Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

ODEŠEL DALŠÍ VSETÍNSKÝ FOTBALOVÝ MATADOR ...

23.02.2021 | Jiří Kořínek

... sředa dne 17.02. 2021 se stala dalším smutným dnem pro širokou, nejen vsetínskou fotbalovou veřejnost. Ve věku sedmdesáti sedmi let nečekaně zemřel dlouholetý, výborný, vsetínský fotbalista a velmi úspěšný trenér pan KAREL URBÁNEK. Tato bolestivá zpráva zarmoutila všechny, kteří tohoto příjemného, humorného a velmi kamarádského člověka poznali.

Již od útlého dětství mu učaroval fotbalový míč, se kterým trávil každou volnou chvilku. A proto se, co by malý chlapec, nechal zapsat do žákovské přípravky, kde absolvoval své první fotbalové krůčky. Později, v jinošském věku, prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do nástupu na vojenskou prezenční službu. Jelikož měl nesmírný talent, byl po velmi uznávaném výběru v Dukle Tábor přemístěn do věhlasné Dukly Praha. V tomto týmu, co by „fotbalový bažant“, se zúčastnil i vyhlášeného evropského turnaje v italském Viaréggiu.

Poněvadž se ale v Dukle Praha, v té době bezesporu evropském velkoklubu, sešla velmi silná konkurence, byl po necelém roce převelen zpět do druholigového Tábora, kde již patřil k pilířům základní sestavy. Zde se ocitl v hledáčku „skautů“ první ligy, a proto se po dvou letech strávených v „zeleném sukně“ přemístil do ostravských Vítkovic. V tomto týmu prožil svá nejlepší fotbalová léta. Jeho místo bylo především ve středové formaci.
Čas se však nedal zastavit, a tak se rozhodl na počátku sedmdesátých let kývnout na nabídku funkcionářů tehdejší Zbrojovky Vsetín, kteří projevili o jeho služby eminentní zájem. V mužstvu se rychle zabydlel a brzy se stal jednou z vůdčích osobností. V letech 1970 – 1974 váleli Valaši velmi úspěšně na špici tenkrát nově vytvořené III. ligy. A jelikož chtěl zůstat fotbalu věrný i nadále, získal po náročném a výborně zvládnutém studiu v Klánovicích trenérský průkaz tehdy nejvyšší licence.

Po ukončení hráčské kariéry ve Vsetíně se začal naplno věnovat trenérské práci. A protože se stál velmi dobrým a úspěšným fotbalovým stratégem, na trenérská angažmá nemusel dlouho čekat. Nabídky se jen hrnuly. Za zmínku stojí především jeho působení v Hranicích a Valašském Meziříčí, hrající v té době Moravskoslezskou třetí ligu. Posléze přebral taktovku i ve Vsetíně (přebor Severomoravského kraje), ve kterém trénoval mimo jiné i běloruského hráče Alexeje Rabceviče, jenž v roce 1984 získal cenu pro nejlepšího střelce v rámci Čech a Moravy. Závěr své trenérské činnosti strávil v „B“ týmu Zbrojovky Vsetín, dále v Prlově a jiných klubech v rámci okresu, ve kterých odváděl vždy perfektní práci.

„Milý Karle, mnohokrát Ti děkujeme za všechno, co jsi především pro vsetínský fotbal vykonal a přejeme si, aby jsi ve fotbalovém nebi sledoval zejména naše úspěchy a odpustil nám i případná fotbalová zklamání.“

FC Vsetín

 
Utkání
SEZONA 2020 / 2021 (podzim)

1. kolo 

Šumperk - FC Vsetín 0:0 (0:0)

 

2. kolo

FC Vsetín - Všechovice 0:1 (0:0)

 

3. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín 2:3 (2:0)

 

4. kolo

FC Vsetín - FC  Slavičín    1:0 (0:0)

 

5. kolo

Skaštice – FC Vsetín  0:0

 

6. kolo

FC Vsetín - Viktoria Přerov

4:0 (2:0)

 

7. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín 

3:2  (0:1)

 

8. kolo

FC Vsetín - Bzenec  0:0

 

9. kolo

Val. Meziříčí – FC Vsetín

2:2 (0:2)


 

 10. kolo

FC Vsetín - FC Strání  0:2


 

11. kolo

Brumov – FC Vsetín

Termín dohrávky bude upřesněn

 

 

12. kolo

Hranice – FC Vsetín

Termín dohrávky bude upřesněn


13. kolo

FC  Vsetín - Nové Sady
Termín dohrávky bude upřesněn
Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
UMĚLKA POD PECNÍKEM V ZIMNÍM SPÁNKU

Vzhledem k situaci, kdy možnost trénování a používání šaten je v dalekém nedohlednu, jsme se rozhodli zatím ani neodklízet  sníh z...

 
PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY V OHROŽENÍ

Dnešní první přípravný zápas na hřišti třetiligového Uherského Brodu se neuskuteční. Nesmíme používat šatny, sportovat se může...

 
SPORTOVNÍ TVRDÝ LOCKDOWN TRVÁ

Nekomprosiní uzavření sportovišť trvá i po novém roce. Zatím oficiálně  do 10. ledna. Vzhledem k hrozivým číslům, které se nás s...

 
ZAČÁTEK DIVIZÍ: DRUHÝ VÍKEND V BŘEZNU
 
FASTAV DEVELOPMENT PODPOŘIL FC VSETÍN I V TÉTO SEZONĚ
 
TRÉNINKY MLÁDEŽE POD PECNÍKEM
 
PROBĚHLA PODZIMNÍ ÚDRŽBA PECNÍKU
 
ROZHOVOR S HONZOU ŠULÁKEM
 
ROHOVOR S KUBOU ELIÁŠEM
 
JIRKA LUKÁČ ODEŠEL DO FOTBALOVÉHO NEBE
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
  
RSS