Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

ODEŠEL DALŠÍ VSETÍNSKÝ FOTBALOVÝ MATADOR ...

23.02.2021 | Jiří Kořínek

... sředa dne 17.02. 2021 se stala dalším smutným dnem pro širokou, nejen vsetínskou fotbalovou veřejnost. Ve věku sedmdesáti sedmi let nečekaně zemřel dlouholetý, výborný, vsetínský fotbalista a velmi úspěšný trenér pan KAREL URBÁNEK. Tato bolestivá zpráva zarmoutila všechny, kteří tohoto příjemného, humorného a velmi kamarádského člověka poznali.

Již od útlého dětství mu učaroval fotbalový míč, se kterým trávil každou volnou chvilku. A proto se, co by malý chlapec, nechal zapsat do žákovské přípravky, kde absolvoval své první fotbalové krůčky. Později, v jinošském věku, prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do nástupu na vojenskou prezenční službu. Jelikož měl nesmírný talent, byl po velmi uznávaném výběru v Dukle Tábor přemístěn do věhlasné Dukly Praha. V tomto týmu, co by „fotbalový bažant“, se zúčastnil i vyhlášeného evropského turnaje v italském Viaréggiu.

Poněvadž se ale v Dukle Praha, v té době bezesporu evropském velkoklubu, sešla velmi silná konkurence, byl po necelém roce převelen zpět do druholigového Tábora, kde již patřil k pilířům základní sestavy. Zde se ocitl v hledáčku „skautů“ první ligy, a proto se po dvou letech strávených v „zeleném sukně“ přemístil do ostravských Vítkovic. V tomto týmu prožil svá nejlepší fotbalová léta. Jeho místo bylo především ve středové formaci.
Čas se však nedal zastavit, a tak se rozhodl na počátku sedmdesátých let kývnout na nabídku funkcionářů tehdejší Zbrojovky Vsetín, kteří projevili o jeho služby eminentní zájem. V mužstvu se rychle zabydlel a brzy se stal jednou z vůdčích osobností. V letech 1970 – 1974 váleli Valaši velmi úspěšně na špici tenkrát nově vytvořené III. ligy. A jelikož chtěl zůstat fotbalu věrný i nadále, získal po náročném a výborně zvládnutém studiu v Klánovicích trenérský průkaz tehdy nejvyšší licence.

Po ukončení hráčské kariéry ve Vsetíně se začal naplno věnovat trenérské práci. A protože se stál velmi dobrým a úspěšným fotbalovým stratégem, na trenérská angažmá nemusel dlouho čekat. Nabídky se jen hrnuly. Za zmínku stojí především jeho působení v Hranicích a Valašském Meziříčí, hrající v té době Moravskoslezskou třetí ligu. Posléze přebral taktovku i ve Vsetíně (přebor Severomoravského kraje), ve kterém trénoval mimo jiné i běloruského hráče Alexeje Rabceviče, jenž v roce 1984 získal cenu pro nejlepšího střelce v rámci Čech a Moravy. Závěr své trenérské činnosti strávil v „B“ týmu Zbrojovky Vsetín, dále v Prlově a jiných klubech v rámci okresu, ve kterých odváděl vždy perfektní práci.

„Milý Karle, mnohokrát Ti děkujeme za všechno, co jsi především pro vsetínský fotbal vykonal a přejeme si, aby jsi ve fotbalovém nebi sledoval zejména naše úspěchy a odpustil nám i případná fotbalová zklamání.“

FC Vsetín

 
Utkání
SEZONA 2020 / 2021 (podzim)

1. kolo 

Šumperk - FC Vsetín 0:0 (0:0)

 

2. kolo

FC Vsetín - Všechovice 0:1 (0:0)

 

3. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín 2:3 (2:0)

 

4. kolo

FC Vsetín - FC  Slavičín    1:0 (0:0)

 

5. kolo

Skaštice – FC Vsetín  0:0

 

6. kolo

FC Vsetín - Viktoria Přerov

4:0 (2:0)

 

7. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín 

3:2  (0:1)

 

8. kolo

FC Vsetín - Bzenec  0:0

 

9. kolo

Val. Meziříčí – FC Vsetín

2:2 (0:2)


 

 10. kolo

FC Vsetín - FC Strání  0:2


 

11. kolo

Brumov – FC Vsetín

Termín dohrávky bude upřesněn

 

 

12. kolo

Hranice – FC Vsetín

Termín dohrávky bude upřesněn


13. kolo

FC  Vsetín - Nové Sady
Termín dohrávky bude upřesněn
Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
PROBĚHLA VELKÁ ÚDRŽBA ÚMĚLKY POD PECNÍKEM

Koncem dubna proběhla na umělce Pod Pecníkem velká údržba hrací plochy. Čištění, filtrování a dosypání více než šesti tun...

 
VŠECHNY KATEGORIE JSOU V TRÉNINKU

Od tohoto týdne jsou prakticky všechny kategorie FC Vsetín v tréninkovém procesu. Pochopitelně dodržujeme veškerá vládní nařízení,...

 
FASTAV DEVELOPMENT PODPOŘIL FC VSETÍN I V TÉTO SEZONĚ

I v současné sezoně je generálním partnerem týmu mužů firma FASTAV DEVELOPMENT. Vlastimil Fabík  podporuje naše působení v divizi i...

 
NOVÝ ČLEN VEDENÍ FC VSETÍN: ALEŠ KRÁLÍK
 
SCHŮZE DIVIZÍ V BRNĚ A PŘÍPADNÝ DEADLINE PRO START SOUTĚŽÍ
 
ZMĚNY VE VÝKONNÉM VÝBORU FC VSETÍN
 
INFORMACE K VALNÉ HROMADĚ.
 
FC VSETÍN MÁ STATUT SPORTOVNÍHO STŘEDISKA MLÁDEŽE ČESKÉ FOTBALOVÉ ASOCIACE
 
VYŠŠÍ MOC
 
V PONDĚLÍ 12.4. MŮŽEME ZAČÍT TRÉNOVAT
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
  
RSS