Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

OD OUTSIDERA ODJELI S PRÁZDNOU

31.05.2022 | Jiří Kořínek

SFK ELKO Holešov – FC Vsetín z.s.
4 : 2 (1 : 0)

Forma vsetínského týmu je jako den a noc. Zatímco minulý týden po velmi dobrém výkonu ve všech řadách zdolal ve valašském derby soupeře z Valašského Meziříčí, tentokrát zůstal hluboko za očekáváním. Poslednímu celku tabulky podlehl po celkem bezkrevném výkonu a přísnější měřítko snesla pouze úvodní půlhodina a začátek druhého poločasu.
Přitom počáteční minuty byly zcela v režii Valachů. Již hned po rozehrání ze středového kruhu si vytvořili první možnost po dlouhém pasu Kundrátka z pravé strany na nabíhajícího Surovce. Ten vtipně prodloužil na Geržu, po jehož přihrávce po zemi za hranici malého čtverce se ocitl v téměř stoprocentní příležitosti Šulák, branku Janalíka však netrefil. I v následujících minutách byli Vsetínští o mnoho aktivnější než domácí, dobře kombinovali ve středu pole a měli znatelnou převahu. Bylo jen otázkou času, kdy půjdou do vedení. Přibližně od 15. minuty Holešovští krok srovnali, a zle zahrozili o tři minuty později, kdy po velmi hezké střele Pavelky zaduněl spoj břevna a levé tyče Eliášovy svatyně. Krátce na to se vsetínský Gerža krásným slalomem prokličkoval až do šestnáctky domácích, jeho následný projektil Janalík zázračně vyrazil. V 27. minutě zahrával tentýž hráč z levé strany kousek za šestnáctkou trestný kop, povedenou technickou střelu odvrátil hlavou v poslední chvíli domácí Kovář na rohový kop. Všechny tyto možnosti zůstaly bohužel nevyužity a Holešovští trestali...

....Ve 29. minutě byl nucen po souboji u rohového praporku zahrát Maček míč do zámezí a po standartní situaci v podobě rohového kopu vsítil hlavou nikým neatakován aktivní Pavelka vedoucí gól domácích. Po této situaci převzali Hanáci otěže střetnutí, lépe se pohybovali a vytvářeli si další možnosti. Jednu z největších propásli ve 37. minutě po špatně zahrané „malé domů“ Mačkem, kterou vystihl Kovář. Lehce se zbavil vybíhajícího Eliáše, ovšem naštěstí pro Vsetínské technickým obloučkem z osmnácti metrů branku přestřelil. Do konce první půle byli potom domácí lepším souborem, zatímco hosté se často utápěli ve zbytečných kličkách na malém prostoru, které k ničemu nevedly. Především proto odcházeli Holešovští zaslouženě do kabin s jednogólovým vedením.
Do druhé půle vstoupili Vsetínští opět velmi aktivně a na chvíli ovládli hru. Výsledkem úvodního tlaku byl v 51. minutě vyrovnávací gól Bahounka, který přesně trefil míč k pravé tyči Janalíkovy svatyně. Zdálo se, že Vsetínští v dalších minutách zdravě ožijí a budou tlačit domácí před vlastní trestné území. Toto zdání trvalo pouze do 57. minuty, kdy hosté nepokryli na pravé straně zcela osamoceného Kováře, kterému nestálo v cestě nic jiného, než lehce poslat domácí zpět do vedení. Vsetínští očividně znervózněli a začali kupit chyby. Po jedné z nich musel v pokutovém území srazit v 61. minutě Dulík pronikajícího Vasiljeva, a rozhodčí Nejezchleb neváhal odpískat pokutový kop. K míči se postavil Křenek a nekompromisně jej proměnil. V těchto chvílích působili Vsetínští značně odevzdaně a nebyli schopni si vytvořit souvislejší akci. Proto se odhodlal trenér Mičega k několikanásobnému střídání, ovšem cesta ke zlepšení hry nevedla. V 70. minutě se po opětovné chybné rozehrávce ocitl ve výborné střelecké pozici Kovář, dělovkou po zemi Eliášův prostor mezi třemi tyčemi naštěstí netrefil. Holešovští i nadále kralovali, a jen díky nepřesné koncovce své vedení nezvýšili. Vše si však vynahradili v 87. minutě, kdy následoval další „kiks“ na vlastní polovině Vsetína, který využil rychlý Vasiljev a přesnou koncovkou zvýšil na hrozivých 4 : 1. Poté své tempo zvolnili a pomohli tak vsetínskému celku stav zkorigovat. Dělo se tak až v čase nastavení, kdy po rohovém kopu snížil hlavou nejvýše vyskočivší Matyáš.
Mužstvo Vsetína předvedeným vystoupením v tomto utkání určitě nepotěšilo své nejvěrnější fanoušky. Chvílemi byla hra neucelená, místy chaotická až odevzdaná. Chybělo patřičné nasazení, a tak domácí celek nemusel vyvinout zvlášť velké úsilí, aby toto střetnutí dovedl do zdárného konce. Věřme, že v následujícím zápase, ve kterém přivítá na své půdě mužstvo Bzence, předvede daleko lepší výkon a svůj další nečekaný výpadek na hřišti soupeře odčiní.

Sestava Vsetína: Eliáš – Kundrátek, Dulík, Maček (58. min. Mlýnek), Surovec –
Mydlář (64. min. Matyáš), Vítek (75. min. Foltýn), Bahounek, Gerža – Šulák, Novák (75. min. Hruška)

 
Utkání
Sobota  26. 3. 2022 
HFK  Olomouc - FC Vsetín
1:1 (1:0)
Sobota 9. 4. 2022 
FK Nové Sady - FC Vsetín
0:0
Pátek15. 4. 2022 15:30
FC Vsetín - Tatran Všechovice
2:0 (1:0)

Středa 20. 4. 2022 16:00
FC Vsetín - FK Šumperk
1:1 (0:1)

Sobota 23. 4. 2022 16:00
FC Viktorie Přerov - FC Vsetín
3:0 (1:0)
Sobota 30. 4. 2022 14:00
FC Vsetín - FC TVD Slavičín
1:1 (0:1)

Sobota 7. 5. 2022
FC Vsetín - SK Hranice
1:3

Sobota 14. 5. 2022 
SK Skaštice - FC Vsetín
7:2
Sobota 21. 5. 2022
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí
2:0

Sobota 28. 5. 2022 
Holešov, - Vsetín 
4:2
Sobota 4. 6. 2022 16:00
Vsetín - Bzenec

Neděle 12. 6. 2022 17:00
Kozlovice - Vsetín

Sobota 18. 6. 2022 16:00
Vsetín - Strání

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
LOUČENÍ SE SEZONOU, ALE I OBĚMA TRENÉRY

FC Vsetín z.s. – FC Strání3 : 0 (3 : 0) V posledním utkání divize „E“ soutěžního ročníku 2021-2022 přivítali...

 
MIČEGOVI VYŠLA DERNIERA, VSETÍN V POSLEDNÍM ZÁPASE PORAZIL FC STRÁNÍ

Úspěšnou derniéru má za sebou Miroslav Mičega. Slovenský kouč v posledním zápase letošního ročníku Divize E dovedl fotbalisty Vsetína...

 
VSETÍN POCTIVÝM VÝKONEM VYPROVODIL FC STRÁNÍ Z DIVIZE

Miroslav Mičega (trenér Vsetín) : "Kluci vzali poslední utkání sezony vážně a já jim za to děkuji. Rozhodli jsme v prvním poločase, kdy...

 
TOMÁŠ MLÝNEK ZASLOUŽENĚ VYDOLOVAL PRO VSETÍN BOD Z KOZLOVIC
 
ZLOMILI NEPŘÍZNIVOU TRADICI
 
NEPŘÍLIŠ VYDAŘENÝ ZÁPAS
 
VSETÍN NEMĚL DOMA PROTI BZENCI GÓLOVOU ŠŤÁVU
 
POSLEDNÍ DVA DOMÁCÍ MISTROVSKÉ ZÁPASY SEZONY
 
SFK ELKO HOLEŠOV - FC VSETÍN 4:2
 
NAPRAVILI SI POŠRAMOCENOU REPUTACI
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS