Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

TAK, UŽ NÁM TO KONEČNĚ ZAČALO A NAVÍC VÍTĚZNĚ !!

10.08.2021 | Jiří Kořínek

FC Vsetín z.s. – 1. HFK Olomouc
2 : 1 ( 0 : 0)

Po dlouhé přestávce, způsobené koronavirem, se šlo ve Vsetíně, tentokrát zcela výjimečně v neděli, opět na divizní fotbal. A premiéra to byla v skutku vydařená. Museli bychom v archivních záznamech dlouho hledat, kdy vsetínské mužstvo získalo v prvním zápase sezóny hned všechny tři body. Ty však byly opravdu zasloužené, neboť po vyrovnané první půli jak herně, tak i výsledkově, převzali Valaši po obrátce iniciativu a svého silného soupeře zdolali.
Celek Hanáků, jež je prakticky třetím mužstvem prvoligové Sigmy, složený především z mladých a nadějných fotbalistů, doplněný zkušenými staršími hráči, vstoupil do utkání lépe a prvních deset minut byl lepším týmem. Domácí se osmělili až ve 12. minutě hry, kdy zahrávali trestný kop těsně za hranicí velkého čtverce, ovšem Stuchlík jen nastřelil hostujícího obránce Černého. Soupeři se naskytla velmi dobrá příležitost v 15. minutě po rohovém kopu, po němž nebezpečnou hlavičku Vyskočila vytáhl efektně gólman Eliáš nad břevno. O něco později byl faulován před domácí šestnáctkou hostující Kašpárek, ale exekutor Nováček trefil pouze zeď. V těchto chvílích již domácí se svým sokem krok částečně srovnali, ale byli to znovu Hanáci, kteří mohli poprvé skórovat. Po levé straně unikl Pavelka, jehož sólo a následnou střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil Eliáš na roh. Hosté potvrzovali pověst rychlého, nebezpečného a technicky dobře vybaveného mužstva. Častým přenášením hry z jedné strany na druhou komplikovali život především domácí obraně, která však vždy stála pevně na nohou. Domácí poprvé vážněji zahrozili až ve 24. minutě, kdy rychlý Gerža postupoval středem pole, ale se zakončením byl na štíru. Poté přišli opět ke slovu Olomoučtí, kteří v krátkém časovém úseku zahrávali sérii rohových kopů, šanci si však nevytvořili. Ke konci první půle zamotal hlavu vsetínské obraně ještě Kašpárek, ale jeho technická střela z osmnácti metrů naštěstí těsně minula levou tyč Eliášovy svatyně.

Nástup do druhého dějství a prakticky celá druhá půle patřila z větší části především domácím. Zrychlili a zejména zpřesnili hru, rozehrála se záloha a najednou Vsetínských bylo plné hřiště. Ve 49. minutě po obléhání olomoucké branky zahrával rohový kop Stuchlík, jenž přesně našel hlavu nabíhajícího Nováka, nové posily ve vsetínském celku, který nekompromisně k tyči zavěsil. Soupeř se připomněl v 52. minutě Novotným, jehož rána po zemi vypadala velmi nebezpečně. Následně odpověděl domácí Gerža, s jehož střelou z dálky však brankář Machalický neměl žádný problém. V 59. minutě zahrával autové vhazování vsetínský obránce Dekleva, další nová akvizice v týmu domácích, jehož dlouhý hod přistál přímo na hlavě Naňáka, a nechybělo mnoho, aby se Vsetínští radovali podruhé. Šest minut na to měli Valaši další možnost navýšit skóre, kdy po faulu na pronikajícího Nováka nastřelil Surovec z trestného kopu pouze nohy hostujících obránců. Chvíli na to musel nuceně opustit plochu do té doby výborně hrající jeho spoluhráč Gerža, jenž po střetu hlavami s olomouckým obráncem Žídkem byl značně otřesen. Vsetínští se však přece jen dočkali druhého zářezu. V 74. minutě po přečíslení obrany soupeře namířil z dobrých pětadvaceti metrů Stuchlík a krásnou tvrdou pumelicí pod břevno rozvlnil síť za překvapeným Machalickým podruhé. Jenže domácím vydrželo dvoubrankové vedení pouze necelou minutu. Ihned po rozehrání ze středového kruhu následoval z pravé strany centr Pavelky do pokutového území, po kterém využil snad jediného nedorozumění mezi obránci a brankářem Eliášem hanácký náhradník Bohanos, pro něhož dopravit míč do sítě již nebyl vůbec žádný problém. Hosté poté zcela otevřeli hru, což domácím nabídlo sérii brankových možností. Jenže střely Stuchlíka, Nováka a v nastaveném čase i Foltýna zneškodnil Machalický. Po závěrečném hvizdu výborného hlavního rozhodčího Hanáka, jemuž taktéž velmi dobře asistovali Pospíšil s Volkem, se Vsetínští právem radovali ze tří, velmi cenných bodů!!
Domácím po nadprůměrném a naprosto zodpovědném výkonu, předvedeném zejména ve druhém poločase, vítězství sluší. Postarali se o něj bez rozdílu všichni hráči, počínaje gólmanem Eliášem a konče na hrotu neúnavně bojujícím Novákem.

Sestava Vsetína: Eliáš – Maček (75. min. Zuzaňák), Dekleva, Dulík, Šulák – Stuchlík, Vítek,
Naňák, Surovec, Gerža (64. min. Foltýn) - Novák

 
Utkání

Neděle 8. 8. 2021 16:00

FC Vsetín . HFK  Olomouc

 

Neděle 15. 8. 2021 17:00

Šumperk - FC Vsetín

 

Sobota 21. 8. 2021 14:00

FC Vsetín - Nové Sady

 

Neděle 29. 8. 2021 16:30

Všechovice - FC Vsetín

 

Sobota 4. 9. 2021 14:00

FC Vsetín - Přerov

 

Neděle 12. 9. 2021 10:15

Slavičín - FC Vsetín

 

Sobota 18. 9. 2021 15:30

Hranice - FC Vsetín

 

Sobota 25. 9. 2021 14:00

FC Vsetín - Skaštice

 

Sobota 2. 10. 2021 15:00

Valašské Meziříčí - FC Vsetín

 

Sobota 9. 10. 2021 14:00

FC Vsetín - Holešov

 

Sobota 16. 10. 2021 14:30

Bzenec - FC Vsetín

 

Sobota 23. 10. 2021 14:00

FC Vsetín - Kozlovice

 

Neděle 31. 10. 2021 10:15

Strání - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
ALEŠ VYŠKOVSKÝ st. JIŽ NENÍ BOHUŽEL MEZI NÁMI ...

Ve čtvrtek dne 14. října 2021 zarmoutila celou vsetínskou a širokou, nejen fotbalovou veřejnost smutná zpráva. Ve věku sedmdesáti jedna let...

 
RADOSTNÝ NÁVRAT Z MĚSTA VÍNA A BURČÁKU

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z. s. 0 : 2 (0 : 2)S výbornou náladou se vraceli...

 
VSETÍN SI ZAJEL NA JIŽNÍ MORAVU PRO TŘI VYBOJOVANÉ BODY OPRAVDOVOU FOTBALOVOU KVALITOU

"První poločas byl z naší strany vynikající. Dali jsme dvě branky, měli další šance. Herně jsme dominovali. Bohužel se nam zranil...

 
VALDEMAR DURMON : DOPOLEDNE ZA DOROST, ODPOLEDNE PREMIEROVÝ GÓL, ZA MUŽE.
 
NA OHRADĚ SE ZAČALY HÝBAT LEDY ….
 
DEN SPORTU VE VSETÍNĚ. POZVÁNKA DĚTÍ I DO FOTBALU.
 
PONDĚLNÍ OKÉNKO DO VSETÍNSKÉ MLÁDEŽE - 11. října
 
DOMA OPĚT ÚSPĚŠNÍ
 
KDYŽ SE PODÍVAT DO TŘETÍ LIGY, TAK S MÝM VSETÍNEM, ŘÍKA V ROZHOVORU JAN STUCHLÍK
 
PO HOLEŠOVU NA ČTVRTÉM MÍSTĚ DIVIZE
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS