Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

HFK OLOMOUC OČIMA JIRKY KOŘÍNKA

18.03.2019 | Petr Říha

Na úvod až příliš tvrdá lekce
1. HFK Olomouc – FC Vsetín z.s.
4 : 1 (1 : 0)

Bez tří hráčů základní sestavy a torzem náhradníků, zajížděli Vsetínští k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání do Olomouce, na půdu ještě vloni třetíligového účastníka. Premiéra se vůbec nevydařila a po individuálních chybách, především v obranné činnosti, odjeli nečekaně vysoko poraženi.

Přitom úvodní dvacetiminutovka tomu vůbec nenasvědčovala. Již ve 2. minutě zahrávali hosté rohový kop, po kterém hlavička Hořelici skončila těsně nad. I potom hráli aktivně a místy si vytvářeli optickou převahu. Domácí ale postupem času převzali iniciativu a začali Vsetínské přehrávat. Ve 23. minutě tvrdou ránu Stoklasy z dvaceti metrů vyškrábl brankář Eliáš na břevno, od kterého se míč odrazil na rohový kop. Poté se zhruba deset minut odehrávalo převážně ve středu pole bez jakéhokoliv náznaku brankové příležitosti. Ve 34. minutě však přišla první a zároveň zřejmě osudová chyba dalšího vývoje zápasu. Na hranici velkého čtverce po netaktickém zákroku srazil zcela zbytečně Zuzaňák probíjejícího se Cikryta a hlavní rozhodčí Fabeš nařídil nekompromisně pokutový kop. I když Eliáš směr střely vystihl a na míč si dokonce sáhl, přesto nakonec skončil v síti. Hosté měli možnost stav srovnat ve 39. minutě Mačkem, ovšem s jeho slabou a neumístěnou střelou z trestného kopu neměl domácí gólman Večeř sebemenší potíže. Poté se již nic zásadního neudálo, a tak s celkem mizivým mankem odcházeli hosté do kabin...

....Ovšem druhý poločas přišla na Vsetínské studená sprcha. Ihned po chybě v rozehrávce ze středového kruhu postupoval na Eliáše zcela osamocený Krumpolc, avšak naštěstí se rozhodl z hranice šestnáctky vystřelit a branku minul. To však již byla předzvěst dalšího průběhu střetnutí. V 55. minutě se blýskl pěknou individuální akcí Stuchlík, ale při zakončení zcela selhal. Největší možnost na srovnání skóre měl v 60. minutě po trestném kopu Matůše středopolař Naňák, avšak z deseti metrů nastřelil pouze tělo domácího strážce svatyně. A téměř z protiútoku založeného na pravé straně a chybě v obranné činnosti, navyšují domácí po krásné střele Rajnohy z pětadvaceti metrů do „šibenice“ své vedení. A o chvíli na to, přesněji v 65. minutě po téměř školácké chybě ve středu pole loví míč ze sítě Eliáš potřetí. Valaši se přece jen zkorigování stavu dočkali. V 73. minutě založil rychlý protiútok Naňák, na levé straně předložil učebnicovou přihrávku Surovcovi, a ten přesnou ránou k tyči snížil na ještě hratelných 1 : 3. V 77. minutě zabránil bravurním zákrokem jistému gólu Eliáš, jenž vytěsnil konečky prstů na tyč po opětovném zaváhaní obrany tvrdou ránu aktivního Krumpolce. Za zmínku na straně hostů stojí ještě 79. minuta hry, kdy zahrával z hranice pokutového území trestný kop Stuchlík, avšak branku vysoko přestřelil. Dílo zkázy pro vsetínský tým dokonal v 81. minutě zcela nekrytý Henkl, který hlavou z bezprostřední blízkosti překonal bezmocného Eliáše.

Tento zápas se vsetínskému týmu zcela nevyvedl. V jeho hře se tentokrát objevilo tolik okének jako málokdy. Z vysoké porážky je třeba se co nejrychleji vzpamatovat a poučit a v nastávajících utkáních se mnohdy naivních chyb vyvarovat. Neúčast některých hráčů byla až příliš citelná. Nezbývá než doufat, že v dalších zápasech předvedou Vsetínští daleko lepší výkon a vysokou porážku tak co nejrychleji odčiní.

Sestava Vsetína: Eliáš – Zuzaňák, Matůš, Dulík, Mydlář – Naňák, Maček, Stuchlík, Surovec,
Janků (80. Kovacs) - Hořelica

 
Utkání
LETNÍ  PŘÍPRAVA 2020:

SOBOTA  13.ČERVNA
FC VSETÍN - NOVÝ  JIČÍN
17:30 - Tyršovka


PÁTEK  19. ČERVNA
FC  VSETÍN - FC FASTAV ZLÍN "B"
18:00 - Tyršovka


SOBOTA  27. ČERVNA
FC  VSETÍN .  SK HRANICE
17:30 - Tyršovka


SOBOTA  4. ČERVENCE
FC  VSETÍN - TJ VALAŠSKÉ  MEZIŘÍČÍ
17:30 - Tyršovka


LUHAČOVICE
Termín upřesníme

Předkolo MOL CUP
Termín upřesníme


 

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
PRVNÍ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ

První  přípravné  utkání  pro nadcházející  sezonu odehrajeme  nakonec  na  hřišti v Liptále. V sobotu...

 
OD PONDĚLÍ 25.5. SE MOHOU PUŽÍVAT I ŠATNY

Od pondělí  25.5.2020 se rozvolňují dále opatření a již budeme moci využívat i vnitřní zázemí, sprchy a šatny.

 
TRÉNINKY A-TÝMU V SEMETÍNĚ

V tomto týdnu se naplno rozjely tréninky A-týmu na travnatém hřišti v  Semetíně, které nám Víťa  perfektně  připavil....

 
PRVNÍ TRÉNINK A-TÝMU
 
PRVNÍ TRÉNINKY MLÁDEŽE
 
PLÁNY NA PRVNÍ POCOVIDOVÉ TRÉNINKY
 
11. KVĚTEN - FOTBAL POVSTÁVÁ Z POPELA
 
TRENÉŘI MLÁDEŽE PRO NÁSLEDUJÍCÍ SEZONU 2020/2021
 
KONCEM DUBNA PROBĚHLA ÚDRŽBA HŘIŠŤ
 
INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINKY
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
  
RSS