Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

TORZO BOJOVALO STATEČNĚ, LEČ MARNĚ

12.10.2020 | Jiří Kořínek

FC Vsetín z.s. – FK Strání
0 : 2 ( 0 : 1)


Od nešťastného utkání v Kozlovicích si osud i nadále velmi nepříznivě zahrává s fotbalisty Vsetína. Do sobotního duelu se Stráním nastoupili domácí opět citelně oslabeni, tentokrát o pět hráčů!! základní sestavy, což na konečném výsledku bylo taktéž patřičně znát. A aby toho nebylo málo, tak se při rozcvičování zranil Foltýn a již po dvaceti minutách musel ze hry odstoupit vsetínský maják Dulík. A střídající hráči, včetně zbývajících náhradníků sestavených pouze z dorostenců, je nemohli pochopitelně nahradit.
Již od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Janečka bylo patrno, že to domácí tým v této sestavě bude mít velmi náročné. Hosté, znalí problémů Vsetínských, se od začátku chopili iniciativy a usadili se na polovině domácích. Hra se odvíjela převážně před šestnáctkou Valachů a domácí se pokoušeli pouze o sporadické protiútoky. Ve 12. minutě založili hosté rychlou akci po pravé straně a únik Spáčila zlikvidoval gólman Eliáš. I v dalších minutách se domácí brankář vícekrát vyznamenal a svůj tým vydatně podržel. Ve 26. minutě na něj postupoval zcela sám středem pole Silnica, ale ve vyložené pozici minul branku. V těchto okamžicích domácí hráči míče pouze nakopávali na v útoku osamoceného Kovaříka a bylo zjevné, že tímto stylem hrát nelze. Záloha prakticky nic nevytvořila, nedokázala kombinovat a osobní souboje většinou prohrávala. Postupem času krok se svým protivníkem vsetínský celek částečně srovnal a zdálo se, že do poločasu, do té doby vzorně pracující vsetínská obrana neinkasuje....

.... Ovšem stalo se. V 41. minutě nejprve po nepřehledné situaci ve velkém čtverci domácích orazítkoval břevno Horňák a krátce na to vypálil, řekněme „střelu snů“, ze střední vzdálenosti nikým neobsazen Michalec. Míč trefil tak precizně, že se odrazil od spojnice břevna a tyčky do Eliášovy svatyně. Jenže o dvě minuty na to se domácím naskytla možnost ke srovnání stavu, kdy unikl svému strážci Kovařík, jenže v poslední chvíli těsně za šestnáctkou před ním odkopl míč do bezpečí vybíhající brankář Popelka.

Do druhé půle vstoupili mnohem aktivněji domácí a dobrých patnáct minut se hrálo na polovině hráčů ze Strání. Během této doby měl blízko ke skórování Surovec, jehož přízemní střelu mířící do branky odvrátil tělem na roh Holík. V 57. minutě vytáhl po nebezpečném útoku jeden ze svých skvělých zákroků Eliáš, který vytěsnil na roh tvrdou ránu Hruboše. V 62. minutě se opět vyznamenal vsetínský gólman, když zlikvidoval těžký projektil Čtvrtníčka. Po tomto momentu již tahali za delší konec provazu opět hosté. V 70. minutě na centr Spáčila naběhl nebezpečný Silnica a hlavičkou mířil těsně nad. Domácí celek však v žádném případě předčasně „neházel flintu do žita“ a všemožně se snažil o vyrovnání. V 72. minutě svůj únik po pravé straně zakončil z výhodné pozice střelou mimo Kovařík a ve stejné situaci se ocitl o čtyři minuty na to, ale opět nezacílil přesně. Aktivitu domácích však těžce přibrzdil v 77. minutě Jahoda, který z bezprostřední blízkosti po situaci zavánějící ofsajdem vstřelil druhou, rozhodující branku hostů. Jejich výkon není možno nikterak snižovat, ovšem závěrem je třeba připomenout, že tzv. „sbiraniko“ v sestavě domácích jim plně bodovat značně ulehčilo.

Domácím v tomto střetnutí nelze vytknout snahu i velkou bojovnost, což ale samozřejmě k zisku bodů nestačilo. Jenže jak již bylo na začátku řečeno, v takto okleštěné sestavě se jim moc šancí na úspěch během utkání nedávalo. Věříme, že nyní v nejméně čtrnáctidenní přestávce vynucené koronavirem, absentující hráči svá zranění doléčí a konečně se představí v kompletním složení, v jakém podávalo v poslední době víc jak nadprůměrné výkony.

Sestava Vsetína: Eliáš – Zuzaňák, Šulák, Dulík (20. min. Rodek), Doležal (72. min. Gajdoš) –
Gerža, Vítek, Surovec, Maček, Hruška (63.min. Jančina) - Kovařík

 
Utkání
SEZONA 2020 / 2021 (podzim)

1. kolo 

Šumperk - FC Vsetín 0:0 (0:0)

 

2. kolo

FC Vsetín - Všechovice 0:1 (0:0)

 

3. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín 2:3 (2:0)

 

4. kolo

FC Vsetín - FC  Slavičín    1:0 (0:0)

 

5. kolo

Skaštice – FC Vsetín  0:0

 

6. kolo

FC Vsetín - Viktoria Přerov

4:0 (2:0)

 

7. kolo

FK Kozlovice - FC Vsetín 

3:2  (0:1)

 

8. kolo

FC Vsetín - Bzenec  0:0

 

9. kolo

Val. Meziříčí – FC Vsetín

2:2 (0:2)


 

 10. kolo

FC Vsetín - FC Strání  0:2


 

11. kolo

Brumov – FC Vsetín

Termín dohrávky bude upřesněn

 

 

12. kolo

Hranice – FC Vsetín

Termín dohrávky bude upřesněn


13. kolo

FC  Vsetín - Nové Sady
Termín dohrávky bude upřesněn
Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
SPORTOVNÍ TVRDÝ LOCKDOWN TRVÁ

Nekomprosiní uzavření sportovišť trvá i po novém roce. Zatím oficiálně  do 10. ledna. Vzhledem k hrozivým číslům, které se nás s...

 
ZAČÁTEK DIVIZÍ: DRUHÝ VÍKEND V BŘEZNU

Netradičně  brzo je v plánu zahájení soutěží na jaro 2021. Kvůli covidu. Moravské divize mají v plánu v  březnu 2021...

 
FASTAV DEVELOPMENT PODPOŘIL FC VSETÍN I V TÉTO SEZONĚ

I v současné sezoně je generálním partnerem týmu mužů firma FASTAV. Vlastimil Fabík  podporuje naše působení v divizi i v současné...

 
TRÉNINKY MLÁDEŽE POD PECNÍKEM
 
PROBĚHLA PODZIMNÍ ÚDRŽBA PECNÍKU
 
ROZHOVOR S HONZOU ŠULÁKEM
 
ROHOVOR S KUBOU ELIÁŠEM
 
JIRKA LUKÁČ ODEŠEL DO FOTBALOVÉHO NEBE
 
SEZONA BUDE POKRAČOVAT NA JARO
 
MIROSLAV MIČEGA K PŘERUŠENÉ SEZONĚ
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
  
RSS