Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

TO SE JEN TAK NEVIDÍ

30.08.2021 | Jiří Kořínek

Tatran Všechovice – FC Vsetín z.s.  3 : 4  (2:3)

V nedělním odpoledni se odehrála na útulném stadionku ve Všechovicích neskutečná fotbalová bitva. Pro nezasvěcené parádní podívaná, pro trenéry a příznivce obou táborů se však jednalo o infarktový duel. Kdo z přítomných diváků se jen nepatrně opozdil, asi pořádně litoval. V 6. minutě totiž na ukazateli skóre svítilo neuvěřitelných 2 : 1 pro domácí. Ale to zdaleka nebylo ještě všechno.

Stav střetnutí se měnil již během čtyřiceti sekund!! Vsetínský Dekleva využil chybného postavení domácího gólmana Konečného a dalekonosnou střelou z vlastní poloviny „á la Schick“ poprvé rozvlnil sít za jeho zády. Sotva však Valaši strávili radost z vedení, bylo srovnáno. Ve 4. minutě se mezi obránci středem pole přehnal šikovný Hrdlička a ránou po zemi naopak rozveselil svůj tým a ochozy. Než si vsetínská obrana stačila vyříkat své pochybení, předvedli Všechovičtí navlas stejnou akci, na jejímž konci byl tentokrát Orava a vývoj změnil ve prospěch svého celku. Hosté po obdrženém gólu vypadali chvíli zakřiknutě, ale naštěstí se brzy oklepali a vyrukovali s pohlednou hrou. Ve 14. minutě založil čítankovou akci Šulák. Míč nasměroval na Surovce, hrajícího výborně na nezvyklém postu levého obránce, který kolmo prodloužil na Geržu, jenž se protáhl kolem zadáků jako had a nezištnou přihrávkou vybídl ke skórování nabíhajícího Stuchlíka ...

.... Jenže o minutu na to při rozehrávce chyboval vsetínský Maček a na Eliáše postupoval zcela sám vysoce aktivní Hrdlička. Vsetínský gólman se vyznamenal a nepříjemnou přízemní střelu, mířící do pravého dolního růžku, vytěsnil konečky prstů na roh. Ve 22. minutě předvedl jeho spoluhráč Dekleva jeden ze svých dlouhých autových vhazování, které nasměroval přímo na hlavu Nováka, jenž zavěsil míč pod břevno za záda překvapeného Konečného a dokonale otočil vývoj zápasu. Netrvalo však dlouho a mohlo udeřit znovu, tentokrát na druhé straně. Ve 29. minutě se zčista jasna ocitl v brankové příležitosti Hoffmann, jehož tutovku vynikajícím způsobem zneškodnil Eliáš. Hosté kontrovali následným protiútokem Naňáka, který se prezentoval dalekonosnou střelou, mířící jen pár centimetrů od pravé tyče domácí svatyně. Tento hráč svedl ve středu pole nespočetné množství osobních a hlavičkových soubojů, z nichž vycházel převážně vítězně. Krátce na to unikl z levé strany zálohy jeho kolega Gerža, jenž se snažil prostřelit vybíhajícího Novotného, který ránu, směřující mezi nohy, vyrazil. Na ploše nebylo snad minuty, kdy by se něco nedělo. Ať na jedné, či na druhé straně. Docházelo k častým tvrdým osobním soubojům, které však nepřekročily hranu fair play. V posledních minutách první půle byli o něco aktivnější Vsetínští, a tak po zásluze odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Začátek druhého dějství přinesl další kuriozitu, která se jen tak často nevidí. Ihned po rozehrávce se míče zmocnil všechovický Richter, jenž poslal míč jen tak na „zdař Bůh“ do pokutového území Vsetína. Po nedorozumění obránců a brankáře Eliáše a zejména vlivem nasáklého trávníku dostal míč silný skluz, který jej přeskočil a od levé tyče „zaplachtil“ těsně za brankovou čáru. Domácí tak podobně jako Vsetínští v úvodu střetnutí, přišli k lacinému vyrovnání. Po této situaci rapidně ožili a na několik minut drželi zcela jasně otěže utkání. Během nich zahrávali několik rohových kopů, které ale hostující obrana s přehledem odvracela. Postupem času Vsetínští nápor soupeře otupili a byli to právě oni, kteří začali diktovat tempo hry. K výbornému výkonu se rozehrála především záloha s dirigentem Foltýnem, která měněním rytmu hry a řadou vtipných přihrávek začala mít navrch nad stejnou řadou domácích. A po jednom z velmi pěkných předvedených protiútoků uhodilo. Běžela 66. minuta hry, když po levé straně postupoval Gerža a svůj únik dotáhl až do velkého čtverce. Zde od brankové čáry prudkou přihrávkou hledal na hranici „malého vápna“ Naňáka. Ten se však k zakončení již nedostal, neboť se míč těsně před ním ocitl na kopačkách smolaře Geryka, jenž ho nešťastně nasměroval do vlastní sítě. I v dalších minutách se však bylo stále na co dívat a zápas udržel přítomné diváky v napětí až do závěrečných sekund. V 70. minutě vsetínský Eliáš zázračně vytěsnil výbornou hlavičku Dluhoše nad břevno. Ale pozadu nezůstávali ani Mičegovi svěřenci. V 79. minutě se skvěle uvolnil před šestnáctkou Novák a jeho nevídaná „pumelice“ orazítkovala spodní část břevna Konečného branky. Domácí, ve snaze z utkání vytěžit minimálně bod, se hnali za podpory svých fanoušků vehementně do útoků, takže vsetínská obrana v čele s gólmanem Eliášem byla neustále v permanenci. Jenže ta už jakékoliv pochybení odmítla. Ba naopak. Těsně před uplynutím hrací doby se ocitl v jedinečné příležitosti střídající mladíček Jančina, jenž svůj únik zakončil střelou z deseti metrů těsně nad brankou. V samotném závěru ještě hostitelé spoléhali na poslední rohový kop, který ale skončil v zámezí. Po této standartní situaci výborný a naprosto přesný hlavní rozhodčí Vlk, jemuž taktéž velmi dobře asistovali pomezní Novák s Brázdilem, tuto vynikající a dramatickou partii ukončil.

V týmu hostů je těžké vyzdvihnout jednotlivce nad ostatními. Všichni hráči příkladně bojovali na doraz a dokázali, že jejich výkony mají silně stoupající tendenci. Tímto vítězstvím se vyšplhali až k samé špici tabulky divizní soutěže, což vsetínské statistiky již dlouho nepamatují. Je však třeba i sportovně přiznat, že skvělou práci odvedl rovněž domácí tým, jemuž alespoň k vytoužené remíze patrně chyběl i kousek sportovního štěstí.

Sestava Vsetína: Eliáš – Maček (86. min. Zbranek), Dekleva, Dulík, Surovec – Stuchlík (89. min.
Jančina), Vítek, Naňák, Foltýn (77. min. Zuzaňák), Gerža – Novák


 
Utkání

Neděle 8. 8. 2021 16:00

FC Vsetín . HFK  Olomouc

 

Neděle 15. 8. 2021 17:00

Šumperk - FC Vsetín

 

Sobota 21. 8. 2021 14:00

FC Vsetín - Nové Sady

 

Neděle 29. 8. 2021 16:30

Všechovice - FC Vsetín

 

Sobota 4. 9. 2021 14:00

FC Vsetín - Přerov

 

Neděle 12. 9. 2021 10:15

Slavičín - FC Vsetín

 

Sobota 18. 9. 2021 15:30

Hranice - FC Vsetín

 

Sobota 25. 9. 2021 14:00

FC Vsetín - Skaštice

 

Sobota 2. 10. 2021 15:00

Valašské Meziříčí - FC Vsetín

 

Sobota 9. 10. 2021 14:00

FC Vsetín - Holešov

 

Sobota 16. 10. 2021 14:30

Bzenec - FC Vsetín

 

Sobota 23. 10. 2021 14:00

FC Vsetín - Kozlovice

 

Neděle 31. 10. 2021 10:15

Strání - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
ALEŠ VYŠKOVSKÝ st. JIŽ NENÍ BOHUŽEL MEZI NÁMI ...

Ve čtvrtek dne 14. října 2021 zarmoutila celou vsetínskou a širokou, nejen fotbalovou veřejnost smutná zpráva. Ve věku sedmdesáti jedna let...

 
RADOSTNÝ NÁVRAT Z MĚSTA VÍNA A BURČÁKU

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z. s. 0 : 2 (0 : 2)S výbornou náladou se vraceli...

 
VSETÍN SI ZAJEL NA JIŽNÍ MORAVU PRO TŘI VYBOJOVANÉ BODY OPRAVDOVOU FOTBALOVOU KVALITOU

"První poločas byl z naší strany vynikající. Dali jsme dvě branky, měli další šance. Herně jsme dominovali. Bohužel se nam zranil...

 
VALDEMAR DURMON : DOPOLEDNE ZA DOROST, ODPOLEDNE PREMIEROVÝ GÓL, ZA MUŽE.
 
NA OHRADĚ SE ZAČALY HÝBAT LEDY ….
 
DEN SPORTU VE VSETÍNĚ. POZVÁNKA DĚTÍ I DO FOTBALU.
 
PONDĚLNÍ OKÉNKO DO VSETÍNSKÉ MLÁDEŽE - 11. října
 
DOMA OPĚT ÚSPĚŠNÍ
 
KDYŽ SE PODÍVAT DO TŘETÍ LIGY, TAK S MÝM VSETÍNEM, ŘÍKA V ROZHOVORU JAN STUCHLÍK
 
PO HOLEŠOVU NA ČTVRTÉM MÍSTĚ DIVIZE
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS