Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

DOMA OPĚT ÚSPĚŠNÍ

11.10.2021 | Jiří Kořínek

Vsetín - Holešov 2:0 (2:0)
Branky: 20. Gerža, 29. Durmon.

Zdravotní potíže sužují vsetínský tým i nadále. Mimo dlouhodobě zraněného Foltýna, Mydláře a ještě zdravotně indisponovaného Deklevy, přibyl i obránce Maček, který se zranil při rozcvičování těsně před výkopem. Na jeho místo nuceně zaskočil opět Surovec, který na nezvyklém postu předvedl výborný výkon. I tak ale vsetínský celek utkání zvládl a po dobré hře zejména v prvním poločase si připsal s posledním celkem tabulky zasloužené a důležité tři povinné body.

Taková utkání bývají ale velmi ošidná. Na hráče je kladen především psychický tlak v podobě bodovat naplno, a to právě nebývá vždy zcela jednoduché. A v tomto duchu se odvíjel i samotný zápas. Úvod na chvíli patřil překvapivě hostům. Tuto jejich aktivitu však uťali domácí s úderem 5. minuty, kdy unikl z levé strany Gerža a prudkou střelou vyprášil rukavice hostujícímu gólmanu Janalíkovi. V 7. minutě se již mohli vsetínští poprvé radovat. V dobré pozici se uvnitř pokutového území ocitl znovu Gerža, jeho střela ale trefila na malém čtverci spoluhráče Nováka, od něhož se odrazil míč do pole. Ve 12. minutě, kdy se Holešovští vymanili z obléhání své branky, zahrávali těsně za šestnáctkou trestný kop, ovšem Chuda vysoko přestřelil Po této standartní situaci prováděli Holešovští v rozmezí 13. až 17. minuty sérii rohových kopů, z nichž však nic nevytěžili. Domácí kontrovali výpadem v 19. minutě, v níž po centru aktivního Gerži mířil hlavou Novák mimo. Ve 22. minutě již ale na vsetínské straně zahřmělo. Surovec založil zleva rychlý útok, ideální přihrávkou vysunul Geržu, a ten přesnou střelou po zemi otevřel skóre...

... Po tomto okamžiku se Vsetínští zjevně uklidnili a začali předvádět hezkou, pohlednou a nápaditou hru. O dvě minuty na to unikl tentokrát pro změnu z pravé strany Stuchlík, předložil ve velkém čtverci vtipně míč nabíhajícímu Naňákovi, jenž však v koncovce naprosto selhal a svatyni hostů překopl. Na druhý zářez si počkal vsetínský celek do 29. minuty, v níž v tomto střetnutí téměř neudržitelný Gerža spatřil v šestnáctce mladého Durmona, a ten se ze šesti metrů nemýlil. Byl to jeho vůbec první gól v mužstvu dospělých. A tlak domácích sílil. V 34. minutě předvedli další hezkou akci, kdy po úniku Stuchlíka pálil bez přípravy Naňák, ale i v tomto případě svatyni hostů minul. Ti podnikali pouze sporadické protiútoky, které však domácí obrana lehce likvidovala. Ke zvýšení náskoku mohlo dojít ve 37. minutě, v níž z hranice velkého čtverce zahrával Stuchlík trestný kop, střelu po zemi však brankář Janalík bez problému zneškodnil. To bylo v podstatě vše, co první půle oboustranně přinesla.

Krátce po obrátce postupoval z levé strany domácí Surovec, všiml si do pokutového území běžícího Gerži, po jehož následně dobře mířené ráně se Janalík pořádně zapotil. Domácí, vědomi si dvoubrankového vedení, s rozehrávkou nikterak nepospíchali a zaměřili se především na zakládání postupných útoků. Ze středu pole dirigoval hru Naňák ve spolupráci s Vítkem, kteří zásobovali své kolegy buď jistou přihrávkou, anebo často velmi přesnými pasy. Středová osa domácích své protivníky jasně přehrávala. Hanáci měli možnost korigování stavu v 60. minutě po faulu Matyáše, se střelou Křenka však gólman Eliáš neměl sebemenší problém. Valaši i nadále drželi otěže zápasu ve svých rukách a hosty prakticky k ničemu vážnějšímu nepouštěli. Skálopevná obrana, když už musela zasahovat, v úplném klidu ostří soupeře eliminovala a nepřipustila nic, co by vsetínskou branku ohrozilo. Navíc, když v 68. minutě musel po druhé žluté kartě předčasně opustit hrací plochu hostující Paštěka, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Své vítězství mohl vsetínský tým zvýraznit ještě v 80. minutě po úniku Stuchlíka, kdy snad nejzaměstnanější hráč Holešovských brankář Janalík jeho střelu bravurně zneškodnil. V podstatě kuriózně jedinou možnost ke skórování měli hosté v 84. minutě „zásluhou“ obránce Dulíka, když po „naprosto přesně umístěné hlavičce“ nechal vyniknout Eliáše, jenž míč zázračně vytěsnil na roh.

Závěr zápasu se již prakticky jen dohrával, neboť s konečným výsledkem byly zřejmě smířeny obě strany. Při této příležitosti je třeba vyzvednout i vynikající řízení utkání hlavním arbitrem Pavlem Pospíšilem, jemuž na čarách výborně asistovali pánové Michal Pospíšil a Zavřel.

Domácí soubor dal tímto jasně najevo, že po ojedinělém a zcela nečekaném výpadku s mužstvem Přerova, se stává stadión v „Tyršovce“ opět nedobytnou tvrzí a výkon celého týmu má v závěru podzimu silně stoupající tendenci. Vítězství však není třeba v žádném případě přeceňovat, neboť nastoupil proti soupeři, který toho ve Vsetíně tentokrát opravdu mnoho nepředvedl.

Sestava Vsetína: Eliáš – Šulák, Matyáš, Dulík, Surovec – Stuchlík (85. min. Jančina), Vítek, Naňák,
Gerža, Durmon (75. min. Rodek), Novák (90. min. Zbranek)


 
Utkání
Sobota  26. 3. 2022 
HFK  Olomouc - FC Vsetín
1:1 (1:0)
Sobota 9. 4. 2022 
FK Nové Sady - FC Vsetín
0:0
Pátek15. 4. 2022 15:30
FC Vsetín - Tatran Všechovice
2:0 (1:0)

Středa 20. 4. 2022 16:00
FC Vsetín - FK Šumperk
1:1 (0:1)

Sobota 23. 4. 2022 16:00
FC Viktorie Přerov - FC Vsetín
3:0 (1:0)
Sobota 30. 4. 2022 14:00
FC Vsetín - FC TVD Slavičín
1:1 (0:1)

Sobota 7. 5. 2022
FC Vsetín - SK Hranice
1:3

Sobota 14. 5. 2022 
SK Skaštice - FC Vsetín
7:2
Sobota 21. 5. 2022
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí
2:0

Sobota 28. 5. 2022 
Holešov, - Vsetín 
4:2
Sobota 4. 6. 2022 16:00
Vsetín - Bzenec

Neděle 12. 6. 2022 17:00
Kozlovice - Vsetín

Sobota 18. 6. 2022 16:00
Vsetín - Strání

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
LOUČENÍ SE SEZONOU, ALE I OBĚMA TRENÉRY

FC Vsetín z.s. – FC Strání3 : 0 (3 : 0) V posledním utkání divize „E“ soutěžního ročníku 2021-2022 přivítali...

 
MIČEGOVI VYŠLA DERNIERA, VSETÍN V POSLEDNÍM ZÁPASE PORAZIL FC STRÁNÍ

Úspěšnou derniéru má za sebou Miroslav Mičega. Slovenský kouč v posledním zápase letošního ročníku Divize E dovedl fotbalisty Vsetína...

 
VSETÍN POCTIVÝM VÝKONEM VYPROVODIL FC STRÁNÍ Z DIVIZE

Miroslav Mičega (trenér Vsetín) : "Kluci vzali poslední utkání sezony vážně a já jim za to děkuji. Rozhodli jsme v prvním poločase, kdy...

 
TOMÁŠ MLÝNEK ZASLOUŽENĚ VYDOLOVAL PRO VSETÍN BOD Z KOZLOVIC
 
ZLOMILI NEPŘÍZNIVOU TRADICI
 
NEPŘÍLIŠ VYDAŘENÝ ZÁPAS
 
VSETÍN NEMĚL DOMA PROTI BZENCI GÓLOVOU ŠŤÁVU
 
POSLEDNÍ DVA DOMÁCÍ MISTROVSKÉ ZÁPASY SEZONY
 
OD OUTSIDERA ODJELI S PRÁZDNOU
 
SFK ELKO HOLEŠOV - FC VSETÍN 4:2
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS