Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

DRAMA AŽ DO KONCE, ANEB NESKUTEČNÝ OBRAT

26.08.2020 | Jiří Kořínek

HFK Olomouc – FC Vsetín z.s.
2 : 3 (2 : 0)

Husarský kousek se povedl vsetínským hráčům v dalším mistrovském utkání divize na půdě olomouckého favorita, s ambicemi na postup. Po prohraném prvním poločase se po obrátce vzepjali k vynikajícímu výkonu a dokonale otočili stav ve svůj prospěch.

Do zápasu vstoupili Vsetínští v novém rozestavení velmi aktivně. Zahrozili již v 1. minutě po bleskovém úniku Mydláře, na jehož konci byl Mišinský, a ten prudkou střelou po zemi vystrašil domácího gólmana Machalického. I další minuty patřily hostům, kteří předčili domácí v pohybu i nasazení. Hanáci kontrovali v 9. minutě, kdy byl po faulu na Krumpolce nařízen z hranice pokutového území trestný kop. K míči se postavil Mazouch a krásnou technickou střelou přes zeď vymetl šibenici Eliášovy branky. Byl to pro vsetínský celek doslova šok, neboť se jednalo o vůbec první střelu na jejich branku. Další tvrdý úder na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 24. minutě se po chybné rozehrávce hostujícího mužstva před vlastní šestnáctkou míče zmocnil Vyskočil, jenž vtipně uvolnil nabíhajícího Stoklasu, pro něhož již nebyl žádný problém překonat bezmocného Eliáše. Tento direkt ještě více nahlodal psychiku vsetínského celku, který nebyl schopen předvést žádnou kloudnou kombinaci, natož ohrozit domácí svatyni. V těchto chvílích domácí tým kraloval a vsetínští hráči i jejich příznivci měli strach z debaklu. Olomoučtí předváděli velmi rychlé, nápadité akce a hostující celek přehrávali. Postupem času ale hosté nabrali novou sílu a hru v poli srovnali. Ke konci prvního poločasu opět po jedné rychlé akci mohli domácí dosáhnout třetího úspěchu, a jen z důvodu zbrklého zakončení Laštůvky Vsetínští neinkasovali. Se značnými obavami z průběhu druhého poločasu a za nepříznivého stavu odcházeli hosté do kabin na přestávku...

.... Začátek druhého dějství vůbec nenasvědčoval tomu, že by se schylovalo ke zvratu. Hostující trenér Mičega provedl jednu změnu v sestavě, když zdravotně indisponovaného Mačka nahradil Foltýn. Domácí nikam nepospíchali, ale když se nadechli k protiútoku, musela být vsetínská obrana v nejvyšší ostražitosti. Na hostech však bylo patrno, že zdaleka ještě „neházejí flintu do žita“ a o výsledek se chtějí náležitě poprat. Přibližně od 55. minuty začali přebírat otěže utkání a domácí začali jasně přehrávat. Rozhýbala se především záložní formace, kterou podporovali oba krajní obránci, z nichž zejména Naňák hýřil obrovskou aktivitou, spojenou s chutí do hry a neúnavným zakládáním většiny vsetínských akcí. V 57. minutě zatáhl míč po pravé straně a krásným centrem do šestnáctky vybídl nabíhajícího Mišinského k přesné hlavičce a snížení rozdílu na jednu branku. Vsetínští prahli po vyrovnání a stále více bušili do domácí obrany. Ta byla častokrát velmi dezorientována a spoustu míčů zahrávala v nouzi do zámezí. Jejich velmi dobrá hra z první půle se zcela vytratila a hosté začali na ploše úřadovat. Domácí sice podnikli i pár velmi rychlých výpadů na hostující branku, jenže jejich snahu o zteč likvidovala hostující obrana, která po obrátce pracovala naprosto bezchybně. Přesto si ale hostitelé vypracovali dvě gólové příležitosti. První z nich zlikvidoval samostatně postupujícímu Forchovi včasným vyběhnutím gólman Eliáš, druhá se naskytla jednomu z nejnebezpečnějších hráčů domácích Bernatíkovi, který ve výhodné pozici trefil pouze boční síť. S přibývajícími minutami začali Holickým očividně docházet síly a tlak Vsetínských nabíral na intenzitě. V 76. minutě opět výborný Naňák velmi rychle postupoval s míčem po pravé straně obrany, tentokrát přesně naservíroval míč Kovaříkovi, který podobně jako Mišinský se nemýlil a stav krásnou hlavičkou srovnal. V tomto momentě již působili domácí značně rozpačitě a odevzdaně, čehož vsetínský tým dovedl dokonale využít. Čtyři minuty před koncem završil svůj excelentní výkon Naňák, když opět svůj dravý výpad zakončil výborným uvolněním nabíhajícího Mišinského, jenž se na levé straně lehce zbavil dvou domácích obránců a křižnou střelou po zemi k protilehlé tyči nedal sebemenší šanci gólmanu Machalickému zareagovat. Tím tak provedl dokonalý obrat v zápase a velkou měrou se podílel na prvním podzimním vítězství svého celku. V nastaveném čase již Vsetínští neponechali nic náhodě a taktickou hrou své vítězství uhájili.

Za předvedený výkon, zejména po přestávce, zaslouží všichni vsetínští hráči, včetně střídajících náhradníků, velké absolutorium. Odčinili tak nepříjemné klopýtnutí z minulého domácího střetnutí. Mužstvo soupeře, pokud mělo dostatek sil, bylo velmi nebezpečné a vůbec nepřipomínalo tým ze dna tabulky. Nicméně tentokrát na svého soupeře nestačilo. Vsetínští si tak dokázali, že góly střílet nezapomněli, a toto vítězství jim snad dodá značnou dávku zdravého sebevědomí. To budou určitě potřebovat v nastávajícím zápase, kdy na svém stadiónu v Tyršově ulici přivítají doposud suverénní celek Slavičína.

Sestava Vsetína: Eliáš – Naňák, Dulík, Matůš (61. min. Gerža), Maček (46.min. Foltýn,
75. min. Leskovjan) – Mydlář (68. min. Zuzaňák), Vítek, Surovec –
Kovařík, Mišinský (86. min. Doležal), Šulák

 
Utkání
SEZONA 2020 / 2021 (podzim)

1. kolo 

Šumperk - FC Vsetín 0:0 (0:0)

 

2. kolo

FC Vsetín - Všechovice 0:1 (0:0)

 

3. kolo

HFK Olomouc - FC Vsetín 2:3 (2:0)

 

4. kolo

FC Vsetín - FC  Slavičín    1:0 (0:0)

 

5. kolo

Skaštice – FC Vsetín  0:0


 

6. kolo

FC Vsetín - Viktoria Přerov

4:0 (2:0)

 

7. kolo

Neděle 20. 9. 2020 15:30

FK ozlovice - FC Vsetín  3:2  (0:1)

 

8. kolo

Sobota 26. 9. 2020 14:00

FC Vsetín - Bzenec

 

9. kolo

Sobota 3. 10. 2020 15:00

Valašské Meziříčí – FC Vsetín

 

 

10. kolo

Sobota 10. 10. 2020 14:00

FC Vsetín - Strání

tráva Tyršova 2020003A2E1002

 

11. kolo

Neděle 18. 10. 2020 10:15

Brumov – FC Vsetín

 

 

12. kolo

Sobota 24. 10. 2020 14:30

Hranice – FC Vsetín

 

13. kolo

Sobota 31. 10. 2020 14:00

FC  Vsetín - Nové Sady
Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
V PONDĚLÍ NA FOTBAL !!

V PONDĚLÍ 28. ZÁŘÍ DOHRÁVÁME  PŘELOŽENÝ  ZÁPAS  PROTI  TJ SLOVAN BZENEC.ZÁPAS  ZAČÍNÁ  KLASICKY VE 14:00

 
STAROSTA VSETÍNA, PAN JIŘÍ RŮŽIČKA : "NA SPORTU ŠETŘIT NECHCEME"

Dnes se na sociálních  sítích objevilo krásně povzbudivé video se starostou Vsetína, panem Jiřím Ružičkou, kde hrdě oznamuje...

 
UTKÁNÍ PROTI BZENCI ODLOŽENO NA PONDĚLÍ 28.9.2020

DNEŠNÍ  UTKÁNÍ  PROTI  BZENCI SE NEODEHRAJE Poté, co nám fotbal komplikují covidová omezení a nařízení, tak  nám...

 
JAK V SOBOTU PŘI ZÁPASE?
 
COVIDOVÁ DOPORUČENÍ A NAŘÍZENÍ PRO SOBOTU :
 
SOBOTU HOSTÍME JIHOMORAVSKÝ TJ SLOVAN BZENEC
 
ROBIN HRUŠKA ZPĚT NA VSETÍNĚ
 
ÚČET ZA KOZLOVICE
 
ŠPANĚLSKO 2014 … ŠPANĚLSKO 2016 …. ŠPANĚLSKO 202?
 
KOZLOVICE
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
  
RSS