Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

VALDEMAR DURMON : DOPOLEDNE ZA DOROST, ODPOLEDNE PREMIEROVÝ GÓL, ZA MUŽE.

17.10.2021 | Petr Říha

Původně měl začít na lavičce. Předzápasové zranění spoluhráče Jakuba Mačka však teprve 17letého záložníka Valdemara Durmona katapultovalo do základní sestavy. Pochvalovat si to nakonec mohl on i trenér fotbalového Vsetína Miroslav Mičega. Mladý borec totiž v sobotním divizním duelu proti Holešovu vsítil důležitou trefu na konečných 2:0. „Páťa Gerža to z levé strany prokličkoval. Pak poslal míč před branku, naběhl jsem a v podstatě to už bylo jednoduché,“ pochvaloval si Durmon premiérovou trefu v mužské kategorii.

Valdemar Durmon před víkendovým duelem měl na kontě pouze jeden start mezi muži od úvodní minuty. Ve Slavičíne. Před vlastními fanoušky si připsal vůbec premiérový start v základu. „Nervozitu jsem na sobě rozhodně pociťoval, vůbec jsem nečekal, že bych do zápasu mohl nastoupit,“ připomněl smolné zranění parťáka Mačka.

Situace pro mladého borce byla o to náročnější, že v nohách už měl jedno sobotní utkání. „Dopoledne jsem za dorost odehrál celé utkání. Bohužel se nám však zranil Kuba Maček, musel jsem tak jít na jeho místo. Spoluhráči mi však hodně pomohli. Nervozita nakonec postupně začala opadat,“ přiblížil talentovaný záložník....... Víkendový den byl pro Durmona vskutku náročný – za „A“ Valachů nakonec odehrál 72 minut. V závěru to ovšem pro něj už příliš snadné nebylo. „Upřímně to bylo velice náročné. Ačkoliv mám z jara hodně naběháno a natrénováno, tak mě přesto po polovině druhého poločasu chytaly křeče. Nakonec jsem si řekl o střídání,“ přiznal bez jakýchkoliv okolků.

Valachům vítězství proti mužstvu z Kroměřížska bezpochyby bodlo – posunuli se na čtvrté místo tabulky, na vedoucí Hranice ztrácí už pouhých pět bodů. „Během úvodního poločasu jsme převáděli pěkný fotbal, dařilo se nám kombinačně. Navíc jsme vstřelili dvě pěkné branky, spoustu dalších šancí nevyužili,“ usmíval se po první pětačtyřicetiminutovce.

Návrat z kabin však valašským příznivcům tolik radost už nepřinesl. „Chtěli jsme pokračovat ve výkonu z úvodního poločasu. Bohužel se nám na něj však už nepodařilo navázat, výkon nebyl optimální. I když jsme soupeře nepodcenili, tak jistou roli mohla hrát menší koncentrovanost. Už nám to nelepilo, prostě se nedařilo.“

Kromě působení v prvním mužstvu Vsetína se stále musí soustředit na juniorský výběr do devatenácti let. „Produktivní tam zatím nejsem. Spíše si toho hodně odběhám a pracuji pro tým,“ přiblížil borec, který nejradši nastupuje na pozici středního záložníka.

Do budoucna by se pochopitelně chtěl nastálo usadit v týmu Miroslava Mičegy. „Aktuálně nás bohužel sužují zranění, konec podzimu tak pro bude náročný. Věřím však, že se nám alespoň někteří z nich vrátí. Minimálně do pětky bychom být mohli,“ cílí Valdemar Durmon.

 
Utkání
Sobota  26. 3. 2022 
HFK  Olomouc - FC Vsetín
1:1 (1:0)
Sobota 9. 4. 2022 
FK Nové Sady - FC Vsetín
0:0
Pátek15. 4. 2022 15:30
FC Vsetín - Tatran Všechovice
2:0 (1:0)

Středa 20. 4. 2022 16:00
FC Vsetín - FK Šumperk
1:1 (0:1)

Sobota 23. 4. 2022 16:00
FC Viktorie Přerov - FC Vsetín
3:0 (1:0)
Sobota 30. 4. 2022 14:00
FC Vsetín - FC TVD Slavičín
1:1 (0:1)

Sobota 7. 5. 2022
FC Vsetín - SK Hranice
1:3

Sobota 14. 5. 2022 
SK Skaštice - FC Vsetín
7:2
Sobota 21. 5. 2022
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí
2:0

Sobota 28. 5. 2022 
Holešov, - Vsetín 
4:2
Sobota 4. 6. 2022 16:00
Vsetín - Bzenec

Neděle 12. 6. 2022 17:00
Kozlovice - Vsetín

Sobota 18. 6. 2022 16:00
Vsetín - Strání

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
LOUČENÍ SE SEZONOU, ALE I OBĚMA TRENÉRY

FC Vsetín z.s. – FC Strání3 : 0 (3 : 0) V posledním utkání divize „E“ soutěžního ročníku 2021-2022 přivítali...

 
MIČEGOVI VYŠLA DERNIERA, VSETÍN V POSLEDNÍM ZÁPASE PORAZIL FC STRÁNÍ

Úspěšnou derniéru má za sebou Miroslav Mičega. Slovenský kouč v posledním zápase letošního ročníku Divize E dovedl fotbalisty Vsetína...

 
VSETÍN POCTIVÝM VÝKONEM VYPROVODIL FC STRÁNÍ Z DIVIZE

Miroslav Mičega (trenér Vsetín) : "Kluci vzali poslední utkání sezony vážně a já jim za to děkuji. Rozhodli jsme v prvním poločase, kdy...

 
TOMÁŠ MLÝNEK ZASLOUŽENĚ VYDOLOVAL PRO VSETÍN BOD Z KOZLOVIC
 
ZLOMILI NEPŘÍZNIVOU TRADICI
 
NEPŘÍLIŠ VYDAŘENÝ ZÁPAS
 
VSETÍN NEMĚL DOMA PROTI BZENCI GÓLOVOU ŠŤÁVU
 
POSLEDNÍ DVA DOMÁCÍ MISTROVSKÉ ZÁPASY SEZONY
 
OD OUTSIDERA ODJELI S PRÁZDNOU
 
SFK ELKO HOLEŠOV - FC VSETÍN 4:2
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS