Archiv

OBA TÝMY DOROSTENCŮ ZAKONČILY VÍTĚZNĚ CELÝ FOTBALOVÝ PODZIM

V půlce listopadu doběhla do cíle i moravskoslezká divize dorostu. I tady můžeme jen chválit a gratulovat. Trenéři Dobeš a Drábek odvádějí dlouhodobě skvělou práci a oba týmy přezimují v první polovině svých soutěží.

Minulý víkend :
Starší dorost : HAVÍŘOV - VSETÍN 1:3
Mladší dorost : HAVÍŘOV - VSETÍN 1:3

Tento víkend :
Starší dorost : VSETÍN - PŘEROV 6:2
Mladší dorost : VSETÍN - PŘEROV 5:3

Podrobné reportáže trenérů a dělní i u ostatních týmů si můžete otevřít na STRÁNKÁCH MLÁDEŽE FC VSETÍN..

Foto: mladší dorostenci v nových dresech firmy Austin.


PODZIMNÍ BRIGÁDA POD PECNÍKEM

Tento týden se podařilo najít termín k uspořádání nutné brigády Pod Pecníkem. Dostavili se téměř všichni trenéři, ruku k dílu přidali i některé maminky a tatínci. Rozdělili jsme si úkoly, kterých nebylo málo. Odstaňovaly se závady na sportovišti, udělal se úklid a opravy jak na střídačkách, v šatnách, tak kolem spotroviště. Zgenerálkovaly se sítě v tréninkových brankách.Opravovaly se ploty. Hlavně se vysálo či vyfoukalo velké množství lístí z hrací plochy. Přiští týden přijede odobrná firma celému povrchu dodat odbornou údržbu, vyluxování granulí, vyčištění a rozmístění zpět na hřiště rovnoměrně.  Následovat bude ještě oprava mantinelů a výměna prasklých výbojek v osvětlení.

FC Vsetín se stará o sportoviště, které zdaleka nevyužívá jen fotbal. Nejvíce asi střední školy, které mají Pod Pecníkem denně tělocviky, umělku využívají i základní školy, jsou zde každoročně atletické závody, biatlonové závody, hokejové nábory atd. 
Za celý klub, za všechny děti, které sportoviště využívají děkuji všem trenérům i rodičům, kteří včera přišli a pomohli. Začalo se v deset hodin a končili jsme až za tmy. Ale udělalo se kus práce. Velký dík všem!         

PODZIMNÍ SEZONA FOTBALOVÁ SKONČILA, SEZONA ČINOVNICKÁ JEDE NA PLNÉ OBRÁTKY

Závěr listopadu, sportovní podzimní sezona bilancuje, na funkcionařské frontě je živo. Žádný zimní spánek, spíše naopak. Nyní to vše začíná a rozhoduje se, kterým směrem půjdeme dál.

Co se týče sportovní stránky, vytýčili jsme si po podzimu cíl třetí místo a to je splněno. Je třeba hráčům a trenérům pogratulovat a poděkovat. V neposlední řadě musíme poděkovat i našemu generálnímu partnerovi A-týmu, Vlastimilovi Fabíkovi a firmě Fastav Development. 
Rozhodli jsme se udělat před sezonou určité změny a pracovat s týmem trochu jinak, než tomu bylo v minulosti. Začalo se na tomto pracovat již v průběju jara 2023. Zodpovědný přístup a poctivá účast v trénincích, které vedele Lukáš Pazdera s trenéry, se projevily. Současné postavení v divizní tabulce, které je po půl sezoně nejlepší za poslední desetiletí, nás utvrzuje v tom, že ta cesta byla správná.  
V srpnu jsme navíc odměnou přivítali na Tyršovce v pohárovém Mol Cupu slavnou Zbrojovku Brno. Zápasu přihlíželo na 1600 spokojených diváků. 
Veškeré toto naše úsilí, korunované postavením v tabulce, jde ruku v ruce se zvýšeným tlakem na rozpočet klubu. Nyní probílá další oslovování případných sponzorů, jednáme s naším generálním partnerem, jednáme s radnicí, kde představujeme naše potřeby a pohledy. Součet všech těchto aktivit nám ukáže cestu, kterou se budeme moci vydat dále. Rádi bychom pochopitelně pokračovali v započaté práci. A to pochopitelně nejen v kategorii  hlavního týmu ale  také ve všech kategorích mládežnických týmů. Zde musíme pochválit především také oba naše dorostenecké týmy, kterým se ve svých divizích daří velmi dobře. A také další týmy FC Vsetín, kterých je celkem 11. 
Jsme v procesu vypisování různých dotací a žádostí, abychom měli pokrytý i rozpočet v dalším kalendářním roce. Není to úplně jednoduché, v dnešní situaci, kdy náklady vlastně na cokoliv jsou vyšší, než tomu bylo v minulosti. Je to spousta práce, která není vůbec vidět. Věříme, že trpělivá a poctivá každodenní práce přinese ovoce. 

Zimní přípravu mají sportovní manager a trenér připravenou. O novinkách budeme včas informovat. Zatím nás čeká spousta práce se závěrem tohoto kalendářníno roku.

VSETÍN MOHOU POSÍLIT AŽ TŘI HRÁČI, ABY PO SKVĚLÉM PODZIMU HONIL ZAJÍCE PŘED SEBOU

Fanouškům vsetínského fotbalu přinášíme rozhovor Martina Němce (valašskýfotbal.com) s trenérem Lukášem Pazderou, který je neustále naladěn na vítěznou notu, s touhou posouvat svou práci vpřed. Trenér je na Vsetíně půl roku, podívejte se na to jak věci vidí s odstupem času z trenérského úhlu pohledu:

Z DALEKÉHO SEVERU SE VRACEJÍ SPOKOJENI JEN ČÁSTEČNĚ

TJ Jiskra Rýmařov – FC Vsetín z.s.  1:1 (1:1)
S cílem získat alespoň jeden bod odjížděli v sobotu vsetínští fotbalisté do Rýmařova, kde jim stál v cestě nebojácný a houževnatý tým domácí Jiskry. Tento vytýčený úkol se sice podařilo splnit, ovšem po skončení utkání panovaly v mysli hráčů smíšené pocity....

VSETÍN NA ZÁVĚR PODZIMU REMIZOVAL V RÝMAŘOVĚ. PAZDERA: "LAŤKA JE NASTAVENA VYSOKO"

Fotbalisté Vsetína půjdou do jarních zápasů se sedmibodovou ztrátou na vedoucí Strání. Rozhodlo o tom závěrečné 15. kolo divize E. Valaši na závěr podzimní části remizovali v Rýmařově 1:1. Vedoucí celek ze Strání totiž na půdě předposledního Baťova vsítil šťastný vedoucí gol až ve 3. minutě nastavení. Takto v posledních sekundách zakončil jihomoravský celek min. tři podzimní utkání, takže nechybělo mnoho a vedoucí divizní trio mohlo být na startovní čáře před jarem vyrovnané. Přesto Vsetín splnil své podzimní zadání: skončit do třetího divizního místa. Splněno.... 
    

VSETÍNSKÝ NEJPOVEDENĚJŠÍ PODZIM ZA POSLEDNÍ ROKY ZAVRŠEN REMÍZOU V RÝMAŘOVĚ

Lukáš Pazdera (trenér Vsetín) : "Zápas z naší strany byl první poločas výborný. Dominoval jsme. Brzy jsme prohrávali, ale vytěžili jsme z převahy jen jednu branku. Byli jsme ale v útočném vápně málo hladoví a hledali jsme pořád lepší pozice. Nikdo to nevzal na sebe a nevystřelil, chběla zdravá sobeckost.
Druhý poločas už to nebylo z naší strany ideální. Zápas dospěl k zaslouženému bodu. Máme smíšené pocity, ale pořád je to bod z venku. 32 bodů na podzim je velice slušný počin a pokud je za poslední roky nejpovednější podzim na Vsetíně. Zároveň je to hozená rukavice nám všem abychom se tomu postavili čelem a hráli na jaře o co nejvyší příčky. Máme to dobře rozehrané a byla by veliká škola, abychom do toho nešli."

AUTOBUS DO RÝMAŘOVA ...

....odjíždí zítra z autobusového nádraží, v 10:00 hodin. Zápas v Rýmařově začíná v 14.00.  
Na poslední letošní mistrovský zápas v dalekém Rýmařově jsou zváni do autobusu všichni slušní tradiční fanoušci.

PŘEDSTAVUJEME DALŠÍHO SOUPEŘE: SK JISKRA RÝMAŘOV

V posledním utkání podzimní části soutěže zajíždějí vsetínští fotbalisté do dalekého Rýmařova, kde jejím soupeřem bude domácí Jiskra. Ta se v letošním ročníku poprvé stala účastníkem divize skupiny „E“, poněvadž si vyměnila své místo s celkem Valašského Meziříčí, jenž požádal i nadále o setrvání v severní skupině „F“. Představme si proto tento tým a nahlédněme trochu do jeho historie....

VSETÍN V SOUBOJI O TŘETÍ MÍSTO PŘEŽIL PENALTU, PAK DVAKRÁT UDEŘIL

V prvním poločase díky skvělému zákroku brankáře Tomka přežili penaltu, pak dvakrát udeřili. Fotbalisté Vsetína zvládli domácí souboj o třetí místo s Bzencem, rivala z popředí tabulky brankami Stuchlíka a Strachoně zdolali 2:0 a sobotnímu soupeři odskočili na rozdíl pěti bodů.
„Jsme moc rádi, že jsme utkání po taktické stránce zvládli a zůstali jsme třetí na dostřel vedoucího Strání i druhých Kozlovic. Kluci podali výborný týmový výkon, některé individuální výkony byli nadstandardní," chválí kouč Vsetína Lukáš Pazdera .„Kluci opět po týdnu potvrdili, že to není o jednotlivcích, ale o celém týmu," prohlásil.

„Za stavu 2:0 už jsme hráli vyspělý chlapský fotbal, který mám strašně rád. Mělo to od nás říz. Bzenci naopak na těžkém terénu docházely síly. Na zvrat už neměl," dodal Pazdera.  Více k zápasu na www.valasskydenik.cz 

Krátký sestřih zápasu, který se hrál již na velmi těžkém, mokrém terénu, včetně Honzou Tomkem chycené penalty, nám poslal pan kameraman. Děkujeme. SESTŘIH.

Foto, včetně momentu, jak Honza vyráží penaltu nemohl poslat nikdo jiný, než Julius Ficek (ostatním fotografům tento zlomek sekundy splynul v rozmazanou čmouhu v jejich diapozitivech).DOMÁCÍ DŮSTOJNÁ PODZIMNÍ "ROZLŮČKA"

FC Vsetín z.s. – TJ Slovan Bzenec  2:0 (1:0)

Vynikající fotbalovou partii shlédli diváci v sobotním odpoledni na stadiónu v „Tyršovce“. Zásluhou obou mužstev se hrál skvělý zápas. Předvedená hra splnila nejvyšší parametry divizní soutěže a musela uspokojit i ty nejnáročnější fanoušky jak ze strany Vsetína, tak i ze strany Bzence...

OCHUTNÁVKA VÍTĚZNÉ RADOSTI Z ŠATNY, PO VČEREJŠÍM ZÁPASE

Po rozdání cen pro nejlepší hráče Jirka Kořínek zavelel k tradičnímu vítěznému rituálu v šatně. Na to, že máme od začátku sezony v kádru několik nových tváří, už si stihli i nováčči originální vsetínský pokřik řádně natrénovat !! :-)  Toto byl jubilejní desátý vítězný pokřik podzimu. Výborná práce, jen tak dál.       

FC VSETÍN - TJ SLOVAN BZENEC 2:0

Přinášíme Vám pozápasové rozhovory, které s nejlepšími hráči a trenérem udělal naposledy letos Miroslav Močička. 
Za hosty byl vyhodnocen nejlepším hráčem Daniel Frydrych (2003), který  jako žáček okusil mnoho turnajů a zápasů v dresu Vsetína. Poté zamířil spolu s Radkem Vítkem směr Sigma Olomouc. Odtud pak přes 1.FC Slovácko do mužské kategorie, do divize. Jeho vrstevník Radek Vítek (2003) zamířil ze Sigmy do Machesteru United a nyní stále působí na ostrochech. Ja zajímavé a potěšující, jak novodobá brankařská mládež, která prošla Vsetínem, zanechává stopu ve velkém fotbale. Nově o sobě dává vědět mladíček Honza Tomek (2005), nyní již v bráně divizního Vsetína. Vzpomeňme však i na  Alexe Urbana (2004), širší kádr mládežnických výběrů ČR a nyní půsoví v MSFL v 1.FC Slovácko. Nesmíme zapomenout ani na vsetíňačku Olivku Lukáčovou (2001), reprezentantku ČR, momentélně hájící barvy Slavie Praha. 
Je to příjemné sledovat osudy mladých hráčů, kteří prošli Vsetínem a prosazují se dále.    

HONZA TOMEK CHYTIL KLÍČOVOU PENALTU A NÁSKOK NA ZATÍM TŘETÍM MÍSTĚ SE NAVÝŠIL

Lukáš Pazdera (trenér Vsetín) : "Psychicky jsme se na Bzenec velmi dobře připravili. Na kvalitním terénu jsme hráli zodpovědně. Ustáli jsme v prvním poločase klíčový moment, kdy nás podržel brankář Tomek a hostům vyrazil pokutový kop. Nám se podařilo jít do vedení Stuchlíkem a to bylo pro druhý poločas velmi důležité. Ve druhém poločase jsme chtěli držet míč. Podařila se nám dát důležitá druhá pojišťovací branka. Byl to rytířský fotbal, férový a to mám rád. Jsem potěšen, že jsme vyhráli a upevnili si před Bzencem třetí příčku a budeme chtít zakončit podzim posledním zápasem vítězně."


Vsetín - Bzenec 2:0 (1:0)
Branky: 33. Stuchlík, 76. Strachoň.

Vsetín: Tomek - Dulík, Vítek, Matyáš, Mikuš - Otepka (88. Hruška), Bahounek (82. Hnilo), Venený (90. Rodek), Stuchlík (88. Maček) - Mlýnek, Strachoň (90. Ondřej Zbranek). Trenér Lukáš Pazdera.

ROZHOVOR S HONZOU TOMKEM

Reportér Martin Němec udělal pro nás a Valašskýfotbal.com rozhovor s Honzou Tomkem, který se nyní ocitl v bráně FC Vsetín místo zraněného Davida Velicha. Ještě před rokem chytal za dorost ve Velkých Karlovích a nyní zastává post jedničky v divizi mužů. Zeptali jsme se ho i na to jak tento skok vnímá. Ve zbylých zápasech podzimu mu bude krýt záda Honza Dobeš, navrátilec z "rodičovksé dovolené", kterému se po fotbale nepochybně stýskalo :-)  Budeme držet oběma Honzům palce, ať se jim v bráně Vsetína daří a také celému týmu, ať zakončíme s úsměvem velmi vydařený divizní podzim.  

Vsetínská překvapivá divizní jednička Jan Tomek slíbil otci, že to zkusí v brankářském řemesle dotáhnout co nejvýše.

Fotbalově začátky?
"Jako malý jsem hrával v poli a bavilo mě to. Záviděl jsem ale mému kamarádovi, že chytá a chtěl jsem taky do branky. Začínal jsem v pěti letech ve Velkých Karlovicích."

Mládežnické kategorie VKK
"Prošel jsem od přípravky až do U19. Nejvíce jsme vyrostl pod Jiřím Gajdošem. To byl můj trenér odmala, brával si nás. Jeho syn byl můj spolužák. Vyhrávali jsme a bylo to super."

Nabídka Vsetína
"Měli jsme na Vsetíně přátelák. VKK má jen dorost a hráli jsme s U17 Vsetína. O poločase za mnou přišel trenér Roman Dobeš a zeptal se mě, jak to mám, jesti bych nešel na Vsetín. Tehdy měli zraněného brankáře, který je dnes už naštěstí zdravý, a tak se to domluvilo."

Vsetín U19
"Jedničku jsem dělal jaro, co jsem přišel. Nyní jsem začal trénovat s muži. Rok můžu hrát ještě za dorost, ale za U19 chodím na tréninky, jen když mám volno s mužema. Když byl zdravý David Vellich, tak jsem byl jednička U19 a nyní tam plním roli dvojky, protože David je zraněný."

Blesk z čistého nebe
"Davidovi zranění přišlo z dlouhodobého hlediska, protože jsme přešli z trávy na umělku. To je složité na nohy a klouby. Neměl jsme z toho radost, protože jsme vytvořili dobré duo, ale na druhou stranu jsme byl rád, že si zachytám divizi, protože jsem se hodně snažil a dělal pro to hodně Zatím plním, co bych měl."

Divizní zápasy
"Zatím jsem chytal dva zápasy - doma proti Kozlovicím a nyní venku to byl Nový Jičín. Více práce jsem měl v Novém Jičíně. Je to paradox, když jsme vyhtáli 4:0. Nebyly to velké zákroky, ale sbírání centrů. Kluci v obraně pracovali skvěle. S Kozlovicemi jsem byl nervóźní, cítil jsem těžké nohy, ale snažil jsem nejvíce. co to šlo. Možná kdybych nebyl tak nervóźní, mohlo to dopadnout jinak."

Fotbalová pohádka
"Moc jsem nečekal, že bych na podzim zachytal divizi. Pracoval jsem ale tak, abych byl připravený na to, že to přijde. Na tréninku jsem chtěl ukázat v co nejlepším světle. Zranění Davida bylo zčista jasna a jsem rád, že jsem se tam dostal. Kluci mě hecovali, že za nulu vypíšou povinný poplatek."

Přednost a slabina
"Mám mezery pořád všude. Nemám tolik zkušeností. Hlavně nebýt tak nervózní. Cítím se ještě v některých situacích na hřišti váhavý. To jde odbourat jen tréninkem a zápasovou praxí."

Brankářský cíl
"Chtěl bych pokračovat i výše než je divize. Kdysi jsem to sliboval mému otci. Momentální cíl je na Vsetíně chytat co nejlépe a příkladně si plnit své brankářské povinnosti."

Brankářský vzor
"Když jsem byl mladší, tak to byl z Barcelony Ter Stegen, ale postupem času jsme si uvědomil, že od každého brankáře si lze vzít něco a ne brát jen z jediného."

Zobrazeno 1–15 z celkem 1702

MOL CUP 2023 / 2024

   Mol Cup  2023

   2. KOLO

FC VSETÍN - FC ZBROJOVKA BRNO   

Středa 30.srpna  od 17:00 Aktuální články

OBA TÝMY DOROSTENCŮ ZAKONČILY VÍTĚZNĚ CELÝ FOTBALOVÝ PODZIM

V půlce listopadu doběhla do cíle i moravskoslezká divize dorostu. I tady můžeme jen chválit a gratulovat. Trenéři Dobeš a Drábek...

PODZIMNÍ BRIGÁDA POD PECNÍKEM

Tento týden se podařilo najít termín k uspořádání nutné brigády Pod Pecníkem. Dostavili se téměř všichni trenéři, ruku k dílu...

PODZIMNÍ SEZONA FOTBALOVÁ SKONČILA, SEZONA ČINOVNICKÁ JEDE NA PLNÉ OBRÁTKY

Závěr listopadu, sportovní podzimní sezona bilancuje, na funkcionařské frontě je živo. Žádný zimní spánek, spíše naopak. Nyní to vše...