Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

UDRŽBA HŘIŠŤ S UMĚLÝM POVRCHEM

30.10.2018 | Petr Říha

ÚDRŽBA VSETÍNSKÝCH SPORTOVIŠŤ S UMĚLÝMI POVRCHY
V úterý 25.10.2018 a ve středu 26.10.2018 proběhla velká údržba sportoviště Pod Pecníkem.
Ve čtvrtek 4.11.2018 následně proběhla údržba a oprava hřiště u ZS Sychrov .

Po několikaměsíčních debatách nad nutností udělat větší údržby a opravy těchto dvou sportovišť, se nakonec v rozpočtu Města našly zdroje a mohli jsme se pustit do práce. Nutno podotknout na začátek , že obě hřiště používá jak téměř 300 dětí fotbalového klubu , v hodinách odpoledních , tak i mnoho stovek dětí a studentů základních a středních škol v hodinách dopoledních.
Údržby a opravy hřišť provedla renomovaná firma EKKL, která se zabývá stavbou těchto sportovišť a byla to právě ona , která postavila i na Vsetíně pěkné hřiště Pod Pecníkem a prování každoroční údržby....

.....Nutno podotknout, že proti počátečním představám a propočtům se celkové náklady na údržbu a opravy těchto dvou hřišť téměř ztrojnásobily. A to z důvodu větších oprav a údržby Pod Pecníkem spojených také se stavbou nových šaten a následnou úpravou stávajícího oplocení hřiště. Na Sychrově to je z důvodu toho, že zde nebyla prováděna žádná údržba po dobu 7 let od zhotovení tohoto hřiště v roce 2011.
Na hřišti Pod Pecníkem byla udělána generální oprava celého oplocení , které nám bohužel neustále „nejmenovaní“ nezvaní hosté rozebírají a poškozují. Dále byla provedena oprava povrchu samotného hřiště na několika místech, které již byly poškozené každodenním používáním. Byly opraveny opotřebené, popraskané mantinely kolem celé plochy. Následně byla vykartáčovaná a pročištěná celé plocha. A hlavně bylo dosypáno celkem 9 tun granulátu. To je činnost, která se musí dělat každé tři roky, aby byl povrch udržován stále v perfektní kvalitě a byla nám prodloužená licence pro mistrovská utkání.
Hřiště u ZS Sychrov to byl ještě větší oříšek. Po každodenním několikaletém používání bylo opotřebení a poškození tohoto hřiště již znatelné. Takže musela proběhnout generální oprava celého oplocení. Byly vyměněny za nové sítě v brankách. Opraveny byly poškozené mantinely. Největší oříšek bylo vyluxování starého znehodnoceného granulátu , který byl následně ekologicky zlikvidován. Následovalo pročesání a opravy povrchu. Na závěr bylo dosypáno na hřiště ZS Sychrov více než 3 tuny nového granulátu.
Údržby a opravy dvou hřišť se tedy nakonec zabraly celé tři dny. Celková cena těchto prací se vyšplhala na 290 000,- Kč . Máme však obě sportoviště po generálních opravách. Upravené tak, aby opět mohla každý den sloužit mnoha dětem základních a středních škol a fotbalovému klubu. Ale i jednorázovým akcím například atletického zaměření , či hokejovým náborům a tréninkům, fotbalovým turnajům škol.
Děkujeme Sportovní komisi a radě města Vsetín , že se podařilo najít finance na tyto opravy.
A již se velmi těšíme na zprovoznění a otevření nových šaten u hřiště Pod Pecníkem.
Celé sportoviště tak bude opět o krok kvalitnější a bude moci sloužit jak stávajícím i novým dětem, které se do sportu hlásí.

Petr Říha, předseda VV FC Vsetín, z.s.

 
Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
KONEC PŘESTUPNÍHO OBDOBÍ ...

... VIKTOR  KOVACS  ODCHÁZÍ  NA HOSTOVÁNÍ DO ROŽNOVA POD RADHOŠTĚM.V neděli o půlnoci končí přestupní termíny. Po dvou...

 
ROZHOVOR Z MIROSLAVEM LESKOVJANEM

Reprezentant Miroslav Leskovjan přišel Vsetínu pomoct a získat zase herní praxiVelkou posilu získal Vsetín s návratem mládežnického...

 
ROZHOVOR S PATRIKEM GERŽOU

Fotbalová trasa Zlín - Vsetín - Liptál v podání Patrika GeržiPoslední výraznou posilou divizního Vsetína je Patrik Gerža, který se z...

 
FC VSETÍN – 1. HFK OLOMOUC 1 : 0
 
ZÁPAS PROTI HFK OLOMOUC V OBRAZECH
 
FC VSETÍN - HFK OLOMOUC 1:0
 
V SOBOTU : HFK OLOMOUC
 
SOUSEDSKÉ DERBY BEZ VÍTĚZE
 
V BRUMOVĚ JSME ČEKALI FOTBALOVOU VÁLKU A TA PŘÍŠLA ...
 
V NEDĚLI SE BUDE HRÁT V BRUMOVĚ
 
FACEBOOK - ŽENY
 
  
RSS