Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

FOTBAL V DOBĚ COVIDOVÉ II

24.10.2020 | Petr Říha

Čeho jsme se tak nějak potichu obávali v létě, to se stalo skutečností. Po několika srpnových povedených zápasech udeřila v plné síle druhá vlna covidu. Zastavila (přerušila) veškeré amatérské soutěže dospělých i dětí. Věřme, že po Novém roce se k fotbalu (sportu) budeme moci všichni opět vrátit. Ač situace ve zdravotnictví k dnešnímu dni vypadá více než dramaticky. Chovejme se proto všichni zodpovědně k sobě i k druhým.

Doba Covidova II nepřerušila jen probíhající soutěž ale zdá se, že závěr roku 2020 přinesl i začátek fotbalového zemětřesení uvnitř Fotbalové asociace ČR. Dějí se to věci ve fotbale tento podzim a vypadá to, že dost možná skončila i mnoholetá doba berbrovská.

Minulý rok před valnou hromadou FAČR byl na Moravě pan předseda Martin Malík, lobbovat za otevření stanov FAČR na valné hromadě. Změny stanov chtěla česká strana, s náčelníkem v čele, a několik jim „spřátelených“ moravských fotbalových okresních a krajských svazů. Tehda to bylo v Olomouci setkání zástupců klubů z třetí moravskoslezské ligy a moravskoslezských divizí. Pan předseda Malík na závěr setkání nabádal přítomné zástupce moravských klubů k opatrnosti. Hovořil o tom, že vedení fotbalu má indicie o tom jak policie ČR je velmi aktivní v rozkrývání aktivit kolem podezřelých sázek a případných ovlivňování zápasů. Zdá se, když dnes vidíme spousty obviněných sudích v Čechách a zároveň pana Berbra za mřížemi, že pan předseda Malík evidentně  tehdy zapomněl varovat i českou stranu !?!?  Pokud to však byl záměr pane předsedo, tak to tedy klobouk dolů!!
:-)

Nyní má celé fotbalové dění ideální možnost vkročit do své nové epochy. Očistit se a povstat z popela silnější, jak kdy před tím. Příští rok jsou kromě volební valné hromady FAČR, kde bude skládat účty celý výkonný výbor (pokud nesloží další členové funkce dřív), na programu především i volební schůze do okresních a krajských fotbalových svazů. A tam především musí přijít v mnoha případech nová krev. Noví lidé. Nové myšlení. Nová energie. Změnit zakořenělé zvyklosti, že bývalí sudí jdou řídit dění na svazy a do řídících komisí. Zde je příležitost pro všechny ty, kteří byli nespokojeni s děním ve fotbale na všech možných frontách, aby zvedli zadky a přišli pomoci ke změně. Pojďte kandidovat do volených funkcí na svazech. Další pojďte klidně pískat a rozšířit řady nových mladých  šikovných sudích. Pojďte pomoci změnit fotbal k lepšímu. Je ideální šance. Rok 2021 může být rokem změny pro celý fotbal. Ale musí se začít od nejmenšího okresního fotbalového svazu, až nahoru.

Rozhovor s Rudolfem Řepkou, bývalým generálním sekretářem svazu a tom, kde by se mělo začít s rekostrukcí fotbalu.
Rozhovor si můžete rozkliknout: ZDE.

Další zajímavý  rozhovor s Daliborem Kučerou, bývalým druhým mužem fotbalu v ČR, si mužeme otevřít  ZDE.


 
Utkání
SEZONA 2020 / 2021 (podzim)

1. kolo 

Šumperk - FC Vsetín 0:0 (0:0)

 

2. kolo

FC Vsetín - Všechovice 0:1 (0:0)

 

3. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín 2:3 (2:0)

 

4. kolo

FC Vsetín - FC  Slavičín    1:0 (0:0)

 

5. kolo

Skaštice – FC Vsetín  0:0

 

6. kolo

FC Vsetín - Viktoria Přerov

4:0 (2:0)

 

7. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín 

3:2  (0:1)

 

8. kolo

FC Vsetín - Bzenec  0:0

 

9. kolo

Val. Meziříčí – FC Vsetín

2:2 (0:2)


 

 10. kolo

FC Vsetín - FC Strání  0:2


 

11. kolo

Brumov – FC Vsetín

Termín dohrávky bude upřesněn

 

 

12. kolo

Hranice – FC Vsetín

Termín dohrávky bude upřesněn


13. kolo

FC  Vsetín - Nové Sady
Termín dohrávky bude upřesněn
Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
PROBĚHLA PODZIMNÍ ÚDRŽBA PECNÍKU

V sobotu 28.11.2020 ráno si dali trenéři a výboranti brigádu Pod Pecníkem. Proběhla  podzimní údržba kolem šaten, úklid a...

 
ROZHOVOR S HONZOU ŠULÁKEM

Pokladník Kuba Eliáš je poctivý. Gól jsem nedal, ale mám toho hodně zaplaceno, říká opora zadních řad Vsetína Jan ŠulákPoprvé mu to...

 
ROHOVOR S KUBOU ELIÁŠEM

Někdy stačí, když soupeř nevystřelí na bránu, směje se brankář s největším počtem vychytaných nul Jakub EliášNeotřesitelná...

 
JIRKA LUKÁČ ODEŠEL DO FOTBALOVÉHO NEBE
 
SEZONA BUDE POKRAČOVAT NA JARO
 
MIROSLAV MIČEGA K PŘERUŠENÉ SEZONĚ
 
SOUTĚŽ BUDE DOHRÁNA NA JAŘE
 
TORZO BOJOVALO STATEČNĚ, LEČ MARNĚ
 
FC VSETÍN - FC STRÁNÍ 2:0
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ PŘED LOCKDOWNEM
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
  
RSS