Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

DOMA OPĚT ÚSPĚŠNÍ

11.10.2021 | Jiří Kořínek

Vsetín - Holešov 2:0 (2:0)
Branky: 20. Gerža, 29. Durmon.

Zdravotní potíže sužují vsetínský tým i nadále. Mimo dlouhodobě zraněného Foltýna, Mydláře a ještě zdravotně indisponovaného Deklevy, přibyl i obránce Maček, který se zranil při rozcvičování těsně před výkopem. Na jeho místo nuceně zaskočil opět Surovec, který na nezvyklém postu předvedl výborný výkon. I tak ale vsetínský celek utkání zvládl a po dobré hře zejména v prvním poločase si připsal s posledním celkem tabulky zasloužené a důležité tři povinné body.

Taková utkání bývají ale velmi ošidná. Na hráče je kladen především psychický tlak v podobě bodovat naplno, a to právě nebývá vždy zcela jednoduché. A v tomto duchu se odvíjel i samotný zápas. Úvod na chvíli patřil překvapivě hostům. Tuto jejich aktivitu však uťali domácí s úderem 5. minuty, kdy unikl z levé strany Gerža a prudkou střelou vyprášil rukavice hostujícímu gólmanu Janalíkovi. V 7. minutě se již mohli vsetínští poprvé radovat. V dobré pozici se uvnitř pokutového území ocitl znovu Gerža, jeho střela ale trefila na malém čtverci spoluhráče Nováka, od něhož se odrazil míč do pole. Ve 12. minutě, kdy se Holešovští vymanili z obléhání své branky, zahrávali těsně za šestnáctkou trestný kop, ovšem Chuda vysoko přestřelil Po této standartní situaci prováděli Holešovští v rozmezí 13. až 17. minuty sérii rohových kopů, z nichž však nic nevytěžili. Domácí kontrovali výpadem v 19. minutě, v níž po centru aktivního Gerži mířil hlavou Novák mimo. Ve 22. minutě již ale na vsetínské straně zahřmělo. Surovec založil zleva rychlý útok, ideální přihrávkou vysunul Geržu, a ten přesnou střelou po zemi otevřel skóre...

... Po tomto okamžiku se Vsetínští zjevně uklidnili a začali předvádět hezkou, pohlednou a nápaditou hru. O dvě minuty na to unikl tentokrát pro změnu z pravé strany Stuchlík, předložil ve velkém čtverci vtipně míč nabíhajícímu Naňákovi, jenž však v koncovce naprosto selhal a svatyni hostů překopl. Na druhý zářez si počkal vsetínský celek do 29. minuty, v níž v tomto střetnutí téměř neudržitelný Gerža spatřil v šestnáctce mladého Durmona, a ten se ze šesti metrů nemýlil. Byl to jeho vůbec první gól v mužstvu dospělých. A tlak domácích sílil. V 34. minutě předvedli další hezkou akci, kdy po úniku Stuchlíka pálil bez přípravy Naňák, ale i v tomto případě svatyni hostů minul. Ti podnikali pouze sporadické protiútoky, které však domácí obrana lehce likvidovala. Ke zvýšení náskoku mohlo dojít ve 37. minutě, v níž z hranice velkého čtverce zahrával Stuchlík trestný kop, střelu po zemi však brankář Janalík bez problému zneškodnil. To bylo v podstatě vše, co první půle oboustranně přinesla.

Krátce po obrátce postupoval z levé strany domácí Surovec, všiml si do pokutového území běžícího Gerži, po jehož následně dobře mířené ráně se Janalík pořádně zapotil. Domácí, vědomi si dvoubrankového vedení, s rozehrávkou nikterak nepospíchali a zaměřili se především na zakládání postupných útoků. Ze středu pole dirigoval hru Naňák ve spolupráci s Vítkem, kteří zásobovali své kolegy buď jistou přihrávkou, anebo často velmi přesnými pasy. Středová osa domácích své protivníky jasně přehrávala. Hanáci měli možnost korigování stavu v 60. minutě po faulu Matyáše, se střelou Křenka však gólman Eliáš neměl sebemenší problém. Valaši i nadále drželi otěže zápasu ve svých rukách a hosty prakticky k ničemu vážnějšímu nepouštěli. Skálopevná obrana, když už musela zasahovat, v úplném klidu ostří soupeře eliminovala a nepřipustila nic, co by vsetínskou branku ohrozilo. Navíc, když v 68. minutě musel po druhé žluté kartě předčasně opustit hrací plochu hostující Paštěka, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Své vítězství mohl vsetínský tým zvýraznit ještě v 80. minutě po úniku Stuchlíka, kdy snad nejzaměstnanější hráč Holešovských brankář Janalík jeho střelu bravurně zneškodnil. V podstatě kuriózně jedinou možnost ke skórování měli hosté v 84. minutě „zásluhou“ obránce Dulíka, když po „naprosto přesně umístěné hlavičce“ nechal vyniknout Eliáše, jenž míč zázračně vytěsnil na roh.

Závěr zápasu se již prakticky jen dohrával, neboť s konečným výsledkem byly zřejmě smířeny obě strany. Při této příležitosti je třeba vyzvednout i vynikající řízení utkání hlavním arbitrem Pavlem Pospíšilem, jemuž na čarách výborně asistovali pánové Michal Pospíšil a Zavřel.

Domácí soubor dal tímto jasně najevo, že po ojedinělém a zcela nečekaném výpadku s mužstvem Přerova, se stává stadión v „Tyršovce“ opět nedobytnou tvrzí a výkon celého týmu má v závěru podzimu silně stoupající tendenci. Vítězství však není třeba v žádném případě přeceňovat, neboť nastoupil proti soupeři, který toho ve Vsetíně tentokrát opravdu mnoho nepředvedl.

Sestava Vsetína: Eliáš – Šulák, Matyáš, Dulík, Surovec – Stuchlík (85. min. Jančina), Vítek, Naňák,
Gerža, Durmon (75. min. Rodek), Novák (90. min. Zbranek)


 
Utkání

Neděle 8. 8. 2021 16:00

FC Vsetín . HFK  Olomouc

 

Neděle 15. 8. 2021 17:00

Šumperk - FC Vsetín

 

Sobota 21. 8. 2021 14:00

FC Vsetín - Nové Sady

 

Neděle 29. 8. 2021 16:30

Všechovice - FC Vsetín

 

Sobota 4. 9. 2021 14:00

FC Vsetín - Přerov

 

Neděle 12. 9. 2021 10:15

Slavičín - FC Vsetín

 

Sobota 18. 9. 2021 15:30

Hranice - FC Vsetín

 

Sobota 25. 9. 2021 14:00

FC Vsetín - Skaštice

 

Sobota 2. 10. 2021 15:00

Valašské Meziříčí - FC Vsetín

 

Sobota 9. 10. 2021 14:00

FC Vsetín - Holešov

 

Sobota 16. 10. 2021 14:30

Bzenec - FC Vsetín

 

Sobota 23. 10. 2021 14:00

FC Vsetín - Kozlovice

 

Neděle 31. 10. 2021 10:15

Strání - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
ALEŠ VYŠKOVSKÝ st. JIŽ NENÍ BOHUŽEL MEZI NÁMI ...

Ve čtvrtek dne 14. října 2021 zarmoutila celou vsetínskou a širokou, nejen fotbalovou veřejnost smutná zpráva. Ve věku sedmdesáti jedna let...

 
RADOSTNÝ NÁVRAT Z MĚSTA VÍNA A BURČÁKU

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z. s. 0 : 2 (0 : 2)S výbornou náladou se vraceli...

 
VSETÍN SI ZAJEL NA JIŽNÍ MORAVU PRO TŘI VYBOJOVANÉ BODY OPRAVDOVOU FOTBALOVOU KVALITOU

"První poločas byl z naší strany vynikající. Dali jsme dvě branky, měli další šance. Herně jsme dominovali. Bohužel se nam zranil...

 
VALDEMAR DURMON : DOPOLEDNE ZA DOROST, ODPOLEDNE PREMIEROVÝ GÓL, ZA MUŽE.
 
NA OHRADĚ SE ZAČALY HÝBAT LEDY ….
 
DEN SPORTU VE VSETÍNĚ. POZVÁNKA DĚTÍ I DO FOTBALU.
 
PONDĚLNÍ OKÉNKO DO VSETÍNSKÉ MLÁDEŽE - 11. října
 
KDYŽ SE PODÍVAT DO TŘETÍ LIGY, TAK S MÝM VSETÍNEM, ŘÍKA V ROZHOVORU JAN STUCHLÍK
 
PO HOLEŠOVU NA ČTVRTÉM MÍSTĚ DIVIZE
 
FC VSETÍN - SFK ELKO HOLEŠOV 2:0
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS