Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

FOTBAL V DOBĚ COVIDOVÉ II

24.10.2020 | Petr Říha

Čeho jsme se tak nějak potichu obávali v létě, to se stalo skutečností. Po několika srpnových povedených zápasech udeřila v plné síle druhá vlna covidu. Zastavila (přerušila) veškeré amatérské soutěže dospělých i dětí. Věřme, že po Novém roce se k fotbalu (sportu) budeme moci všichni opět vrátit. Ač situace ve zdravotnictví k dnešnímu dni vypadá více než dramaticky. Chovejme se proto všichni zodpovědně k sobě i k druhým.

Doba Covidova II nepřerušila jen probíhající soutěž ale zdá se, že závěr roku 2020 přinesl i začátek fotbalového zemětřesení uvnitř Fotbalové asociace ČR. Dějí se to věci ve fotbale tento podzim a vypadá to, že dost možná skončila i mnoholetá doba berbrovská.

Minulý rok před valnou hromadou FAČR byl na Moravě pan předseda Martin Malík, lobbovat za otevření stanov FAČR na valné hromadě. Změny stanov chtěla česká strana, s náčelníkem v čele, a několik jim „spřátelených“ moravských fotbalových okresních a krajských svazů. Tehda to bylo v Olomouci setkání zástupců klubů z třetí moravskoslezské ligy a moravskoslezských divizí. Pan předseda Malík na závěr setkání nabádal přítomné zástupce moravských klubů k opatrnosti. Hovořil o tom, že vedení fotbalu má indicie o tom jak policie ČR je velmi aktivní v rozkrývání aktivit kolem podezřelých sázek a případných ovlivňování zápasů. Zdá se, když dnes vidíme spousty obviněných sudích v Čechách a zároveň pana Berbra za mřížemi, že pan předseda Malík evidentně  tehdy zapomněl varovat i českou stranu !?!?  Pokud to však byl záměr pane předsedo, tak to tedy klobouk dolů!!
:-)

Nyní má celé fotbalové dění ideální možnost vkročit do své nové epochy. Očistit se a povstat z popela silnější, jak kdy před tím. Příští rok jsou kromě volební valné hromady FAČR, kde bude skládat účty celý výkonný výbor (pokud nesloží další členové funkce dřív), na programu především i volební schůze do okresních a krajských fotbalových svazů. A tam především musí přijít v mnoha případech nová krev. Noví lidé. Nové myšlení. Nová energie. Změnit zakořenělé zvyklosti, že bývalí sudí jdou řídit dění na svazy a do řídících komisí. Zde je příležitost pro všechny ty, kteří byli nespokojeni s děním ve fotbale na všech možných frontách, aby zvedli zadky a přišli pomoci ke změně. Pojďte kandidovat do volených funkcí na svazech. Další pojďte klidně pískat a rozšířit řady nových mladých  šikovných sudích. Pojďte pomoci změnit fotbal k lepšímu. Je ideální šance. Rok 2021 může být rokem změny pro celý fotbal. Ale musí se začít od nejmenšího okresního fotbalového svazu, až nahoru.

Rozhovor s Rudolfem Řepkou, bývalým generálním sekretářem svazu a tom, kde by se mělo začít s rekostrukcí fotbalu.
Rozhovor si můžete rozkliknout: ZDE.

Další zajímavý  rozhovor s Daliborem Kučerou, bývalým druhým mužem fotbalu v ČR, si mužeme otevřít  ZDE.


 
Utkání
SEZONA 2020 / 2021 (podzim)

1. kolo 

Šumperk - FC Vsetín 0:0 (0:0)

 

2. kolo

FC Vsetín - Všechovice 0:1 (0:0)

 

3. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín 2:3 (2:0)

 

4. kolo

FC Vsetín - FC  Slavičín    1:0 (0:0)

 

5. kolo

Skaštice – FC Vsetín  0:0

 

6. kolo

FC Vsetín - Viktoria Přerov

4:0 (2:0)

 

7. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín 

3:2  (0:1)

 

8. kolo

FC Vsetín - Bzenec  0:0

 

9. kolo

Val. Meziříčí – FC Vsetín

2:2 (0:2)


 

 10. kolo

FC Vsetín - FC Strání  0:2


 

11. kolo

Brumov – FC Vsetín

Termín dohrávky bude upřesněn

 

 

12. kolo

Hranice – FC Vsetín

Termín dohrávky bude upřesněn


13. kolo

FC  Vsetín - Nové Sady
Termín dohrávky bude upřesněn
Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
PROBĚHLA VELKÁ ÚDRŽBA ÚMĚLKY POD PECNÍKEM

Koncem dubna proběhla na umělce Pod Pecníkem velká údržba hrací plochy. Čištění, filtrování a dosypání více než šesti tun...

 
VŠECHNY KATEGORIE JSOU V TRÉNINKU

Od tohoto týdne jsou prakticky všechny kategorie FC Vsetín v tréninkovém procesu. Pochopitelně dodržujeme veškerá vládní nařízení,...

 
FASTAV DEVELOPMENT PODPOŘIL FC VSETÍN I V TÉTO SEZONĚ

I v současné sezoně je generálním partnerem týmu mužů firma FASTAV DEVELOPMENT. Vlastimil Fabík  podporuje naše působení v divizi i...

 
NOVÝ ČLEN VEDENÍ FC VSETÍN: ALEŠ KRÁLÍK
 
SCHŮZE DIVIZÍ V BRNĚ A PŘÍPADNÝ DEADLINE PRO START SOUTĚŽÍ
 
ZMĚNY VE VÝKONNÉM VÝBORU FC VSETÍN
 
INFORMACE K VALNÉ HROMADĚ.
 
FC VSETÍN MÁ STATUT SPORTOVNÍHO STŘEDISKA MLÁDEŽE ČESKÉ FOTBALOVÉ ASOCIACE
 
VYŠŠÍ MOC
 
V PONDĚLÍ 12.4. MŮŽEME ZAČÍT TRÉNOVAT
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
  
RSS