Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

VSETÍNSKÉ DĚTI VEDOU KE SPORTU OLYMPIONIK MARTIN VRÁBLÍK ČI FOTBALISTA LUKÁŠ FUJERIK

15.02.2022 | Michal Hosrký (Vsetínské noviny) a Michal Burda (Valašský deník)

Dětí, které se věnují sportu, v posledních letech ubývá. Tvrdou ránu jejich kondici i chuti sportovat zasadila také koronavirová epidemie a s ní související omezující opatření.

Ve Vsetíně se s nepříznivým vývojem, který už pociťují i místní sportovní oddíly, rozhodli bojovat novým projektem nazvaným
Sportovní školství aneb Trenéři do škol.

Za sebou má prvních pět úspěšných měsíců, kdy se dětem přímo v hodinách tělocviku věnují například trojnásobný olympionik Martin Vráblík, prvoligový fotbalista Lukáš Fujerik a další zkušení sportovci či kvalifikovaní trenéři z místních sportovních klubů. Cíl mají jediný: vylepšit dětem fyzičku a „zapálit"  je pro sport.

S prvotní myšlenkou posílení výuky tělesné výchovy v základních školách přišel mezi vsetínské zastupitele jejich kolega Roman Kalabus.
„O potřebě přivést děti k pohybu a sportování nejen po dlouhém lockdownu způsobeném koronavirem jsme začali intenzivně přemýšlet, hledat možnosti. Nakonec se myšlenku po jednáních se sportovními kluby a řediteli škol podařilo uskutečnit,“ těší starostu Vsetína Jiřího Růžičku.

Do projektu jsou prozatím zapojené třídy prvního stupně základních škol. Není ale vyloučené budoucí rozšíření na starší děti.  „Sportovní kluby poskytly kvalifikované trenéry, kteří docházejí do hodin tělesné výchovy a zatraktivňují výuku. Děti tak získávají lásku ke sportu, což je může přivést i k pravidelnému sportování,“ míní vsetínský místostarosta pro školství Tomáš Pifka.

Mezi trenéry jsou i sportovci s reprezentačními či ligovými zkušenostmi, jak už jmenovaný olympionik ve sjezdovém lyžování Martin Vráblík či fotbalista Lukáš Fujerik, který oblékal dres prvoligového Zlína, Jablonce či Slovácka.
Pro školáky je přítomnost zkušených trenérů a sportovců atraktivní. „Jsou nadšené,“ netají ředitel Základní školy Trávníky Libor Slováček. Stejný názor má ředitelka Základní školy Sychrov Pavlína Planková.
„K nám dochází Lukáš Fujerik a připravoval nové atraktivní aktivity a cvičení, do nichž se mohly zapojovat všechny děti. Tedy i ty, které doprovází asistent,“ oceňuje Planková.

Základní školu v Luhu navštěvuje Barbora Jurová, mimo jiné i trenérka vsetínských hokejistů. „Spolupráce s ní je super, děti ji mají rády. Přinesla i řadu podnětů pro učitelky, které je pak využívají ve svých hodinách,“ netají zástupce ředitele jmenované školy Ondřej Čtvrtníček.

„Se zaměřením na gymnastiku v prvním pololetí, kdy k nám docházel Radek Fojtík, jsme byli velmi spokojeni. Nyní jej střídá hokejový trenér Lukáš Marek, tak uvidíme, jaké novinky přinese,“ přidává své hodnocení prvního půlroku projektu ředitel ZŠ Rokytnice Hynek Hromada.

Nadšení jsou také na ZŠ Ohrada, kam pravidelně míří výše jmenovaný lyžař Martin Vráblík. Škola s ním spolupracuje dlouhodobě a děti si jej díky pestrosti náplně hodin oblíbily.

V minulých dnech se na vsetínské radnici uskutečnila schůzka lidí zapojených do projektu, aby zhodnotili jeho fungování v první polovině školního roku. „Všichni, včetně trenérů a zástupců vedení sportovních klubů, jsme se shodli, že je přínosný a chceme v něm pokračovat,“ prozradil výsledek starosta Jiří Růžička. Dodal, že náklady na práci trenérů jsou v rozpočtu města pokryté zatím do konce školního roku.


 
Utkání
Sobota  26. 3. 2022 
HFK  Olomouc - FC Vsetín
1:1 (1:0)
Sobota 9. 4. 2022 
FK Nové Sady - FC Vsetín
0:0
Pátek15. 4. 2022 15:30
FC Vsetín - Tatran Všechovice
2:0 (1:0)

Středa 20. 4. 2022 16:00
FC Vsetín - FK Šumperk
1:1 (0:1)

Sobota 23. 4. 2022 16:00
FC Viktorie Přerov - FC Vsetín
3:0 (1:0)
Sobota 30. 4. 2022 14:00
FC Vsetín - FC TVD Slavičín
1:1 (0:1)

Sobota 7. 5. 2022
FC Vsetín - SK Hranice
1:3

Sobota 14. 5. 2022 
SK Skaštice - FC Vsetín
7:2
Sobota 21. 5. 2022
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí
2:0

Sobota 28. 5. 2022 
Holešov, - Vsetín 
4:2
Sobota 4. 6. 2022 16:00
Vsetín - Bzenec

Neděle 12. 6. 2022 17:00
Kozlovice - Vsetín

Sobota 18. 6. 2022 16:00
Vsetín - Strání

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
LOUČENÍ SE SEZONOU, ALE I OBĚMA TRENÉRY

FC Vsetín z.s. – FC Strání3 : 0 (3 : 0) V posledním utkání divize „E“ soutěžního ročníku 2021-2022 přivítali...

 
MIČEGOVI VYŠLA DERNIERA, VSETÍN V POSLEDNÍM ZÁPASE PORAZIL FC STRÁNÍ

Úspěšnou derniéru má za sebou Miroslav Mičega. Slovenský kouč v posledním zápase letošního ročníku Divize E dovedl fotbalisty Vsetína...

 
VSETÍN POCTIVÝM VÝKONEM VYPROVODIL FC STRÁNÍ Z DIVIZE

Miroslav Mičega (trenér Vsetín) : "Kluci vzali poslední utkání sezony vážně a já jim za to děkuji. Rozhodli jsme v prvním poločase, kdy...

 
TOMÁŠ MLÝNEK ZASLOUŽENĚ VYDOLOVAL PRO VSETÍN BOD Z KOZLOVIC
 
ZLOMILI NEPŘÍZNIVOU TRADICI
 
NEPŘÍLIŠ VYDAŘENÝ ZÁPAS
 
VSETÍN NEMĚL DOMA PROTI BZENCI GÓLOVOU ŠŤÁVU
 
POSLEDNÍ DVA DOMÁCÍ MISTROVSKÉ ZÁPASY SEZONY
 
OD OUTSIDERA ODJELI S PRÁZDNOU
 
SFK ELKO HOLEŠOV - FC VSETÍN 4:2
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS