Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

USTÍ U HRANIC POHLEDEM JIRKY KOŘÍNKA

17.06.2018 | Petr Říha

VYDAŘENÁ  DERNIERA
FC Vsetín z.s. – Sokol Ústí u Hranic
2 : 1 (2 : 0)


I když v posledním utkání soutěže domácím již prakticky o nic nešlo (hostům teoreticky ještě o možný postup) přistoupili k němu hráči z obou stran příkladně. Po celých devadesát minut se bylo na co dívat. Vsetínští museli v tomto duelu v sestavě hodně improvizovat, neboť z různých důvodů nenastoupili tři hráči základní sestavy a navíc v 21. minutě musel opustit hrací plochu zraněný Jaroš. Naopak hosté byli prakticky kompletní. V domácím táboře panovaly proto určité obavy z toho, jak především mladí hráči střetnutí zvládnou. Ti však prokázali zejména nesmírnou vůli, bojovnost, a touhu po vítězství a nemalou měrou se zasloužili o to, že všechny tři body zůstaly ve Vsetíně...

... Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří již ve 2. minutě po nedorozumění v domácí obraně mohli skórovat. Proti byl brankář Eliáš, který vzniklou situaci společně s Dulíkem vyřešil. Domácí se do první vážnější akce dostali v 7. minutě, kdy po příhře Naňáka měl velmi dobrou příležitost Hořelica, jenže místo střely volil na úrovni šestnáctky přihrávku zpět a po ní hosté ohrožení své branky nepřipustili. Další možnost Vsetínských se zrodila v 15. minutě, v níž vypálil ostře Jaroš, ale brankář Částečka jeho střelu nadvakrát zlikvidoval. Hosté zahrozili v 19. minutě po rychlé akci zprava, kterou založil Orava, avšak nabíhající Holoubek na míč po centru jen těsně nedosáhl. Ve 24. minutě vyzkoušel pozornost Eliáše ze dvaceti metrů v první půli aktivní Orava, ale brankáře Eliáše svou střelou nepřekvapil. Udeřilo však o tři minuty později na opačné straně. Mladý Kovács zatáhl velmi dobře míč po pravé straně, poté přesně odcentroval do velkého čtverce na hlavu Naňáka, a ten s přehledem vsítil úvodní branku. Po ní hosté začali domácí přehrávat a vytvořili si tlak, kterému vsetínská obrana úspěšně odolávala. V době, kdy se již zdálo, že Ústečtí stav srovnají, unikl ve 41. minutě tentokrát zprava Naňák a z jeho centru těžil Kovács, který neobvyklým způsobem (bokem těla) pojistil domácí náskok. Do šaten tak odcházeli Vsetínští velmi spokojení, poněvadž si vytvořili celkem nečekané dvougólové vedení.

Chvíli po začátku druhého dějství zahrávali hosté z levé strany hranice pokutového území trestný kop, který se domácím podařil zlikvidovat. Ihned z protiútoku Surovec velmi dobře vystřelil, ale trefil pouze boční síť. Hosté však dali najevo, že se stávajícím průběhem nejsou vůbec spokojeni a pokračovali v nátlakové hře. Jen díky několika výborným zákrokům brankáře Eliáše v rozmezí 50. – 65. min se skóre neměnilo. V 70. minutě zahrávali hosté rohový kop, po kterém Eliáš reflexivně vyrazil prudkou střelu Pančocháře. V 80. minutě ale již kapituloval. Těsně za šestnáctkou se dostal k míči Sencovici a obloučkem ho překonal. Po rozehrání ze středového kruhu a následné přesné přihrávce Surovce se mohl do listiny střelců zapsat Jakeš, který však ve velmi výhodné pozici ústeckou svatyni přestřelil. Posledních pět minut vyvinuli hosté silný tlak, jenž vyvrcholil v 90. minutě, kdy po bombě Bezděka zazvonila levá tyč Eliášovy klece. Poté v nastavení již domácí těsné a velmi cenné vítězství nad týmem, který byl dlouhou dobu v čele soutěže, udrželi.

V závěrečném účtování tedy svěřenci trenéra Miroslava Mičegy a vedoucího mužstva Tomáše Doležala získali v divizní soutěži celkem 37 bodů, což historie vsetínské kopané již dlouho nepamatuje. Za poměrně velmi dobré výkony a konečné umístění zasluhuje celý vsetínský tým velkou pochvalu a vedení klubu patří za vykonanou práci v uplynulé sezóně absolutorium.

Sestava Vsetína: Eliáš – Zuzaňák, Dulík, Maček, Kovács (62.min. Jakeš) – Naňák, Stuchlík,
Jaroš (21. min. Řeřucha), Bublák, Surovec – Hořelica (74. min. Vojtášek)

 
Utkání
LETNÍ  PŘÍPRAVA 2020:

SOBOTA  13.ČERVNA
FC VSETÍN - NOVÝ  JIČÍN
17:30 - Tyršovka


PÁTEK  19. ČERVNA
FC  VSETÍN - FC FASTAV ZLÍN "B"
18:00 - Tyršovka


SOBOTA  27. ČERVNA
FC  VSETÍN .  SK HRANICE
17:30 - Tyršovka


SOBOTA  4. ČERVENCE
FC  VSETÍN - TJ VALAŠSKÉ  MEZIŘÍČÍ
17:30 - Tyršovka


LUHAČOVICE
Termín upřesníme

Předkolo MOL CUP
Termín upřesníme


 

Partneři









Výsledek obrázku pro ofs vsetín



Aktuální články
PRVNÍ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ

První  přípravné  utkání  pro nadcházející  sezonu odehrajeme  nakonec  na  hřišti v Liptále. V sobotu...

 
OD PONDĚLÍ 25.5. SE MOHOU PUŽÍVAT I ŠATNY

Od pondělí  25.5.2020 se rozvolňují dále opatření a již budeme moci využívat i vnitřní zázemí, sprchy a šatny.

 
TRÉNINKY A-TÝMU V SEMETÍNĚ

V tomto týdnu se naplno rozjely tréninky A-týmu na travnatém hřišti v  Semetíně, které nám Víťa  perfektně  připavil....

 
PRVNÍ TRÉNINK A-TÝMU
 
PRVNÍ TRÉNINKY MLÁDEŽE
 
PLÁNY NA PRVNÍ POCOVIDOVÉ TRÉNINKY
 
11. KVĚTEN - FOTBAL POVSTÁVÁ Z POPELA
 
TRENÉŘI MLÁDEŽE PRO NÁSLEDUJÍCÍ SEZONU 2020/2021
 
KONCEM DUBNA PROBĚHLA ÚDRŽBA HŘIŠŤ
 
INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINKY
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
  
RSS