Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

ZÁPAS V OPAVĚ POD DROBNOHLEDEM JIRKY KOŘÍNKA

07.04.2019 | Jiří Kořínek

NA  „ŠTIKY SOUTĚŽE“  UMĚJÍ !!
FC Slezský Opava „B“ –  FC Vsetín z.s.  1 : 2  (1:0) 

To, že teorie a praxe ve sportu je něco zcela úplně odlišného, potvrdili v sobotním dopoledni na hřišti suverénní Opavy vsetínští fotbalisté. Za všechno vzaly jednoznačné prognózy sázkových kanceláří a tzv. „fotbalových expertů“, že Valaši pocestují na půdu lídra v kůži obětního beránka.

Úvod zápasu se vyznačoval vyrovnanou partií a žádný počáteční nápor domácího celku se nedostavil. V brance hostujícího týmu tentokrát nastoupil místo zraněného Eliáše mladíček Rišica a od počátku nevykazoval žádnou nervozitu. Na domácím týmu, posilněném několika hráči „A“ týmu, byla znát od prvních minut technická vyspělost, rychlost a smysl pro kombinaci. Jenže vsetínští hráči za svým soupeřem vůbec nezaostávali a při každém jejich útoku hrozilo pro domácí svatyni velké nebezpečí. A byl to právě Vsetín, který si vytvořil zpočátku první šanci na úspěch. Ve 22. minutě po ideálním centru Surovce do „malého vápna“ se u míče jako první ocitl Řeřucha, jenže střelou bez přípravy mířil vysoko nad. Ve 36. minutě po zbytečné ztrátě míče na pravé straně postupoval středem pole pohodlně a dlouho nikým atakován domácí záložník Souček, před kterým vsetínská obrana nepochopitelně ustupovala, a ten z hranice velkého čtverce nepříliš tvrdou, ale přesně mířenou střelou, která se navíc otřela o pravou tyč, rozvlnil poprvé vsetínskou síť. Hosté ale i po tomto celkem laciném gólu nehráli vůbec špatně, avšak jejich aktivita končila před pokutovým územím domácích....


....Druhý poločas, tak to byla ze strany vsetínských fantazie. Kdo čekal z přítomných domácích diváků zvýšení náskoku a pojištění průběžného stavu, se hluboce mýlil. Technická hra domácích, kterou dominovali z první půle, se úplně vytratila a iniciativa se přesunula na stranu Vsetínských. Výborně pracovala zejména obrana, která nepřipustila domácí útočníky do vážnější příležitosti a pětičlenná záloha jasně přehrávala stejnou řadu domácích. Na hrotu neúnavně bojoval často osamocený Hořelica, který vyhrával pro své spoluhráče prakticky každý hlavičkový souboj, čímž zakládal nebezpečné protiútoky. V 51. minutě zahrával téměř ze třiceti metrů trestný kop Stuchlík, jenž domácí brankář Šrom trochu podcenil a ke všeobecnému úžasu přítomných se ocitl i s míčem za brankovou čárou. Tato vyrovnávací branka hosty nastartovala a hráči začali předvádět hru plnou nápadů, která favorizované domácí očividně zaskočila. Vsetínští se domácím vyrovnali nejen v technickém projevu, ale předčili je překvapivě i v pohybu a nasazení. V 64. minutě po rychlé akci z pravé strany a velmi pěkně provedené kombinaci napřáhl ke střele z dobrých pětadvaceti metrů v té době již částečně zdravotně handicapovaný Stuchlík a nádhernou trefou, která se ještě otřela o břevno domácí svatyně, vsítil vedoucí a nesmírně důležitou druhou branku. I poté Vsetínští diktovali tempo hry a domácím jejich snahu po vyrovnání hladce eliminovali. A Valaši mohli své vedení i zvýšit. V 69. minutě po nádherné kolmé přihrávce Bubláka postupoval z půli hřiště na domácí branku zcela sám, po delším zranění výborně hrající Řeřucha, avšak v závěrečné fázi selhal a nastřelil pouze tělo vybíhajícího brankáře Šroma. Ale vsetínské hráče tato situace nikterak nedeprimovala a nadále pokračovali ve velmi zodpovědném výkonu. S blížícím se závěrem utkání domácí prahli alespoň po vyrovnání a v zadních řadách, jejichž hráči se pouštěli k podporování ofenzívy, docházelo často k řadě okének. Toho mohl využít v 72. minutě aktivně hrající obránce Naňák, který se bleskurychle objevil před šestnáctkou domácích a prudkou střelou z dvaceti metrů orazítkoval břevno domácí svatyně, od něhož se míč odrazil na brankovou čáru, a odtud jej do bezpečí odvrátil obránce Dybal. V posledních deseti minutách byli domácí hráči již značně nervózní z vývoje utkání a všemožně se snažili alespoň o zisk jednoho bodu, jenže naráželi na skálopevnou obranu Valachů, za kterou si svůj křest odbýval gólman Rišica. Nutno říci, že se svého úkolu zmocnil velmi dobře a působil na hrací ploše celkem sebejistě. Notně mu však ulehčili práci pozornou hrou jeho spoluhráči.

Hektický závěr zvládli Vsetínští výbornou taktickou hrou na jedničku a své perně vybojované jednobrankové vedení dovedli do zdárného konce, čímž se postarali bezesporu o největší překvapení kola.

Z jednotlivců je těžko někoho vyzdvihnout nad průměr, poněvadž všichni hráči bez výjimky předvedli příkladný a statečný výkon a střetnutí dohráli prakticky na hranici svých fyzických sil. První jarní vítězství bylo naprosto zasloužené a za zmínku stojí fakt, že Opavští utrpěli teprve čtvrtou porážku v soutěži, z toho druhou právě se vsetínským celkem.

Sestava Vsetína: Rišica – Naňák, Dulík, Maček, Mydlář – Řeřucha (79. min. Janků), Stuchlík
(76.min. Kovács), Bublák, Matůš, Surovec – Hořelica (84. min.
Zuzaňák)

 
Utkání

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
JIRKA KOŘINEK HODNOTÍ PŘEROVSKÝ VÝJEZD

I KDYŽ SE ŠTESTÍM, NAPROSTO ZASLOUŽENĚ FC Viktoria Přerov – FC Vsetín z.s. ...

 
JAN DOBEŠ - Hostování do Všechovic

Dnes jsme se byli podívat  na utkání divizního nováčka ve Všechnovicích. Tam hrály v derby přerovské Kozlovice. V brance domácích...

 
JIŘÍ VÍTEK - přestup z Brumova

Jaké byly Vaše fotbalové začátky? Začínal jsem v pěti letech v přípravě Štítné nad Vláří. Pak jsem odešel do Brumova a hrál tam...

 
MICHAL DOLEŽAL - přestup z Brumova
 
VÍT KOCOUREK - hostování s opcí z Kašavy
 
TŘI BODY Z PŘEROVA
 
MARATON ZÁPASŮ MLÁDEŽE SE ROZJEL
 
NADCHÁZEJÍZÍ VÍKEND STARTUJÍ VŠECHNY LIGOVÉ A DIVIZNÍ SOUTĚŽE
 
PRVNÍ LETOŠNÍ REPORTÁŽ JIRKY KOŘÍNKA: FC VSETÍN - FK HODONÍN
 
TĚŽKÝ SOUPEŘ V PREMIÉŘE.
 
FACEBOOK - ŽENY
 
  
RSS