Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

NA LÍDRA SI HEZKY POSVÍTILI

22.08.2021 | Jiří Kořínek

FC VSETÍN, z.s. – FK NOVÉ SADY
2 : 0 ( 1 : 0)

Výbornou fotbalovou partii na svém stadionu předvedli vsetínští hráči proti doposud neporaženému soupeři, který navíc neztratil v dosavadním průběhu podzimní části ani bod. Svému protivníkovi nedarovali zadarmo ani píď hrací plochy a nebýt v brance hostů velmi dobře chytajícího Kubici, odjížděli by Olomoučtí s daleko větším přídělem. Na to, že vévodí dosavadní průběžné tabulce divizní soutěže, toho ve Vsetíně mnoho nepředvedli.

I když úvodních pár minut se odehrávalo převážně na domácí polovině, nevytvořili si hosté prakticky žádnou brankovou příležitost. Domácí se dostali do hry v 7. minutě, kdy Maček zahrával z pravé strany první standartní situaci. Svým přesným nákopem našel hlavu Naňáka, jenž prodloužil na nabíhajícího Šuláka, a ten taktéž hlavou trefil pouze náruč Kubici. Ve 12. minutě se odhodlal ke střelbě ze střední vzdálenosti olomoucký Kucharčuk, ovšem Eliáš byl pozorný. Podobnou situaci předvedli Vsetínští v 16. minutě, ale ani Novák na gólmana Kubicu nevyzrál. Krásnou akci vymysleli domácí chvíli na to, když po levém křídle unikl rychlonohý Gerža. Skvěle se uvolnil a jeho nezištnou přihrávku s přehledem zužitkoval přesnou střelou pod břevno nabíhající Stuchlík....

.... Od této chvíle domácí začali předvádět velmi hezkou nápaditou hru, kterou svého soupeře nejednou dokonale zaskočili. Ve 23. minutě vyslal kolmý pas Maček na nabíhajícího Naňáka, jehož dělovku s vypětím všech sil bravurně vyrazil Kubica. 30. minuta přinesla další pohlednou akci domácích, kdy se po pravé straně protáhl aktivní obránce Maček, uvnitř pokutového území nasadil „jesličky“ Popelkovi a jeho následnou „pumelici“ vytáhl zázračně tělem Kubica na roh. Poté zahrozili protiútokem hosté, když po nepřehledné situaci v pokutovém území zahrávali rohový kop, z něhož ale nic nevytěžili. Ke konci první půle tlak Vsetína gradoval. Jeho hráči se usadili před novosadským trestným územím a vytvořili si sérii rohových kopů, z nichž však „nezapršelo“. Těsně před obrátkou se dostal do konfliktu domácí Dulík s hostujícím Kucharčukem, které za vzájemné napadení poslal předčasně pod sprchy hlavní rozhodčí Matějek.

Nástup do druhého dějství patřil domácím. O zteč hostující branky se pokoušel znovu Maček, ovšem tentokrát zamířil zcela mimo. Hosté kontrovali v 50. minutě Hirschem, ten ale nad Eliášem nevyzrál. Pět minut na to předvedl jeden ze svých dlouhých autových hodů do šestnáctky výborný a spolehlivý domácí zadák Dekleva. Míč posadil přímo na hlavu Nováka a gólman Kubica měl co dělat, aby míč vytěsnil alespoň na rohový kop. V 58. minutě se přesto již domácí znovu zaslouženě radovali. Po skvělé přihrávce Vítka se protáhl jako had zleva kolem hostujících obránců Gerža a za vybíhajícím gólmanem Kubicou rozvlnil síť za jeho zády podruhé. Jedinou vážnější, za to však velmi hezkou akci, se prezentovali hosté v 71. minutě, kdy po průniku Opatřila trefil z deseti metrů břevno Eliášovy svatyně Rus. Následně se na obou stranách přitvrdilo a hlavní arbitr měl plné ruce práce, aby rozvášněné soupeře zklidnil. V 82. minutě se vyznamenal domácí Eliáš, jenž po tvrdé ráně Ždánského míč ve svých rukách udržel. Další možnost zvýraznit svůj náskok mohl v 85. minutě střídající Zuzaňák, jehož učebnicová hlavička orazítkovala pravou tyč. Ještě těsně před závěrem zápasu měl na svých kopačkách snížení stavu Sobek, ale na hranici „malého vápna“ prakticky odevzdal míč domácímu Surovcovi.
Vítězství domácího týmu je zcela zasloužené. I druhé jejich vystoupení před domácími diváky snese nejpřísnější měřítko. Na tříbodovém zisku se bez rozdílu podílejí všichni hráči, kteří do utkání zasáhli. Jedinou kaňkou je již shora uvedené zbytečné vyloučení Dulíka, jenž doposud předváděl výborné výkony, a byl jedním z pilířů vsetínské obrany.

Sestava Vsetína: Eliáš – Maček, Dulík, Dekleva, Šulák – Stuchlík (88. min. Jančina), Vítek,
Naňák (79. min. Zuzaňák), Surovec, Gerža (74. min. Foltýn) – Novák
(88. min. Zbranek)

 
Utkání

Neděle 8. 8. 2021 16:00

FC Vsetín . HFK  Olomouc

 

Neděle 15. 8. 2021 17:00

Šumperk - FC Vsetín

 

Sobota 21. 8. 2021 14:00

FC Vsetín - Nové Sady

 

Neděle 29. 8. 2021 16:30

Všechovice - FC Vsetín

 

Sobota 4. 9. 2021 14:00

FC Vsetín - Přerov

 

Neděle 12. 9. 2021 10:15

Slavičín - FC Vsetín

 

Sobota 18. 9. 2021 15:30

Hranice - FC Vsetín

 

Sobota 25. 9. 2021 14:00

FC Vsetín - Skaštice

 

Sobota 2. 10. 2021 15:00

Valašské Meziříčí - FC Vsetín

 

Sobota 9. 10. 2021 14:00

FC Vsetín - Holešov

 

Sobota 16. 10. 2021 14:30

Bzenec - FC Vsetín

 

Sobota 23. 10. 2021 14:00

FC Vsetín - Kozlovice

 

Neděle 31. 10. 2021 10:15

Strání - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
ALEŠ VYŠKOVSKÝ st. JIŽ NENÍ BOHUŽEL MEZI NÁMI ...

Ve čtvrtek dne 14. října 2021 zarmoutila celou vsetínskou a širokou, nejen fotbalovou veřejnost smutná zpráva. Ve věku sedmdesáti jedna let...

 
RADOSTNÝ NÁVRAT Z MĚSTA VÍNA A BURČÁKU

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z. s. 0 : 2 (0 : 2)S výbornou náladou se vraceli...

 
VSETÍN SI ZAJEL NA JIŽNÍ MORAVU PRO TŘI VYBOJOVANÉ BODY OPRAVDOVOU FOTBALOVOU KVALITOU

"První poločas byl z naší strany vynikající. Dali jsme dvě branky, měli další šance. Herně jsme dominovali. Bohužel se nam zranil...

 
VALDEMAR DURMON : DOPOLEDNE ZA DOROST, ODPOLEDNE PREMIEROVÝ GÓL, ZA MUŽE.
 
NA OHRADĚ SE ZAČALY HÝBAT LEDY ….
 
DEN SPORTU VE VSETÍNĚ. POZVÁNKA DĚTÍ I DO FOTBALU.
 
PONDĚLNÍ OKÉNKO DO VSETÍNSKÉ MLÁDEŽE - 11. října
 
DOMA OPĚT ÚSPĚŠNÍ
 
KDYŽ SE PODÍVAT DO TŘETÍ LIGY, TAK S MÝM VSETÍNEM, ŘÍKA V ROZHOVORU JAN STUCHLÍK
 
PO HOLEŠOVU NA ČTVRTÉM MÍSTĚ DIVIZE
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS