Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

TREST ZA PRVNÍ POLOČAS

27.10.2021 | Petr Říha

FC Vsetín z.s. – FK Kozlovice
2 : 4 (0 : 3)


V posledním utkání podzimní části na domácím stadionu se ve šlágru kola překvapení nekonalo. Vsetínský tým, zejména po matném výkonu v první půli, podlehl svému nepříliš oblíbenému protivníkovi, který přesvědčil v první pět a čtyřicetiminutovce o svých fotbalových kvalitách. Je však třeba podotknout, že k bodovému zisku mu tentokrát hodně pomohly hrubky ve vsetínské obraně a neúčast několika hráčů základní sestavy.

Úvodní minuty patřily domácímu celku. Krátce po zahájení zahrozil po centru Durmona nabíhající Gerža, ale hostující gólman Kadlec jeho střelu kryl. Poté se hra odvíjela převážně ve středu pole bez výraznější šance obou mužstev. Jenže v 16. minutě již bylo všechno jinak. Z levé strany postupoval kozlovický Šrom, kterému domácí zadáci nevěnovali příliš pozornosti, vběhl nebojácně do pokutového území a po faulu na jeho osobu byl nařízen pokutový kop. I když směr střely Strašáka brankář Eliáš vystihl, na míč nedosáhl. Tento moment zle nahlodal vsetínskou psychiku, včetně zdravého sebevědomí a hráči zjevně znervózněli. V 19. minutě se mohli Vsetínští dočkat kuriózního srovnání stavu, neboť brankář Kadlec napálil míč do Naňáka, od něhož se ale odrazil do zámezí mimo branku....

...Hosté po této víceméně náhodné situaci však začali kontrolovat hru a domácí často přiváděli do role statistů. Ti nebyli schopni vyprodukovat žádnou kloudnou akci a vyráběli spoustu chyb. Jednou z nich se stal i odkop Dulíka, který nezasáhl míč tak, jak by si sám představoval, čímž dostal do vyložené šance Šroma. Ten nabízenou možností nepohrdl a křižnou ránou po zemi zařídil pro svůj celek velmi laciné dvoubrankové vedení. A když ve 32. minutě opět aktivní Šrom po nedůsledném bránění docílil třetí úspěch, vypadalo to s Valachy velmi bledě. Na jejich kopačky se vkrádala bezradnost, zmar a nejistota. Z hráčů se nenašel nikdo, kdo by pozvedl prapor a zavelel k ofenzívě. Chyběla jiskra, nápad, přesnost přihrávek a ostatní věci, které zdobily vsetínské mužstvo v předcházejících zápasech. Proto byli Vsetínští rádi, když s úderem 45. minuty si odcházeli odpočinout do šaten.

V kabině domácích nezůstal o přestávce zřejmě kámen na kameni. Do druhé půle totiž nastoupilo na hrací plochu téměř úplně „nové mužstvo“. Ihned po rozehrávce nastal v pokutovém území Kozlovic velký závar, avšak hosté se po ostřelování jejich svatyně se štěstím kanonádě ubránili. To byl první signál ve změně stylu hry domácího týmu. Ten najednou přebral otěže zápasu a zatlačil „Kozly“ do hluboké defenzívy. Rozehrála se záložní formace v čele s dirigentem Deklevou a rapidně se zlepšil pohyb všech hráčů. Po deseti minutách se však hosté z obléhání vymanili a ihned po prvním útoku skórovali po ukázkové akci Skopalem, čímž opět utlumili snahu domácích po úpravě výsledku. Jenže Vsetínští i za tohoto pro ně více než nepříznivého stavu nehodili „flintu do žita“. I nadále zaměstnávali hostující obranu a v její činnosti se začala objevovat spousta okýnek. Po jednom takovém a následném faulu na pronikajícího Geržu zahrával v 56. minutě těsně za hranicí šestnáctky trestný kop sám postižený, který krásnou technickou střelou dosáhl prvního úspěchu domácích. Branka v soupeřově síti Vsetínské patřičně nabudila a najednou začali předvádět kvalitní a nápaditou hru. Vzápětí na to měl gól na hlavě Naňák, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil. Co nevyšlo jemu, podařilo se v 64. minutě Novákovi, kdy taktéž hlavou, se již nemýlil. Domácí stupňovali tempo a hosté podnikali pouze sporadické, za to ale velmi nebezpečné protiútoky. Ty však vsetínská defenzíva, poučena z první půle, již úspěšně eliminovala. Ke konci utkání snaha Vsetínských o případný zvrat stavu gradovala a hráči si vytvářeli další příležitosti. Velmi blízko ke skórování byl v 83. minutě Naňák a po něm ještě Novák, ale cíl netrefili. Podobně je napodobil v 86. minutě Surovec, jehož prudká střela skončila rovněž mimo. Na další úpravu výsledku, případně bodový zisk, již ale bohužel nebyl čas.

A tak po devadesáti minutách hry si nakonec, především za výborný výkon z prvního poločasu, odvážejí všechny body hráči Kozlovic. Je jen velká škoda pro vsetínské mužstvo nepochopitelného výpadku před obrátkou, kdy se prakticky rozhodlo o bodovém přídělu. Za výkon po změně stran však vsetínský celek zaslouží pochvalu, poněvadž se nepoložil a srdnatě bojoval až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího Šimoníka, z čehož nakonec vyplynula celkem přijatelná porážka.


Sestava Vsetína:
Eliáš – Šulák, Matyáš (67. min. Rodek), Dulík, Surovec – Durmon (58. min. Samiec),
Vítek, Dekleva, Gerža (83. min. Jančina) – Novák, Naňák

 
Utkání
Sobota  26. 3. 2022 
HFK  Olomouc - FC Vsetín
1:1 (1:0)
Sobota 9. 4. 2022 
FK Nové Sady - FC Vsetín
0:0
Pátek15. 4. 2022 15:30
FC Vsetín - Tatran Všechovice
2:0 (1:0)

Středa 20. 4. 2022 16:00
FC Vsetín - FK Šumperk
1:1 (0:1)

Sobota 23. 4. 2022 16:00
FC Viktorie Přerov - FC Vsetín
3:0 (1:0)
Sobota 30. 4. 2022 14:00
FC Vsetín - FC TVD Slavičín
1:1 (0:1)

Sobota 7. 5. 2022
FC Vsetín - SK Hranice
1:3

Sobota 14. 5. 2022 
SK Skaštice - FC Vsetín
7:2
Sobota 21. 5. 2022
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí
2:0

Sobota 28. 5. 2022 
Holešov, - Vsetín 
4:2
Sobota 4. 6. 2022 16:00
Vsetín - Bzenec

Neděle 12. 6. 2022 17:00
Kozlovice - Vsetín

Sobota 18. 6. 2022 16:00
Vsetín - Strání

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
LOUČENÍ SE SEZONOU, ALE I OBĚMA TRENÉRY

FC Vsetín z.s. – FC Strání3 : 0 (3 : 0) V posledním utkání divize „E“ soutěžního ročníku 2021-2022 přivítali...

 
MIČEGOVI VYŠLA DERNIERA, VSETÍN V POSLEDNÍM ZÁPASE PORAZIL FC STRÁNÍ

Úspěšnou derniéru má za sebou Miroslav Mičega. Slovenský kouč v posledním zápase letošního ročníku Divize E dovedl fotbalisty Vsetína...

 
VSETÍN POCTIVÝM VÝKONEM VYPROVODIL FC STRÁNÍ Z DIVIZE

Miroslav Mičega (trenér Vsetín) : "Kluci vzali poslední utkání sezony vážně a já jim za to děkuji. Rozhodli jsme v prvním poločase, kdy...

 
TOMÁŠ MLÝNEK ZASLOUŽENĚ VYDOLOVAL PRO VSETÍN BOD Z KOZLOVIC
 
ZLOMILI NEPŘÍZNIVOU TRADICI
 
NEPŘÍLIŠ VYDAŘENÝ ZÁPAS
 
VSETÍN NEMĚL DOMA PROTI BZENCI GÓLOVOU ŠŤÁVU
 
POSLEDNÍ DVA DOMÁCÍ MISTROVSKÉ ZÁPASY SEZONY
 
OD OUTSIDERA ODJELI S PRÁZDNOU
 
SFK ELKO HOLEŠOV - FC VSETÍN 4:2
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS