Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Vyhrál zdravý rozum" TRENÉR MIČEGA PRO VALAŠSKÝ DENÍK

17.05.2021 | Radek Štohl

Rozhodnutí o ukončení amatérských soutěží přijali s povděkem. Fotbalový Vsetín včele s hlavním trenérem Miroslavem Mičegou se tak bez jakýchkoliv stresů a tlaků může v poklidu připravovat na následující divizní ročník. „Vyhrál zdravý rozum. Každý má pochopitelně odlišný názor – někteří si přáli pokračovat a dotklo se jich to, druzí už nechtěli. My jsme zastáncem tohoto kroku," libuje si Mičega o usnesení z uplynulého úterý.„Hráči si více než šest měsíců nekopli do míče, trénovali jen samostatně. Nevěřím tomu, že by se za pouhé dva týdny dali dohromady," poskytuje svůj náhled na současnou situaci. Slovenský kouč tak poukázal na skutečnost, že fotbalové amatérské soutěže se vinou epidemiologické situace naposledy hrály během úvodní poloviny října a následně se mužstva připravovala maximálně dle vládních restrikcích.


I když se fotbalisté na hřiště mohli vrátit už před měsícem, tak stále panovala omezení – ze začátku trénovalo pouze šest dvojic, které navíc byly v rozestupech. Až od pondělí je venku povoleno sportovat ve 30 osobách. „Hned od chvíle, kdy nám to bylo umožněno, trénujeme společně. Mužstvo pomalu dáváme rychle dohromady," nechvátá nikam Mičega.

Charismatický trenér to potvrzuje i během následujících vět. „Nic nechceme unáhlit, během května budeme dohánět tréninkový deficit, v červnu nás čekají čtyři přípravné zápasy," zmínil utkání s Uherským Brodem, „U-19" Zlína, Slušovicemi a Frenštátem. „Kluci jsou nyní nadšeni, že můžou být zpátky. V každém mužstvu je hlad po fotbale. Pak přijde krize, šest měsíců v tomto kole nebyli. Věřím, že to správně nastavíme a vše proběhne super."

Vsetín se momentálně připravuje v téměř stejném složení jako na podzim. Jedinou změnou je už dříve avizovaný odchod zkušeného Lukáše Matůše do Francovy Lhoty. Trenér Valachů by postupně rád přivedl dvě až tři posily. „Musí to však být hráči, kteří disponují kvalitou a bude to vážně posila. Pokud na tom budou podobně jako naši dorostenci, tak dostanou šanci naši mladí hráči. V kádru jsou čtyři šikovní," spoléhá na vlastní odchovance.

Zatímco nedávno anulovaný fotbalový ročník pro divizní Vsetín začal druhý srpnový víkend, dle posledních zpráv by další sezona mohla začít už poslední červencový víkend, což Mičega jednoznačně kvituje. „Fotbal se má hrát v létě, v listopadu se dohrává v blátě. Když se navíc půl roku nehrálo, tak by bylo dobře, kdyby se začalo dříve," vítá zmiňováný návrh.


Divizní sezonu 2021/2022 by Valaši měli zahájit také se současným trenérem. „Slíbil jsem, že v klubu zůstanu. Je pouze škoda dvou nedohraných ročníků, rozdělaná práce mohla být trochu jiná.“

Kde by si případně ideálně představoval být v následujícím ročníku? „Nechci hned mluvit o postupu. Byl bych však rád, kdybychom byli vážnými kandidáty na první příčky a Vsetín hrál na špici. Aby se hrál kvalitní fotbal a lidé si na něj našli cestu," uzavírá s přáním Miroslav Mičega.
Zdroj: https://valassky.denik.cz/fotbal-divize/vyhral-zdravy-rozum-tesi-micegu-vsetin-uz-zna-soupere-20210513.html


 
Utkání

Neděle 8. 8. 2021 16:00

FC Vsetín . HFK  Olomouc

 

Neděle 15. 8. 2021 17:00

Šumperk - FC Vsetín

 

Sobota 21. 8. 2021 14:00

FC Vsetín - Nové Sady

 

Neděle 29. 8. 2021 16:30

Všechovice - FC Vsetín

 

Sobota 4. 9. 2021 14:00

FC Vsetín - Přerov

 

Neděle 12. 9. 2021 10:15

Slavičín - FC Vsetín

 

Sobota 18. 9. 2021 15:30

Hranice - FC Vsetín

 

Sobota 25. 9. 2021 14:00

FC Vsetín - Skaštice

 

Sobota 2. 10. 2021 15:00

Valašské Meziříčí - FC Vsetín

 

Sobota 9. 10. 2021 14:00

FC Vsetín - Holešov

 

Sobota 16. 10. 2021 14:30

Bzenec - FC Vsetín

 

Sobota 23. 10. 2021 14:00

FC Vsetín - Kozlovice

 

Neděle 31. 10. 2021 10:15

Strání - FC Vsetín

Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
ALEŠ VYŠKOVSKÝ st. JIŽ NENÍ BOHUŽEL MEZI NÁMI ...

Ve čtvrtek dne 14. října 2021 zarmoutila celou vsetínskou a širokou, nejen fotbalovou veřejnost smutná zpráva. Ve věku sedmdesáti jedna let...

 
RADOSTNÝ NÁVRAT Z MĚSTA VÍNA A BURČÁKU

TJ Slovan Bzenec – FC Vsetín z. s. 0 : 2 (0 : 2)S výbornou náladou se vraceli...

 
VSETÍN SI ZAJEL NA JIŽNÍ MORAVU PRO TŘI VYBOJOVANÉ BODY OPRAVDOVOU FOTBALOVOU KVALITOU

"První poločas byl z naší strany vynikající. Dali jsme dvě branky, měli další šance. Herně jsme dominovali. Bohužel se nam zranil...

 
VALDEMAR DURMON : DOPOLEDNE ZA DOROST, ODPOLEDNE PREMIEROVÝ GÓL, ZA MUŽE.
 
NA OHRADĚ SE ZAČALY HÝBAT LEDY ….
 
DEN SPORTU VE VSETÍNĚ. POZVÁNKA DĚTÍ I DO FOTBALU.
 
PONDĚLNÍ OKÉNKO DO VSETÍNSKÉ MLÁDEŽE - 11. října
 
DOMA OPĚT ÚSPĚŠNÍ
 
KDYŽ SE PODÍVAT DO TŘETÍ LIGY, TAK S MÝM VSETÍNEM, ŘÍKA V ROZHOVORU JAN STUCHLÍK
 
PO HOLEŠOVU NA ČTVRTÉM MÍSTĚ DIVIZE
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS