Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

TAK TO BYL ZÁVĚR ANEB ÚCTYHODNÁ SÉRIE NESKONČILA !!

03.11.2019 | Jiří Kořínek

FC STRÁNÍ  –  FC VSETÍN  1 : 3   (0 : 3)

Výborné řízečky, lahodná uzená krkovička, skvělá perníková buchta a samozřejmě k tomu valašský elixír tekl proudem. Tak vypadala bezprostřední idylka po závěrečném utkání ve Strání, kde vsetínští hráči překvapivě, ale naprosto zaslouženě skolili více než zdatného protivníka. Neuvěřitelnou šňůrou devíti utkání v řadě bez prohry se vyšplhali až do horních pater tabulky.

Hosté vědomí si toho, že Stránští ve své tvrzi doposud neprohráli, nastoupili do zápasu s cílem v úvodních minutách otupit tlak soupeře a zbytečně neinkasovat. Ve 2. minutě založili rychlý protiútok Hořelicou, po jehož přesném centru mířil hlavou jen těsně vedle Naňák. Po tomto okamžiku ale převzali taktovku domácí. Ve 4. minutě unikl po levé straně Holík, míč milimetrově naservíroval na hlavu nabíhajícímu Palíkovi a Vsetínští měli štěstí, že již překonaného brankáře Eliáše zastoupil na brankové čáře Maček a míč uklidil do bezpečí. Další velkou příležitost promarnili Stránští ve 12. minutě, kdy po velmi dobře zahraném trestném kopu Lorencem vyskočil nejvýše Michalec a těsně minul Eliášovu svatyni. Přibližně po patnácti minutách se hra v poli zcela srovnala a navrch začínali mít Vsetínští .....

.... V 16. minutě rozehrál rohový kop Gerža a nechybělo mnoho, aby z něho přímo dosáhl branky. O minutu na to nádherným kolmým pasem uvolnil Matůš nabíhajícího Hořelicu, jenž byl v pokutovém území zezadu nemilosrdně sražen obráncem Ondřejkou a hlavní rozhodčí Kotala ukázal zcela jednoznačně na značku pokutového kopu. K míči se postavil Matůš a s přehledem zavěsil. Tímto okamžikem prakticky začal vsetínský fotbalový koncert prvního poločasu. Hráči hýřili pohybem a z každé jejich akce hrozilo pro domácí celek velké nebezpečí. Ti byli často bezradní a jen za cenu dlouhých odkopů, či nedovolených zákroků, se snažili eliminovat vsetínský tlak. Ale to jim nebylo nic platné. Ve 27. minutě skvělý Matůš ideálně uvolnil s velkou chutí hrajícího Hořelicu, jenž postupoval zcela sám na domácího brankáře Popelku. V rozhodující fázi však místo „dloubáčku“ volil střelu po zemi, kterou vyrazil Popelka nohama na roh. Jenže po něm, zahrávaným z pravé strany Surovcem, si vše vynahradil. Krásnou hlavičkou – přesněji řečeno „koníkem“, nedal z bezprostřední blízkosti Popelkovi šanci a zvýšil vedení svého týmu. Hosté v tomto časovém horizontu předváděli velmi pohlednou a zodpovědnou hru, proti které domácí absolutně nenacházeli recept. Byli výkonem svého soupeře očividně zaskočeni. A aby toho nebylo málo, tak ve 40. minutě vyslal Dulík na zteč nádhernou přímočarou přihrávkou Naňáka. Ten se lehce zbavil dotírajícího Lorence a krásnou českou uličkou vybídl Surovce k zvýšení vedení již na tříbrankové. Na jeho technickou parádu pod břevno Popelka nedosáhl. A tak naprosto zdecimované domácí vysvobodil hvizdem hlavní arbitr, jenž ukončil výborné představení Valachů v první půli.

Domácí si zřejmě o přestávce z úst svého trenéra Gučíka vyslechli své. Od úvodních minut druhého poločasu se do svého soupeře zakousli a hnáni silným větrem se snažili stav co nejrychleji zkorigovat. Vytvořili si zejména zlepšenou hrou své středové osy tlak a neustále dotírali na vsetínskou obranu. Ovšem ta stála pevně na nohou a domácí celek do žádné vyložené pozice nepouštěla. V 53. minutě již domácí předčasně jásali z prvního úspěchu, jenže plány jim zhatil Eliáš, který vytáhl ze svého repertoáru vynikající zákrok a velmi dobře mířenou „jedůvku“ Hruboše vyrazil na roh. O tři minuty nato se nezaviněně po jednom ze svých zákroků zranil maják a pilíř vsetínské obrany Dulík, jenž musel předčasně opustit bojiště. Na jeho post se uchýlil Matůš, čímž pocítila citelné oslabení hostující záloha. Ale i přesto Vsetínští úspěšně odolávali a podnikali ojedinělé, avšak za to velmi nebezpečné kontry do rozhozené obrany Strání. V 68. minutě nasadil k brejku Gerža, prošel s míčem téměř půlku hřiště, ale v rozhodující chvíli (snad po nedovoleném zákroku Ondřejky v pokutovém území) upadl a k zakončení se nedostal. A hosté o sobě dávali vědět i nadále. V 70. minutě Naňák, rvoucí se neustále s domácí obranou, dostal „nabito“ od velmi aktivního Surovce a jen milimetry mu chyběly k tomu, aby dosáhl pro svůj tým čtvrtý zářez. Ihned z protiútoku se řítil neohroženě z pravé strany do šestnáctky Vsetína Michalec, křižnou střelou téměř z hranice malého čtverce ale cíl minul. Další možnost ke zvýšení skóre ve prospěch vsetínského mužstva měl v 77. minutě exekutor trestných kopů Maček. Jeho pěkná technická střela se tentokrát mezi tři tyče nevešla. Domácí se však alespoň čestného úspěchu přece jen dočkali. Běžela 79. minuta hry, ve které založil velmi rychlou, pohlednou a přímočarou akci Hruboš, nezištnou přihrávku naservíroval do „velkého vápna“ Silnicovi, který tvrdou ránou po zemi rozvlnil síť za Eliášovými zády. Po této brance se ještě domácí všemožně před koncem střetnutí snažili o zvrat, ovšem skálopevná obrana Vsetína již žádnou změnu skóre nepřipustila.

A tak po závěrečném hvizdu výborného hlavního rozhodčího Kotaly, kterému rovněž velmi dobře asistovali Matějek s Kaločem, vypukl v táboře hostů a jejich věrných fanoušků gejzír radosti. O náramné vystoupení se postaral celý tým. Proto je z tohoto důvodu těžké vyzvednout
některého hráče nad ostatní. Vynikajícího úspěchu dosáhl celý kolektiv, jehož výkony měly s koncem podzimní sezóny silně stoupající tendenci. Takovou sérii neporazitelnosti nepamatují ani nejstarší členové klubu a vsetínští hráči si proto zaslouží za své podzimní výkony plné absolutorium.

Sestava Vsetína: Eliáš – Řeřucha, Dulík (55. min. Leskovjan), Maček, Mydlář – Gerža (82.
min. Zuzaňák), Foltýn, Matůš, Hořelica (87. min. Smilek), Surovec
(89. min. Machač) - Naňák

Jelikož se jednalo o poslední podzimní vystoupení vsetínského týmu, popřejme tedy hráčům, trenérům, funkcionářům, sponzorům, fanynkám, fanouškům a vůbec všem, kteří se „točí“ kolem vsetínského fotbalu, zaslouženou předlouhou „zimní dovolenou“, jejich rodinám radostné a veselé vánoce a v nastávajícím roce mnoho osobních, rodinných, sportovních a pracovních úspěchů.

 
Utkání

PŘÍPRAVNÁ  UTKÁNÍ PŘED SEZONOU 2021/2022

2. ČERVNA : FC VSETÍN - REPREZENTACE ČT U18 - odehráno

5. ČERVNA : SLUŠOVICE - odehráno

11.6. 2021 FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM (divize)
odehráno

18.6.2021 FASTAV ZLÍN U19 ( dorostenecká 1.liga)
odehráno

26.6.2021 UHERSKÝ BROD (třetí liga)
Utkání se bude  hrát v Nivnici od 17:00

2.7.2021 FRANCOVA LHOTA
Přátelské přátelské utkání se odehraje v pátek, 2. července.
Od 17:00 na Tyršovce.
Proti Lhotě nastoupi FC Vsetín U19
Následuje krátká fotbalová dovolená.24.7.2021 - 1.FC  SLOVÁCKO "B"
Přípravné utkání proti Slovácku se odehraje doma, na Tyršovce.
V sobotu od 18:00  hod.

31.7.2021 -  BÍLOVEC  (divize) - MOL CUP
Utkání se bude  hrát v sobotu dopoledne rámci  předkola  Mol Cup. Čas:10:30
Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
FC VSETÍN - 1. FC SLOVÁCKO "B" 1:2 (1:2)

Vsetín představil náhradu do branky za odcházejícího Jana Dobeše do Valašské Polanky. Na Vsetín přichází 20letý brankář Slovácka...

 
PROTI SLOVÁCKU V SOBOTU V 18:00

V sobotu se na Tyršovce představí třetiligový tým 1.FC Slovácko "B".  Tým z Uhreského Hradiště  nás zvolil jako svou...

 
POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA FOTBALOVÝ TÁBOR + DŽUNGLE!!!

MÁME VOLNÁ POSLEDNÍ 3 MÍSTA DO NAŠEHO FOTBALOVÉHO TÁBORA, KTERÝ POŘÁDÁME SPOLEČNĚ SE ZÁBAVNÍM CENTREM PRO DĚTI DŽUNGLE.LETOŠNÍ ROK...

 
TERMÍNY ZÁPASŮ
 
VSETÍNSKÝ DOROST MAČKAL FRANCOVKU, ALE GÓL Z TOHO NEKÁPL
 
OD 17:00 DNES HOSTÍ FC VSETÍN U19 FRANCOVU LHOTU
 
VSETÍN ZAKONČIL V TŘETILIGOVÉM UHERSKÉM BRODĚ PRVNÍ ČÁST LETNÍ PŘÍPRAVY.
 
ROZLOSOVÁNÍ NOVÝCH SOUTĚŽÍ
 
ROZHOVOR S ALEXEM URBANEM
 
REPREZENTACE ČR U18 HRÁLA NA TYRŠOVCE PROTI FC VSETÍN
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS