Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

RADOSTNÝ NÁVRAT Z MĚSTA VÍNA A BURČÁKU

20.10.2021 | Petr Říha

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z. s.
0 : 2 (0 : 2)

S výbornou náladou se vraceli vsetínští hráči a jejich skalní fandové z dalšího utkání divizní soutěže. Za ideálních klimatických podmínek totiž dokázali zvítězit nad soupeřem, který zejména v domácím prostředí dokáže být velmi nebezpečný. Vsetínský celek však předvedl především v první půli výborný výkon a zásluhou tradičně spolehlivého Eliáše a bezchybné hře v obranné fázi dováží zasloužené tři body.

Již v 1. minutě vyslal přesný pas navrátilec ve vsetínských barvách Dekleva na nabíhajícího Geržu, který zamotal hlavu domácí defenzívě a nechybělo mnoho, aby dostal svůj tým do vedení. Poté se hra v poklidu odvíjela především ve středu pole a obě mužstva se navzájem herně „seznamovala“. Od 15. minuty se však tempo rapidně zvýšilo a týmy začaly předvádět velmi pohlednou, nápaditou a pestrou hru. V 18. minutě založil z levé strany rychlý útok vsetínský Surovec, míč putoval až do velkého čtverce, kde nejprve Gerža a po něm i Naňák trefili jen domácí obránce. Podobně je o něco později následoval i spoluhráč Vítek, jenž taktéž nastřelil pouze bránícího zadáka Čecha. Ke slovu se však dostali i domácí, a to v 23. minutě po rohovém kopu Houdka, kdy ve vyložené pozici hlavou přestřelil Janík. A tento moment se ukázal v dalším vývoji jako jeden z klíčových. Ve 25. minutě byl těsně za hranicí pokutového území faulován Naňák a Vsetínští měli výhodu v podobě zahrávání trestného kopu. K míči se postavil Gerža a technickým obloučkem přes zeď k levé tyči zajistil pro svůj tým vedení....

.... Od tohoto okamžiku hosté udávali tón hry a vytvořili si znatelnou převahu. Díky výborné hře záložní řady ovládli střed pole a dostávali domácí pod silný tlak. A další změna stavu musela tedy zákonitě přijít. V 37. minutě unikl po levé straně znovu Gerža, skvělou kličkou se nejprve zbavil Linka, a následně předložil míč Stuchlíkovi, který ránou přibližně z dvanácti metrů doslova prostřelil gólmana Zemana. Domácí byli pochopitelně tímto stavem zjevně zaskočeni a značně nervózní. Na jejich straně se kupilo množství chyb a někdy zastavovali své protivníky pouze za cenu faulů. Nutno ovšem objektivně říci, že hosté častokrát opláceli stejnou mincí. V těchto okamžicích musel krotit vášně hlavní arbitr Lukašík, aby udržel utkání v mezích pravidel. V 40. minutě se při přechodu do protiútoku nezaviněně zranil do té doby výborně hrající Stuchlík, jehož nahradil mladý Durmon. Následně po jednom z výpadu domácích čelil Ševčíkově tvrdé střele bez přípravy pozorný Eliáš. Ještě v nastaveném čase mohl jít vsetínský celek do tříbrankového vedení, jenže střelu Nováka z bezprostřední blízkosti odvrátil zázračně na roh stoper Janás.

Domácí, vědomí si svého dvoubrankového manka, začali druhou část zápasu podstatně aktivněji. Změnili svůj systém rozestavení, vší silou se vrhli do útoku a snažili se co nejrychleji stav střetnutí zvrátit. Tento záměr jim mohl ale výrazně zkomplikovat v 48. minutě aktivní Gerža, ovšem gólman Zeman včas vyběhl a možnost zlikvidoval. S postupem času si však herní taktovku zcela přebrali Bzenečtí a na vsetínskou branku vytvářeli čím dál větší tlak. Hosté v této fázi střetnutí působili poněkud zakřiknutě a hrozili jen ze sporadických protiútoků. Po jednom z nich na sebe upozornil v 59. minutě Vítek, který krásnou střelou z dobrých pětadvaceti metrů vystrašil brankáře Zemana. O něco později jej napodobil Dekleva, jemuž k ohrožení svatyně chyběli pouze centimetry. V dalších minutách se opět začalo jiskřit a rozhodčí Lukašík rozdával na obou stranách žluté karty jako na běžícím pásu. V 66. minutě uvolnil skvělou přihrávkou Durmon nabíhajícího Geržu, jehož na hranici malého čtverce zastavil zákrokem na hranici regulérnosti domácí Mlýnek. Bzenečtí ale i nadále pokračovali ve velkém úsilí o steč, a po jedné ze situací vyslal na vsetínskou branku nádhernou „pumelici“ Komínek, po které se silně otřáslo břevno Eliášovy branky. Hosté se ale v poslední dvacetiminutovce z nátlakové hry domácích vymanili, a opět začali předvádět hru z první půle. Růžky znovu vystrčila jejich záložní řada, kde především Naňák, postavou nepříliš velký, vyhrával řadu hlavičkových soubojů s urostlými domácími chasníky. V 82. minutě postupoval sám z levé strany vsetínský Durmon, dvěma kličkami obelstil protihráče, avšak v rozhodující fázi mu již k přesnému zakončení, resp. finální přihrávce chyběly síly. Ke konci utkání tlak domácích gradoval, a ti doslova prahli po korigování stavu. Jenže v cestě jim stála skálopevná valašská obrana, za níž stál neprůstřelný Eliáš. Ten nádherně zneškodnil nejprve v 86. minutě vyloženou šanci Kasaly a po ní v 88. minutě vychytal Jamného. Ještě v čase nastavení napřáhl bzenecký Janík, jehož rána z dobré střelecké pozice skončila vysoko nad.

Po závěrečném hvizdu sudího Lukašíka, pro něhož nebylo řízení zápasu nikterak jednoduché, vypukla v táboře Vsetínských oprávněná radost z tříbodového zisku. Za skvělé vystoupení především před obrátkou a za naprosto disciplinovaný výkon ve všech řadách po změně stran, jim vítězství přináleží zcela oprávněně.

Sestava Vsetína: Eliáš – Šulák, Dulík, Matyáš, Surovec – Stuchlík (40. min. Durmon, 87. min.
Jančina), Vítek, Dekleva, Naňák, Gerža – Novák (89. min. Zbranek)

 
Utkání
Sobota  26. 3. 2022 
HFK  Olomouc - FC Vsetín
1:1 (1:0)
Sobota 9. 4. 2022 
FK Nové Sady - FC Vsetín
0:0
Pátek15. 4. 2022 15:30
FC Vsetín - Tatran Všechovice
2:0 (1:0)

Středa 20. 4. 2022 16:00
FC Vsetín - FK Šumperk
1:1 (0:1)

Sobota 23. 4. 2022 16:00
FC Viktorie Přerov - FC Vsetín
3:0 (1:0)
Sobota 30. 4. 2022 14:00
FC Vsetín - FC TVD Slavičín
1:1 (0:1)

Sobota 7. 5. 2022
FC Vsetín - SK Hranice
1:3

Sobota 14. 5. 2022 
SK Skaštice - FC Vsetín
7:2
Sobota 21. 5. 2022
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí
2:0

Sobota 28. 5. 2022 
Holešov, - Vsetín 
4:2
Sobota 4. 6. 2022 16:00
Vsetín - Bzenec

Neděle 12. 6. 2022 17:00
Kozlovice - Vsetín

Sobota 18. 6. 2022 16:00
Vsetín - Strání

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
LOUČENÍ SE SEZONOU, ALE I OBĚMA TRENÉRY

FC Vsetín z.s. – FC Strání3 : 0 (3 : 0) V posledním utkání divize „E“ soutěžního ročníku 2021-2022 přivítali...

 
MIČEGOVI VYŠLA DERNIERA, VSETÍN V POSLEDNÍM ZÁPASE PORAZIL FC STRÁNÍ

Úspěšnou derniéru má za sebou Miroslav Mičega. Slovenský kouč v posledním zápase letošního ročníku Divize E dovedl fotbalisty Vsetína...

 
VSETÍN POCTIVÝM VÝKONEM VYPROVODIL FC STRÁNÍ Z DIVIZE

Miroslav Mičega (trenér Vsetín) : "Kluci vzali poslední utkání sezony vážně a já jim za to děkuji. Rozhodli jsme v prvním poločase, kdy...

 
TOMÁŠ MLÝNEK ZASLOUŽENĚ VYDOLOVAL PRO VSETÍN BOD Z KOZLOVIC
 
ZLOMILI NEPŘÍZNIVOU TRADICI
 
NEPŘÍLIŠ VYDAŘENÝ ZÁPAS
 
VSETÍN NEMĚL DOMA PROTI BZENCI GÓLOVOU ŠŤÁVU
 
POSLEDNÍ DVA DOMÁCÍ MISTROVSKÉ ZÁPASY SEZONY
 
OD OUTSIDERA ODJELI S PRÁZDNOU
 
SFK ELKO HOLEŠOV - FC VSETÍN 4:2
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS