Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

VALAŠSKÉ DERBY BEZ VÍTĚZE, ANEB HOSTÉ VELMI RÁDI ZA BOD

05.10.2021 | Jiří Kořínek

TJ Valašské Meziříčí – FC Vsetín z.s.
1 : 1  (1 : 1)
V utkání, které bylo poznamenáno především silným větrem, se obě mužstva rozešla smírně. Samotný zápas nepřinesl zejména vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek nijak zvlášť pohlednou hru. Domácí byli po většinu hrací doby lepší, ale v cestě jim stál především výborný gólman Eliáš a maják v obraně Dulík. Je však třeba poznamenat, že hostům citelně chyběla z důvodu způsobeného pracovního úrazu opora zadních řad Dekleva, jehož neúčast byla opravdu citelná.
Vsetínští vyhráli los a zcela pochopitelně si vybrali stranu s větrem v zádech. Již ve 3. minutě ale zahrávali trestný kop domácí, po kterém hlavičku Výmoly zázračně vyrazil Eliáš. V úvodních minutách měli domácí mírnou územní převahu, kterou však otupila 8. minuta. Po pravé straně unikl hostující Stuchlík, na jehož krásný centr do pokutového území naběhl Gerža a tvrdou střelou do protipohybu brankáře Pobořila otevřel skóre ve prospěch svého týmu....


.... Domácí kontrovali v 11. minutě, kdy po rohovém kopu zle zahrozil hlavou Švec. Od tohoto okamžiku začali pomalu ale jistě přebírat otěže hry Meziříčtí. Hosté se zaměřili především na přesnou rozehrávku, která ale občas pořádně drhla. Po jednom z rušivých protiútoků poslal míč do velkého čtverce Naňák, ovšem nabíhající Šulák ani Stuchlík na míč nedosáhli. V 19. minutě zahrávali domácí trestný kop zleva těsně za pokutovým územím, který vsetínská obrana odvrátila na roh. Po něm se již ale naopak radovali domácí. Po hezky nacvičeném signálu a nevydařeném odkopu jednoho ze vsetínských zadáků míč směřoval na hlavu Smilka, jenž přesně pod břevno stav zaslouženě srovnal. Po této situaci začali mít svěřenci trenéra Hajného jasně navrch a vytvářeli si řadu brankových příležitostí. Vsetínská středová řada nedokázala otupit ostří stejné formace domácích, a tak se valily na Eliášovu svatyni jeden útok za druhým. Meziříčtí hráli velmi chytře, rychle a jednoduše. Přesto ale mohli jít Vsetínští opět do vedení, a to ve 29. minutě, kdy se odhodlal k sólu z levé poloviny hřiště Gerža, jehož polovysokou střelu však Pobořil vyrazil. O tři minuty na to po pěkném centru hostujícího Matyáše netrefil branku hlavou z dobré pozice Surovec. A následně i Stuchlíkův nákop do šestnáctky nenašel adresáta. Ke konci první půle již nabíral tlak domácích na obrátkách. Ve 38. minutě se ocitl zcela sám před Eliášem Veselý, ovšem na vsetínského brankáře nevyzrál. Ve 42. minutě „zazdil“ další velkou příležitost Vrána, který z deseti metrů vsetínskou svatyni přestřelil. Stoprocentní šance se naskytla Meziříčským ještě v samotném závěru první půle, kdy již domácí diváci křičeli „góóól“, ale na brankové čáře nejprve zachránil Eliáš a po něm ještě obránce Maček.
Úvod druhého poločasu patřil hostům. Ve 47. minutě se ocitl ve slibné pozici nejprve Gerža a vzápětí na to Novák, avšak brankář Pobořil ve spolupráci se svými obránci gólu zabránili. Z obležení se ale domácí rychle vymanili a opět v dalším průběhu se misky vah otočily na jejich stranu. V 49. minutě vytasil po rohovém kopu Eliáš opět jeden ze svých vynikajících zákroků a s přehledem zlikvidoval velmi nebezpečnou ránu Kuběny. Domácí tým v následujících okamžicích zahrával celou řadu nebezpečných rohových kopů, které ale vsetínská obrana v čele s Eliášem úspěšně odvracela. Úzko však hostujícím zadákům bylo v 63. minutě, kdy chyboval při rozehrávce Vítek a v poslední chvíli téměř jisté brance zabránil Dulík odkopem na roh. Hosté v následujících minutách vycítili, že domácí jsou v koncovce naprosto bezzubí, což je zjevně uklidnilo a umožnilo jim dostat se z tlaku. Proto postupem času hru částečně srovnali. Sázeli především na postupnou rozehrávku a nutili domácí zadáky být neustále ve střehu. Po jednom z rušivých momentů napřáhl z dálky v 78. minutě Naňák, míč však nasměroval vysoko nad. Ke konci střetnutí již vsázeli domácí vše na jednu kartu, a to za každou cenu zvítězit. Ideální možnost se jim k tomu naskytla v 88. minutě, ve které měli výhodu z levé strany těsně za šestnáctkou zahrávat trestný kop. Hostující defenzíva ale zvládla i tuto situaci. Naopak to byli Vsetínští, kteří si mohli nakonec připsat všechny body. Již v nastavení se vydal středem pole Gerža, v podstatě nikým neatakován. Unáhlil se však, vystřelil z dobrých pětadvaceti metrů, ale branku domácích vůbec netrefil. Krátce na to výborný hlavní rozhodčí Svoboda toto měření sil odvěkých rivalů ukončil. Velkým kladem je, že zápas byl oboustranně veden naprosto korektně.
Závěrem je ale nutno sportovně přiznat, že daleko blíže k vítězství, zejména při vývoji v první půli, byli tentokrát domácí. Vsetínští ovšem příkladně bojovali, a tak cíl, v podobě zisku alespoň jednoho bodu z této valašské bitvy, splnili.

Sestava Vsetína: Eliáš – Matyáš, Dulík, Maček (78. min. Rodek), Šulák – Stuchlík (90. min.
Jančina), Vítek, Surovec (65. min. Durmon), Naňák, Gerža - Novák

 
Utkání
Sobota  26. 3. 2022 
HFK  Olomouc - FC Vsetín
1:1 (1:0)
Sobota 9. 4. 2022 
FK Nové Sady - FC Vsetín
0:0
Pátek15. 4. 2022 15:30
FC Vsetín - Tatran Všechovice
2:0 (1:0)

Středa 20. 4. 2022 16:00
FC Vsetín - FK Šumperk
1:1 (0:1)

Sobota 23. 4. 2022 16:00
FC Viktorie Přerov - FC Vsetín
3:0 (1:0)
Sobota 30. 4. 2022 14:00
FC Vsetín - FC TVD Slavičín
1:1 (0:1)

Sobota 7. 5. 2022
FC Vsetín - SK Hranice
1:3

Sobota 14. 5. 2022 
SK Skaštice - FC Vsetín
7:2
Sobota 21. 5. 2022
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí
2:0

Sobota 28. 5. 2022 
Holešov, - Vsetín 
4:2
Sobota 4. 6. 2022 16:00
Vsetín - Bzenec

Neděle 12. 6. 2022 17:00
Kozlovice - Vsetín

Sobota 18. 6. 2022 16:00
Vsetín - Strání

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
LOUČENÍ SE SEZONOU, ALE I OBĚMA TRENÉRY

FC Vsetín z.s. – FC Strání3 : 0 (3 : 0) V posledním utkání divize „E“ soutěžního ročníku 2021-2022 přivítali...

 
MIČEGOVI VYŠLA DERNIERA, VSETÍN V POSLEDNÍM ZÁPASE PORAZIL FC STRÁNÍ

Úspěšnou derniéru má za sebou Miroslav Mičega. Slovenský kouč v posledním zápase letošního ročníku Divize E dovedl fotbalisty Vsetína...

 
VSETÍN POCTIVÝM VÝKONEM VYPROVODIL FC STRÁNÍ Z DIVIZE

Miroslav Mičega (trenér Vsetín) : "Kluci vzali poslední utkání sezony vážně a já jim za to děkuji. Rozhodli jsme v prvním poločase, kdy...

 
TOMÁŠ MLÝNEK ZASLOUŽENĚ VYDOLOVAL PRO VSETÍN BOD Z KOZLOVIC
 
ZLOMILI NEPŘÍZNIVOU TRADICI
 
NEPŘÍLIŠ VYDAŘENÝ ZÁPAS
 
VSETÍN NEMĚL DOMA PROTI BZENCI GÓLOVOU ŠŤÁVU
 
POSLEDNÍ DVA DOMÁCÍ MISTROVSKÉ ZÁPASY SEZONY
 
OD OUTSIDERA ODJELI S PRÁZDNOU
 
SFK ELKO HOLEŠOV - FC VSETÍN 4:2
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS