Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

DOMA OPĚT ÚSPĚŠNÍ

11.10.2021 | Jiří Kořínek

Vsetín - Holešov 2:0 (2:0)
Branky: 20. Gerža, 29. Durmon.

Zdravotní potíže sužují vsetínský tým i nadále. Mimo dlouhodobě zraněného Foltýna, Mydláře a ještě zdravotně indisponovaného Deklevy, přibyl i obránce Maček, který se zranil při rozcvičování těsně před výkopem. Na jeho místo nuceně zaskočil opět Surovec, který na nezvyklém postu předvedl výborný výkon. I tak ale vsetínský celek utkání zvládl a po dobré hře zejména v prvním poločase si připsal s posledním celkem tabulky zasloužené a důležité tři povinné body.

Taková utkání bývají ale velmi ošidná. Na hráče je kladen především psychický tlak v podobě bodovat naplno, a to právě nebývá vždy zcela jednoduché. A v tomto duchu se odvíjel i samotný zápas. Úvod na chvíli patřil překvapivě hostům. Tuto jejich aktivitu však uťali domácí s úderem 5. minuty, kdy unikl z levé strany Gerža a prudkou střelou vyprášil rukavice hostujícímu gólmanu Janalíkovi. V 7. minutě se již mohli vsetínští poprvé radovat. V dobré pozici se uvnitř pokutového území ocitl znovu Gerža, jeho střela ale trefila na malém čtverci spoluhráče Nováka, od něhož se odrazil míč do pole. Ve 12. minutě, kdy se Holešovští vymanili z obléhání své branky, zahrávali těsně za šestnáctkou trestný kop, ovšem Chuda vysoko přestřelil Po této standartní situaci prováděli Holešovští v rozmezí 13. až 17. minuty sérii rohových kopů, z nichž však nic nevytěžili. Domácí kontrovali výpadem v 19. minutě, v níž po centru aktivního Gerži mířil hlavou Novák mimo. Ve 22. minutě již ale na vsetínské straně zahřmělo. Surovec založil zleva rychlý útok, ideální přihrávkou vysunul Geržu, a ten přesnou střelou po zemi otevřel skóre...

... Po tomto okamžiku se Vsetínští zjevně uklidnili a začali předvádět hezkou, pohlednou a nápaditou hru. O dvě minuty na to unikl tentokrát pro změnu z pravé strany Stuchlík, předložil ve velkém čtverci vtipně míč nabíhajícímu Naňákovi, jenž však v koncovce naprosto selhal a svatyni hostů překopl. Na druhý zářez si počkal vsetínský celek do 29. minuty, v níž v tomto střetnutí téměř neudržitelný Gerža spatřil v šestnáctce mladého Durmona, a ten se ze šesti metrů nemýlil. Byl to jeho vůbec první gól v mužstvu dospělých. A tlak domácích sílil. V 34. minutě předvedli další hezkou akci, kdy po úniku Stuchlíka pálil bez přípravy Naňák, ale i v tomto případě svatyni hostů minul. Ti podnikali pouze sporadické protiútoky, které však domácí obrana lehce likvidovala. Ke zvýšení náskoku mohlo dojít ve 37. minutě, v níž z hranice velkého čtverce zahrával Stuchlík trestný kop, střelu po zemi však brankář Janalík bez problému zneškodnil. To bylo v podstatě vše, co první půle oboustranně přinesla.

Krátce po obrátce postupoval z levé strany domácí Surovec, všiml si do pokutového území běžícího Gerži, po jehož následně dobře mířené ráně se Janalík pořádně zapotil. Domácí, vědomi si dvoubrankového vedení, s rozehrávkou nikterak nepospíchali a zaměřili se především na zakládání postupných útoků. Ze středu pole dirigoval hru Naňák ve spolupráci s Vítkem, kteří zásobovali své kolegy buď jistou přihrávkou, anebo často velmi přesnými pasy. Středová osa domácích své protivníky jasně přehrávala. Hanáci měli možnost korigování stavu v 60. minutě po faulu Matyáše, se střelou Křenka však gólman Eliáš neměl sebemenší problém. Valaši i nadále drželi otěže zápasu ve svých rukách a hosty prakticky k ničemu vážnějšímu nepouštěli. Skálopevná obrana, když už musela zasahovat, v úplném klidu ostří soupeře eliminovala a nepřipustila nic, co by vsetínskou branku ohrozilo. Navíc, když v 68. minutě musel po druhé žluté kartě předčasně opustit hrací plochu hostující Paštěka, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Své vítězství mohl vsetínský tým zvýraznit ještě v 80. minutě po úniku Stuchlíka, kdy snad nejzaměstnanější hráč Holešovských brankář Janalík jeho střelu bravurně zneškodnil. V podstatě kuriózně jedinou možnost ke skórování měli hosté v 84. minutě „zásluhou“ obránce Dulíka, když po „naprosto přesně umístěné hlavičce“ nechal vyniknout Eliáše, jenž míč zázračně vytěsnil na roh.

Závěr zápasu se již prakticky jen dohrával, neboť s konečným výsledkem byly zřejmě smířeny obě strany. Při této příležitosti je třeba vyzvednout i vynikající řízení utkání hlavním arbitrem Pavlem Pospíšilem, jemuž na čarách výborně asistovali pánové Michal Pospíšil a Zavřel.

Domácí soubor dal tímto jasně najevo, že po ojedinělém a zcela nečekaném výpadku s mužstvem Přerova, se stává stadión v „Tyršovce“ opět nedobytnou tvrzí a výkon celého týmu má v závěru podzimu silně stoupající tendenci. Vítězství však není třeba v žádném případě přeceňovat, neboť nastoupil proti soupeři, který toho ve Vsetíně tentokrát opravdu mnoho nepředvedl.

Sestava Vsetína: Eliáš – Šulák, Matyáš, Dulík, Surovec – Stuchlík (85. min. Jančina), Vítek, Naňák,
Gerža, Durmon (75. min. Rodek), Novák (90. min. Zbranek)


 
Utkání

1. kolo

TJ Skaštice - FC Vsetín

2. kolo

FC Vsetín - FK Šumperk

3. kolo

SFK Holešov - FC Vsetín

4. kolo 

FC Vsetín - Všechovice

5. kolo

SK Baťov - FC Vsetín

6. kolo

FC Vsetín - FK Nové Sady

7. kolo

 FC Slavičín - FC Vsetín

8. kolo 

FC Vsetín - 1. FC Přerov

9. kolo

TJ Bzenec - FC Vsetín

10. kolo

FC Vsetín - ZBROJOVKA BRNO B

11. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín

12. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín

13. kolo

FC Vsetín - FK Šternberk

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
Z JIHU VEZOU ALESPOŇ BOD

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z.s. 0 : 0K mistrovskému zápasu na daleký jih zajíždělo...

 
ZE ZÁPASU NA JIŽNÍ MORAVĚ SE ZRODILA BEZBRANKOVÁ REMÍZA

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl  A-tým mužů do jihomoravského Bzence. Sestavy obou týmů byly silně poznamenány nemocemi,...

 
PŘEDSTAVUJEME SOUEŘE : TJ SLOVAN BZENEC

V devátém kole zajíždějí vsetínští fotbalisté k jednomu z mála soupeřů z jihu Moravy, a to na půdu nevyzpytatelného mužstva...

 
MLADŠÍ DOROST : FC VSETÍN - SK UNIČOV 4:2 (2:0)
 
OBA TÝMY DOROSTENCŮ SI VEDOU VELMI DOBŘE
 
KALICH HOŘKOSTI DOPIT DO SAMÉHO DNA
 
Z BLÁTA DO LOUŽE
 
PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE : 1.FC VIKTORIA PŘEROV
 
ŽÁDOST FC VSETÍN O INDIVIDUÁLNÍ DOTACI NA POKRYTÍ ZVÝŠENÍ ENERGIÍ A NÁJMŮ SMETENA ZE STOLU V PLNÉM ROZSAHU
 
STARŠÍ DOROST : MFK HAVÍŘOV - FC VSETÍN 2:3
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS