75. min. Foltýn), Bahounek, Gerža – Šulák, Novák (75. min. Hruška)

 
Utkání

1. kolo

TJ Skaštice - FC Vsetín

2. kolo

FC Vsetín - FK Šumperk

3. kolo

SFK Holešov - FC Vsetín

4. kolo 

FC Vsetín - Všechovice

5. kolo

SK Baťov - FC Vsetín

6. kolo

FC Vsetín - FK Nové Sady

7. kolo

 FC Slavičín - FC Vsetín

8. kolo 

FC Vsetín - 1. FC Přerov

9. kolo

TJ Bzenec - FC Vsetín

10. kolo

FC Vsetín - ZBROJOVKA BRNO B

11. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín

12. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín

13. kolo

FC Vsetín - FK Šternberk

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
Z JIHU VEZOU ALESPOŇ BOD

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z.s. 0 : 0K mistrovskému zápasu na daleký jih zajíždělo...

 
ZE ZÁPASU NA JIŽNÍ MORAVĚ SE ZRODILA BEZBRANKOVÁ REMÍZA

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl  A-tým mužů do jihomoravského Bzence. Sestavy obou týmů byly silně poznamenány nemocemi,...

 
PŘEDSTAVUJEME SOUEŘE : TJ SLOVAN BZENEC

V devátém kole zajíždějí vsetínští fotbalisté k jednomu z mála soupeřů z jihu Moravy, a to na půdu nevyzpytatelného mužstva...

 
MLADŠÍ DOROST : FC VSETÍN - SK UNIČOV 4:2 (2:0)
 
OBA TÝMY DOROSTENCŮ SI VEDOU VELMI DOBŘE
 
KALICH HOŘKOSTI DOPIT DO SAMÉHO DNA
 
Z BLÁTA DO LOUŽE
 
PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE : 1.FC VIKTORIA PŘEROV
 
ŽÁDOST FC VSETÍN O INDIVIDUÁLNÍ DOTACI NA POKRYTÍ ZVÝŠENÍ ENERGIÍ A NÁJMŮ SMETENA ZE STOLU V PLNÉM ROZSAHU
 
STARŠÍ DOROST : MFK HAVÍŘOV - FC VSETÍN 2:3
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS