Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

VELKÝ ROZHOROV S MARTINEM ZBRANKEM, ČLENEM VÝKONNÉHO VÝBORU A TRENÉREM FC VSETÍN - 2. část

20.02.2022 | Martin Němec (www.valasskyfotbal.com)

Jako trenér se chcete v budoucnu zaměřit spíše na mládež nebo muže?
Po devíti letech u mládeže, jsem také již poslední tři roky zastával funkci asistenta u mužů. Je to hodně časově náročné, a dlouho už to takhle i vzhledem k rodině a práci nemůžu praktikovat. I když u žáků trénuji svého mladšího syna a v mužích začal od minulé sezóny naskakovat můj starší syn, tak je zase vlastně pravda, že jsem stále se svými dětmi a žena se chodí na nás dívat, takže rodina je pohromadě.Jak muži, tak mládež má své klady a zápory a po pravdě ještě nejsem rozhodnut.

Jaké to je přepínat z práce s mládeží do role asistenta trenéra Mičegy u divizního týmu mužů?
Nastavil jsem si tréninky svého mládežnického týmu vždy před trénink A-mužstva, takže plynule přecházím z jedné jednotky, do druhé. Je to samozřejmě velký rozdíl, vést mladší žáky a poté přejít k mužské kategorii v divizní soutěži, ale baví mě to zatím u obou.
U dětí hlavně vidíte, jak rychle fotbalově rostou a pravidelné tréninkové jednotky je posouvají dál a dál.
U mužů mám velkou radost z toho, jak jsme za poslední 2-3 roky dokázali zkvalitnit a stabilizovat kádr, který táhne za jeden provaz, a jeho výkony jdou jednoznačně nahoru.

Hlavní trenér Mičega mi dává hodně prostoru při přípravě tréninkových jednotek, za což jsem mu vděčný a snažím se být vždy připraven. Někdy si vezme rozcvičku on a já připravím hlavní část, někdy zase naopak. Myslím si, že se skvěle doplňujeme. Miro má samozřejmě hlavní slovo při předzápasovém tréninku a při přípravě na zápas a v samotném zápase, je to dobrý stratég a má své charisma.

POKRAČOVÁNÍ

Můžete nám popsat, jak se fotbalově daří Vašim synům a půjdou ve šlépějích svého otce?
Synům se určitě daří a jsem na ně velmi pyšný. Hlavní je, že je fotbal baví a berou ho jako zábavu.
Mladší Michal hraje za U12, i když je věkem starší přípravka, ale určitě nemá žádnou protekci, jsem na něj kolikrát dvakrát přísnější, než na ostatní, má to těžké.
Martin má místo na hrotu staršího dorostu a stále mu to tam padá. Již v loňské sezóně nastupoval několikrát z lavičky náhradníku i do mužské divizní soutěže a letos tomu snad bude podobně. Já v jeho 16 letech divizi ještě neokusil a později jsem pravidelně hrával maximálně MSFL, uvidíme, zda budou mít kluci vůli a také štěstí a hlavně zdraví, aby si jednou zahráli fotbal v kvalitní soutěži. Martin momentálně však své sportovní výkony rozděluje mezi dva sporty, mimo fotbal hraje ještě na velmi vysoké úrovni nohejbal, v loňské sezóně již za mužský rezervní tým Climaxu Vsetín, účastníka 2. celostátní ligy nohejbalu a na nedávném mistrovství republiky v singlu juniorů, vybojoval dokonce bronzovou medaili. Ale i tak si myslím, že fotbal je u něj už zase na prvním místě.

Jaký máte Vy osobní cíl a vizi Vaší práce v FC Vsetín?
Chtěl bych se na Vsetíně jednou podívat na Moravskoslezskou ligu, a aby v ní hrálo co nejvíce našich odchovanců. Myslím, že to máme ohledně mládeže dobře rozjeto. V každé kategorii je kvalitní licencovaný trenér, a pokud každý rok posuneme do A týmu, nebo vyšší soutěže byť jen pár dorostenců, co je samo o sobě velký úspěch, tak si spočítejte, kolik kluků bude volných pro okolní kluby.
Vždyť většina hráčů, kteří k nám přijdou z obcí, se zase po nějakém čase do svého domovského klubu vrátí, což je jistě skvělá zpráva do budoucna, pro celý valašský fotbal.

 
Utkání
Sobota  26. 3. 2022 
HFK  Olomouc - FC Vsetín
1:1 (1:0)
Sobota 9. 4. 2022 
FK Nové Sady - FC Vsetín
0:0
Pátek15. 4. 2022 15:30
FC Vsetín - Tatran Všechovice
2:0 (1:0)

Středa 20. 4. 2022 16:00
FC Vsetín - FK Šumperk
1:1 (0:1)

Sobota 23. 4. 2022 16:00
FC Viktorie Přerov - FC Vsetín
3:0 (1:0)
Sobota 30. 4. 2022 14:00
FC Vsetín - FC TVD Slavičín
1:1 (0:1)

Sobota 7. 5. 2022
FC Vsetín - SK Hranice
1:3

Sobota 14. 5. 2022 
SK Skaštice - FC Vsetín
7:2
Sobota 21. 5. 2022
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí
2:0

Sobota 28. 5. 2022 
Holešov, - Vsetín 
4:2
Sobota 4. 6. 2022 16:00
Vsetín - Bzenec

Neděle 12. 6. 2022 17:00
Kozlovice - Vsetín

Sobota 18. 6. 2022 16:00
Vsetín - Strání

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
LOUČENÍ SE SEZONOU, ALE I OBĚMA TRENÉRY

FC Vsetín z.s. – FC Strání3 : 0 (3 : 0) V posledním utkání divize „E“ soutěžního ročníku 2021-2022 přivítali...

 
MIČEGOVI VYŠLA DERNIERA, VSETÍN V POSLEDNÍM ZÁPASE PORAZIL FC STRÁNÍ

Úspěšnou derniéru má za sebou Miroslav Mičega. Slovenský kouč v posledním zápase letošního ročníku Divize E dovedl fotbalisty Vsetína...

 
VSETÍN POCTIVÝM VÝKONEM VYPROVODIL FC STRÁNÍ Z DIVIZE

Miroslav Mičega (trenér Vsetín) : "Kluci vzali poslední utkání sezony vážně a já jim za to děkuji. Rozhodli jsme v prvním poločase, kdy...

 
TOMÁŠ MLÝNEK ZASLOUŽENĚ VYDOLOVAL PRO VSETÍN BOD Z KOZLOVIC
 
ZLOMILI NEPŘÍZNIVOU TRADICI
 
NEPŘÍLIŠ VYDAŘENÝ ZÁPAS
 
VSETÍN NEMĚL DOMA PROTI BZENCI GÓLOVOU ŠŤÁVU
 
POSLEDNÍ DVA DOMÁCÍ MISTROVSKÉ ZÁPASY SEZONY
 
OD OUTSIDERA ODJELI S PRÁZDNOU
 
SFK ELKO HOLEŠOV - FC VSETÍN 4:2
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS