Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

TAK TO BYLA RÁZNÁ ODPOVĚĎ !!

03.10.2021 | Jiří Kořínek

Před výkopem panovaly o výsledek v táboře domácích velké obavy, neboť téměř polovina hráčů nastoupila do střetnutí s velkým sebezapřením. Vedení klubu dokonce žádalo Skaštice o přeložení zápasu na pozdější termín ale nebylo vyhověno.
I když konečný stav vypadá na první pohled zcela jednoznačně, během utkání tomu tak rozhodně nebylo.

Mužstva, vědoma si důležitosti zápasu, začala velmi opatrně. První příležitost se domácím naskytla již v 5. minutě, kdy po Surovcově příhře a následném centru Deklevy do prostoru malého čtverce, nikdo z jeho spoluhráčů na míč nedosáhl. Ihned poté, po nepovedeném odkopu hostujícího obránce Frýdla putoval „kulatý nesmysl“ k Mačkovi, ovšem jeho střela pouze trefila jednoho ze skaštických hráčů. Následně vystrčili růžky i hosté, konkrétně Zůvala, ze vzdálenosti dvaceti metrů však přestřelil. A dále již přišla 13. minuta a s ní i první radost Vsetínských. Před pokutovým územím vypíchl míč Benešovi v tomto utkání se nezvykle pohybující na hrotu útoku Naňák, nezištně přihrál Deklevovi, který tvrdou střelou po zemi, na níž si ještě hostující gólman Večeřa sáhl, rozvlnil poprvé síť za jeho zády ...

... Tato skutečnost povzbudila a především uklidnila domácí celek, jenž začal předvádět hezkou, pohlednou a nátlakovou hru. Další možnost ke skórování se naskytla Valachům v 22. minutě, kdy po faulu na svou osobu těsně za hranicí šestnáctky, zahrával z výhodné pozice trestný kop Stuchlík, branku ale netrefil. Hosté však již v této fázi utkání hru v poli srovnali a hrozili hodně nebezpečnými protiútoky z obou stran. Po jednom z nich unikl zleva nejprve Sedlák a po něm vzápětí zprava Berčík, ovšem svými střelami Eliáše neohrozili. Své kolegy napodobil v 33. minutě Konečník, ránu však nasměroval až na tenisové kurty. Domácí svou soustředěnou hrou zejména v obraně nepovolili hostům možnost se dostat do případné brankové příležitosti. Naopak to byli právě oni, kteří již v době nastavení mohli zvýšit Naňákem po dlouhém autovém vhazování Deklevy. Jeho tvrdá rána bez přípravy po zemi vystrašila Večeřu a naštěstí pro něj skončila jen několik centimetrů vedle levé tyče. Krátce na to první dějství skončilo.

Během přestávky nejvěrnější fanoušci domácích otevřeli debaty o tom, zda zejména handicapovaní hráči se silami vydrží i v druhé půli. Jejich obavy se však naštěstí ukázaly jako neopodstatněné. Je ale třeba připomenout, že zejména prvních patnáct minut po obrátce patřilo sympaticky bojujícím hostům. Snažili se stav co nejrychleji srovnat. Jenže již výše vzpomínaná hra domácích zadáků byla naprosto bezchybná. Situaci jim ulehčila i dobrá práce záložní formace a v útoku bojovně naladěný Naňák, který svým neustálým napadáním rozehrávky hostů nenechal v klidu zejména jejich obrannou řadu. Domácí ale vycítili, že hosté začínají být čím dál více nebezpečnější, a proto chtěli něco s pouhým jednobrankovým vedením provést. Z tohoto důvodu zvýšili aktivitu a výsledek se dostavil. V 60. minutě předvedli čítankovou akci, po níž Naňák ukázkově uvolnil Stuchlíka, jež se výbornou kličkou zbavil dotírajícího Zavadila a technickou střelou po zemi zvýšil na důležitých dva nula. Po tomto okamžiku veškerá nervozita z vsetínského celku spadla a hráči převzali otěže zápasu do svých rukou. Velmi podobnou akci předvedli domácí v 70. minutě, na jejímž konci po Surovcově kolmé přihrávce byl znovu Stuchlík, jenže tentokrát na brankáře Večeřu nevyzrál. Hostům se naskytla velká možnost snížit pro ně dosavadní nepříznivý stav o čtyři minuty později, kdy těsně za šestnáctkou měli výhodu v podobě zahrávání trestného kopu. K míči se postavil obávaný kanonýr Konečník, ale jeho střelu po zemi Eliáš lehce zlikvidoval. Důležitý okamžik nastal v 75. minutě opět v domácím trestném území, v níž dělovku Petrůska zázračně a efektně vyrazil Eliáš. A hosté mohli kontrovat ještě o minutu později po přímém kopu Lukáše Motala. Střelu směřující doprostřed svatyně ukryl vsetínský gólman do své náruči. Konec střetnutí se ale již plně režíroval v domácím podání. V 80. minutě se blýskl velmi pěknou střelou střídající Durmon, cestu za dalším zářezem mu znemožnil obětavým zákrokem hostující Tomáš Motal. Jenže třetího úspěchu se domácí přece jen dočkali. V 85. minutě po přesně rozehraném trestném kopu Mačka směřoval míč přímo na kopačky Deklevy, který prokázal své bohaté zkušenosti a nechytatelnou střelou po zemi ze sedmi metrů stanovil na konečných a výborných tři nula.

Vítězství Vsetínských je zcela zasloužené. Hráčům, nejen zdravotně indisponovaným, je třeba za předvedený výkon poděkovat. Opadl z nich především psychický tlak a ukázali, že v kritických momentech dovedou zabrat naplno. Tímto vydařeným představením dali všem pochybovačům jasně najevo, že fotbal hrát opravdu nezapomněli!! A již dnes se celý tým těší na tuto sobotu, kdy zajíždí k dlouho očekávanému derby na půdu Valašského Meziříčí. Do rámce utkání zapadl i výborný hlavní arbitr Brázdil, kterému velmi dobře na čarách asistovali Habermann se slečnou Čampišovou.


Sestava Vsetína: Eliáš – Matyáš, Dulík, Maček, Šulák – Stuchlík (82. min. Zbranek), Vítek (87. min.
Jančina), Dekleva, Surovec, Gerža (55. min. Duron) - Naňák

 
Utkání

Neděle 8. 8. 2021 16:00

FC Vsetín . HFK  Olomouc

 

Neděle 15. 8. 2021 17:00

Šumperk - FC Vsetín

 

Sobota 21. 8. 2021 14:00

FC Vsetín - Nové Sady

 

Neděle 29. 8. 2021 16:30

Všechovice - FC Vsetín

 

Sobota 4. 9. 2021 14:00

FC Vsetín - Přerov

 

Neděle 12. 9. 2021 10:15

Slavičín - FC Vsetín

 

Sobota 18. 9. 2021 15:30

Hranice - FC Vsetín

 

Sobota 25. 9. 2021 14:00

FC Vsetín - Skaštice

 

Sobota 2. 10. 2021 15:00

Valašské Meziříčí - FC Vsetín

 

Sobota 9. 10. 2021 14:00

FC Vsetín - Holešov

 

Sobota 16. 10. 2021 14:30

Bzenec - FC Vsetín

 

Sobota 23. 10. 2021 14:00

FC Vsetín - Kozlovice

 

Neděle 31. 10. 2021 10:15

Strání - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
ALEŠ VYŠKOVSKÝ st. JIŽ NENÍ BOHUŽEL MEZI NÁMI ...

Ve čtvrtek dne 14. října 2021 zarmoutila celou vsetínskou a širokou, nejen fotbalovou veřejnost smutná zpráva. Ve věku sedmdesáti jedna let...

 
RADOSTNÝ NÁVRAT Z MĚSTA VÍNA A BURČÁKU

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z. s. 0 : 2 (0 : 2)S výbornou náladou se vraceli...

 
VSETÍN SI ZAJEL NA JIŽNÍ MORAVU PRO TŘI VYBOJOVANÉ BODY OPRAVDOVOU FOTBALOVOU KVALITOU

"První poločas byl z naší strany vynikající. Dali jsme dvě branky, měli další šance. Herně jsme dominovali. Bohužel se nam zranil...

 
VALDEMAR DURMON : DOPOLEDNE ZA DOROST, ODPOLEDNE PREMIEROVÝ GÓL, ZA MUŽE.
 
NA OHRADĚ SE ZAČALY HÝBAT LEDY ….
 
DEN SPORTU VE VSETÍNĚ. POZVÁNKA DĚTÍ I DO FOTBALU.
 
PONDĚLNÍ OKÉNKO DO VSETÍNSKÉ MLÁDEŽE - 11. října
 
DOMA OPĚT ÚSPĚŠNÍ
 
KDYŽ SE PODÍVAT DO TŘETÍ LIGY, TAK S MÝM VSETÍNEM, ŘÍKA V ROZHOVORU JAN STUCHLÍK
 
PO HOLEŠOVU NA ČTVRTÉM MÍSTĚ DIVIZE
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS