Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

JIRKA KOŘÍNEK KOMENTUJE PRVNÍ MISTROVSKÝ ZÁPAS PROTI HAVÍŘOVU

06.08.2017 | Petr Říha

Ach ty šance, aneb zbytečně ztracené body!!
FK Vsetín z.s. – MFK Havířov
0 : 1 (0 :1)


Za úporného vedra přivítal v úvodním duelu Moravsko-slezské divize vsetínský nováček soutěže mužstvo, které v loňské sezóně zůstalo těsně za postupovými příčkami. Domácí celek odehrál celkem nešťastné utkání zásluhou neproměněných příležitostí, které zejména po změně stran byly více jak stoprocentní.

Do utkání nastoupili Vsetínští takřka v kompletním složení a ihned v 1. minutě měli možnost zahrávat rohový kop, ze kterého však nic nevytěžili. Ve 4. minutě po rychlém protiútoku zahrozil hostující Förster, jehož střelu brankář Eliáš efektně vyrazil. Ihned na to zahrávali Havířovští sérii rohových kopů, vsetínská obrana ale s úspěchem odolala. Totéž se ale již nedá říct o 9. minutě hry, kdy se nabídla hostům další možnost v podobě rohového kopu. K míči se postavil Matušovič našel přesně hlavu Bialeka, a ten do odkrytého rohu vsítil vedoucí gól „Indiánů“. Branka však byla více než sporná, neboť byl v malém čtverci nedovoleně atakován brankář Eliáš, což hlavní rozhodčí zřejmě přehlédl. Vyrovnáno ale mohlo být v 15. minutě, kdy z pravé strany postupoval téměř osamocený Kapusta, který však místo přihrávky na zcela volného Matůše volil střelu po zemi a havířovskou branku minul. Poté začali hosté vsetínské hráče přehrávat, což se projevilo především ve středové ose. Ti převyšovali domácí zejména v pohybu, rychlosti a nasazení. V horizontu přibližně patnácti minut hrozilo z jejich kopaček stále nebezpečí a s nastolenou hrou si kolikrát nevěděli domácí rady. Kolem 30. minuty již domácí krok se soupeřem srovnali a hrálo se nahoru – dolů. Za zmínku stojí 32. minuta, kdy napřáhl z voleje ze střední vzdálenosti Amrich a vystrašil gólmana Smětáka. V 35. minutě se blýskl povedenou střelou Surovec, kterou s námahou Směták vyrazil. Zbytek první půle se dohrával v poklidu bez brankových příležitosti na obou stranách.

Po obrátce vstoupili do hry aktivněji domácí. Ve 47. minutě se ocitl před velkým čtvercem Kapusta, byl zezadu sražen a Vsetínští měli možnost z výhodného místa zahrávat trestný kop. Ovšem Amrichova velmi slabá technická střela skončila ve zdi. Vsetínský tlak ale trval přibližně deset minut, poté se hosté z tlaku vymanili a mohli své vedení v 56. minutě zvýšit. Z hranice šestnáctky vyslal jedůvku aktivní Förster, kterou Eliáš zázračně vyrazil na roh. S úderem 60. minuty začal diktovat tempo hry Vsetín, který svého soka přikoval na jeho vlastní polovině a začala bohužel plejáda neproměněných šancí. První měl Jaroš, jehož slabou střelu gólman Směták lehce zneškodnil. O tři minuty na to se dostal do gólovky znovu Jaroš, tentokrát vypálil tvrdě, leč branku těsně minul. V 69. minutě měl na kopačkách srovnání stavu Kapusta, jenže byl opět neúspěšný. V 72. minutě střídající Burdík stál přímo před brankářem tváří v tvář, ale pálil rovněž slepými náboji. Hosté se z domácího sevření postupně vymanili a hrozili rychlými kontry. V 75. minutě mohli svůj náskok pojistit, proti byl však bezchybně chytající Eliáš. V poslední desetiminutovce Vsetínští soupeře uzamkli a bylo jen otázkou času, kdy vyrovnají. Jenže z nabízených příležitostí nevytěžili vůbec nic, a tak po devadesáti minutách se mohli z tříbodového zisku radovat Havířovští.

Utkání by spíše slušela remíza, ovšem fotbal se hraje na góly, a ten rozhodující dal Matušovičův tým.

Sestava Vsetína: Eliáš – Maček (71. min. Burdík), Kresánek, Ondráš, Mydlář – Kapusta, Jaroš,
(79. min. Fojtů), Amrich (63. min. Dulík), Bublák, Surovec - Matůš

 
Utkání

Partneři
Výsledek obrázku pro ofs vsetín

Aktuální články
ROZHOVOR S KAPITÁNEM, JAKUBEM ELIÁŠEM

Na  potrále Valašský fotbal přinesl pan Němec  bilanční  rozhovor s Jakubem "Elim" Eliášem, kde  se  kapitán ...

 
STARŠÍ ŽÁCI - TRENÉR ROMAN DOBĚŠ HODONOTÍ PODZIM V DIVIZNÍCH SOUTĚŽÍCH

Jak jsme  slíbili , v průběhu  prosincového  měsíce přineseme  postřehy  a názory  všech trenérů na ...

 
POSLEDNÍ LETOŠNÍ RECENCE JIRKY KOŘÍNKA ZÁVĚREČNÉHO KLÁNÍ SEZONY:

Jedli, pili, hodovali a přitom podzim bilancovaliV útulném prostředí vsetínské hospody Snaha si dali v páteční večer dostaveníčko...

 
REKAPITULACE PO PODZIMNÍ ČÁSTI DIVIZNÍCH SOUTĚŽÍ
 
VOLNÝ ROZHOVOR S TRENÉREM MIČEGOU. PO PODZIMU, NEJEN O FOTBALE
 
PODZIMNÍ ÚKLID NA UMĚLCE POD PECNÍKEM
 
SETKÁNÍ TRENÉRŮ FC VSETÍN - sobota 2.12. 15:00 u Lva
 
ROZHOVORY PO UTKÁNÍ V BRUMOVĚ
 
DEBRY V BRUMOVĚ SKONČILO REMÍZOU
 
ZTRÁTA DOMA : FC VSETÍN - NOVÉ SADY 0:2
 
 
  
RSS