Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

SK Sigma Hranice – FC Vsetín z.s

19.09.2021 | Jiří Kořínek

V dalším duelu divizní soutěže utrpělo vsetínské mužstvo po velmi nepřesvědčivém výkonu porážku rozdílem třídy. Až na prvních dvacet minut, kdy diktovalo tempo hry, bylo neustále pod tlakem svého soupeře. Jeho výkon v podstatě negativně ovlivnil i přísně nařízený pokutový kop po zákroku Gerži a po obdržené brance se prakticky celá hra Valachů sesypala jako domeček z karet. Tato situace však v žádném případě jejich předvedené nevydařené vystoupení neomlouvá.

Přitom úvod utkání byl zcela v režii vsetínského týmu. Hráči se dobře pohybovali a většinou se hrálo na polovině domácích, kteří již v první minutě byli nuceni sáhnout ke změně sestavy po nešťastném a nezaviněném zranění Cagaše. Hosté zahrávali i jako první rohový kop, jenž gólman Tomečka svým zákrokem odvrátil do bezpečí....

....Domácí poprvé vážně zahrozili v 19. minutě hry, když tvrdou střelu Tilkendise bravurně zneškodnil Eliáš. Vzápětí nato opět vsetínský brankář vyrazil lob Lasovského na roh. A poté již přišla 23. minuta, kdy po střetu Gerži s Kuchařem ve velkém čtverci následovala penalta, kterou nekompromisně proměnil Kundrát. Možnost ke skórování měli hosté ve 29. minutě po trestném kopu Stuchlíka těsně za pokutovým územím, ale jeho dobře mířenou střelu po zemi odvrátil Tomečka na roh. Za zmínku ještě stojí připomenout 37. minutu, v níž krásnou ránu Naňáka ze střední vzdálenosti Tomečka zneškodnil. Tímto okamžikem však veškerá aktivita hostů skončila. Navíc domácí těsně před poločasem po úniku středem hřiště mezi stopery zvýšili Rakem své vedení přesnou střelou po zemi na dva nula. A to ještě v nastavení Eliáš zabránil svým výborným zákrokem šanci Bezděka, a tím udržel svůj tým jakž takž ve hře.

S vírou a nadějí ve zlepšení výkonu vzhlížela hrstka vsetínských fanoušků k druhému dějství. Ničeho takového se však bohužel nedočkala. Jejich tým pokračoval ve mdlé a ospalé hře i nadále. Hráči působili více než staticky, v pohybu, rychlosti a nápaditosti hluboce zaostávali za svým sokem. V mužstvu se nenašel nikdo, kdo by zavelel ke změně stylu hry a spoluhráče zdravě nabudil. A jakmile musel pro zranění zad odstoupit ze hry v 58. minutě Gerža, který snad jediný, spolu se Surovcem svou rychlostí platil na domácí zadáky, bylo jasné, že ke změně skóre nedojde. Do jediné velké šance se dostal v 60. minutě Naňák, kdy sice vyběhnuvšího gólmana Tomečku přehodil, ale míč skončil mimo branku. A když v 68. minutě po jednom z dalších závarů v šestnáctce Vsetína vsítil Rak celkem šťastně obloučkem k levé tyči třetí gól, bylo o výsledku střetnutí rozhodnuto. Domácí zcela jasně kontrolovali hru, jakoukoliv změnu nepříznivého stavu Vsetínským neumožnili. A to ještě těsně před koncem svými dvěma vynikajícími zákroky zabránil Eliáš další potupné porážce.

Vítězství Sigmy je naprosto zasloužené. Mužstvo předvedlo velmi pěknou moderní hru, v níž dominoval především rychlý a neudržitelný Tilkendis, připomínající svou vizáží a stylem Milana Baroše. Dobře mu rovněž sekundoval mladý nadějný Rak. Naopak hosté svým výkonem zůstali hluboko za očekáváním, a zřejmě se jim očividně ulevilo, jakmile s úderem devadesáté minuty hlavní rozhodčí Lukašík jejich trápení ukončil.

Věřme tomu, že tak špatný výkon vsetínští hráči již nezopakují. Nyní přichází fáze, kdy by měli relativně narazit na podstatně hratelnější soupeře než byl celek Hranic, i když i s ním by bylo za určitých okolností samozřejmě možno hrát. Musí však dát do hry především daleko větší srdce a bojovnost a dokázat si sami sobě, že fotbal hrát nezapomněli!!

                       SK Sigma Hranice – FC Vsetín z.s.       3 : 0 (2 : 0 )
   Sestava Vsetína: Eliáš – Maček, Dekleva, Dulík, Šulák – Stuchlík, Vítek, Naňák, Surovec, Gerža
(58. min. Foltýn, 64. min. Durmon) - Novák

 
Utkání

Neděle 8. 8. 2021 16:00

FC Vsetín . HFK  Olomouc

 

Neděle 15. 8. 2021 17:00

Šumperk - FC Vsetín

 

Sobota 21. 8. 2021 14:00

FC Vsetín - Nové Sady

 

Neděle 29. 8. 2021 16:30

Všechovice - FC Vsetín

 

Sobota 4. 9. 2021 14:00

FC Vsetín - Přerov

 

Neděle 12. 9. 2021 10:15

Slavičín - FC Vsetín

 

Sobota 18. 9. 2021 15:30

Hranice - FC Vsetín

 

Sobota 25. 9. 2021 14:00

FC Vsetín - Skaštice

 

Sobota 2. 10. 2021 15:00

Valašské Meziříčí - FC Vsetín

 

Sobota 9. 10. 2021 14:00

FC Vsetín - Holešov

 

Sobota 16. 10. 2021 14:30

Bzenec - FC Vsetín

 

Sobota 23. 10. 2021 14:00

FC Vsetín - Kozlovice

 

Neděle 31. 10. 2021 10:15

Strání - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
ALEŠ VYŠKOVSKÝ st. JIŽ NENÍ BOHUŽEL MEZI NÁMI ...

Ve čtvrtek dne 14. října 2021 zarmoutila celou vsetínskou a širokou, nejen fotbalovou veřejnost smutná zpráva. Ve věku sedmdesáti jedna let...

 
RADOSTNÝ NÁVRAT Z MĚSTA VÍNA A BURČÁKU

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z. s. 0 : 2 (0 : 2)S výbornou náladou se vraceli...

 
VSETÍN SI ZAJEL NA JIŽNÍ MORAVU PRO TŘI VYBOJOVANÉ BODY OPRAVDOVOU FOTBALOVOU KVALITOU

"První poločas byl z naší strany vynikající. Dali jsme dvě branky, měli další šance. Herně jsme dominovali. Bohužel se nam zranil...

 
VALDEMAR DURMON : DOPOLEDNE ZA DOROST, ODPOLEDNE PREMIEROVÝ GÓL, ZA MUŽE.
 
NA OHRADĚ SE ZAČALY HÝBAT LEDY ….
 
DEN SPORTU VE VSETÍNĚ. POZVÁNKA DĚTÍ I DO FOTBALU.
 
PONDĚLNÍ OKÉNKO DO VSETÍNSKÉ MLÁDEŽE - 11. října
 
DOMA OPĚT ÚSPĚŠNÍ
 
KDYŽ SE PODÍVAT DO TŘETÍ LIGY, TAK S MÝM VSETÍNEM, ŘÍKA V ROZHOVORU JAN STUCHLÍK
 
PO HOLEŠOVU NA ČTVRTÉM MÍSTĚ DIVIZE
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS