Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

NÁRAMNÁ PODÍVANÁ NA ZÁVĚR

28.10.2019 | Jiří Kořínek

FC Vsetín z.s. – FK Nové Sady  3 : 1  ( 2 : 1)

Jednoznačně nejlepší podzimní fotbalovou partii na domácím stadionu předvedli v posledním duelu vsetínští hráči. Svému soupeři nedarovali zadarmo ani píď hrací plochy a přestože prohrávali, dovedli zápas do úspěšného konce. Zejména výkon v první půli zasluhuje visačku nejvyšší kvality. A nebýt na straně hostů v brance výtečného Šarmana, odjížděli by Olomoučtí s potupným debaklem.
Do zápasu vstoupili domácí zdravě nabuzeni. Již v 1. minutě zahrávali Surovcem rohový kop, na který nejmenší hráč na hřišti Gerža skluzem jen těsně nedosáhl. V 6. minutě unikl po křídle Surovec, prudký centr po zemi směřoval do velkého čtverce na nabíhajícího Bubláka, ale ten mířil bez přípravy těsně vedle. Domácí se hnali se vší silou do útoku, s cílem vstřelit co nejdříve svému soku gól. Ve 12. minutě ale přišla pro ně ledová sprcha. Středem pole odvážně postupoval hostující Sobek, který využil chvilkového zaváhání a nedorozumění vsetínských stoperů a střelou po zemi z bezprostřední blízkosti lehce překonal gólmana Eliáše. Domácí ale v žádném případě nerezignovali. Již o dvě minuty na to bylo vyrovnáno. Po pravé straně unikl Gerža po jehož centru nejprve Foltýn nastřelil obránce Popelku. Odraženého míče se poté znovu zmocnil Gerža, a tentokrát již Bublák z malého čtverce nekompromisně stav střetnutí zaslouženě srovnal. Domácí i nadále pokračovali ve velkém stylu. Útoky se na „Novosadské“ valily z obou stran a hosté nevěděli, kam dříve skočit. Domácí přehrávali svého soupeře zejména rychlostně ale i technicky. Záloha výborně spolupracovala a na hrotu velmi dobře pracoval Naňák, jenž na tomto postu skvěle nahradil nemocného Matůše.....

....A byl to právě on, jenž mohl poslat své mužstvo ve 21. minutě do vedení po učebnicovém centru Surovce. Hlavičkou však přehodil nejen vyběhnuvšího Šarmana, ale i hostující svatyni. S velkou chutí hrající vsetínský tým si vytvářel šance jak na běžícím pásu. Ve 28. minutě ve velkém stylu hrající Bublák vyslal ránu z deseti metrů, kterou Šarman vyrazil nohama do bezpečí. A galapředstavení vsetínské družiny pokračovalo i nadále. Ve 29. minutě unikl po křídle téměř neudržitelný Gerža, po jehož příhře a následné střele Foltýna zázračně vykopl míč patičkou Šarman na roh. Ve 34. minutě však již kapituloval podruhé. Gerža se odhodlal ke svému sólu takřka z poloviny hřiště, tentokrát však vzal zodpovědnost na sebe a prudkou ránou mezi jeho nohy překlopil misky vah na stranu Vsetínských. A byl to znovu s nesmírnou chutí hrající Gerža, který ve 42. minutě připravil gólovku Foltýnovi, jemuž znemožnil skórovat polovysokou střelou znovu Šarman. A tak pouze za nejtěsnějšího vedení odcházeli do šaten spokojenější domácí.

Výkon domácích gradoval i po změně stran. Ve 48. minutě neúnavný Gerža nachystal pro svůj celek další tutovku, ovšem Naňák místo příhry na zcela volného Foltýna zvolil slabou střelu po zemi. V 53. minutě však Naňák zacílil znovu, tentokrát mnohem silněji, ale Šarman vynikajícím zákrokem vyrazil míč na rohový kop. V 56. minutě zahrával Bublák trestný kop těsně za hranici velkého čtverce, mířil jen do zdi. V 60. minutě vyrobil Gerža výbornou střeleckou pozici pro Řeřuchu, jehož dělovka minula jen těsně cíl. O pět minut na to předvedl svůj typický výlet z obrany domácí Mydlář, ale z rohu malého čtverce jeho křižná střela se mezi tři tyče nevešla. Domácí stále svého soka jednoznačně přehrávali, ale uklidňující třetí trefa stále nepřicházela. A hosté vycítili, že by mohli ještě stále bojovat o bod. V rozmezí 65. – 75. minuty zjevně ožili a začali zle dotírat na do té doby klidnou domácí obranu. Vyrovnání viselo na drátku v 73. minutě, kdy v tomto utkání téměř bez práce chytající Eliáš, vytáhl proti těžké střele Šuby famózní zákrok a udržel pro Valachy těsné jednobrankové vedení. V 78. minutě Vsetínští však třetího gólu již dosáhli, jenže Bublák jej docílil z ofsajdu. Deset minut před koncem zahrávali domácí z pravé strany trestný kop, centrovaný míč směřoval na Naňáka, po jehož hlavičce znovu uchránil svůj tým od inkasování skvělý Šarman. S blížícím se závěrem domácí již takticky drželi míč a do protiútoku vyráželi pouze sporadicky. Jenže přišla 88. minuta, kdy se řítil nekompromisně do šestnáctky Hořelica, jehož před velkým trestným územím nedovoleně zastavil bránící Březina. Byl nařízen trestný kop z levé strany a na něj mají Vsetínští obránce Mačka. Ten taky potvrdil velký cit pro míč a velmi přesnou technickou střelou přes zeď k pravé tyči překonal překvapeného Šarmana. Tím taky vystavil definitivní pojistku zcela zaslouženého domácího vítězství.

Vsetínské mužstvo se předvedeným výkonem odvděčilo svým příznivcům za podzimní podporu tím nejlepším způsobem. Zcela po právu byli domácí hráči odměněni po závěrečném hvizdu velmi přesného hlavního arbitra Kontoršikova dlouhotrvajícím potleskem.

Sestava Vsetína: Eliáš – Řeřucha, Dulík, Maček, Mydlář – Gerža (86. min. Zuzaňák), Foltýn,
Vítek (81. min. Leskovjan), Bublák, Surovec (62. min. Hořelica) –
Naňák

 
Utkání

PŘÍPRAVNÁ  UTKÁNÍ PŘED SEZONOU 2021/2022

2. ČERVNA : FC VSETÍN - REPREZENTACE ČT U18 - odehráno

5. ČERVNA : SLUŠOVICE - odehráno

11.6. 2021 FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM (divize)
odehráno

18.6.2021 FASTAV ZLÍN U19 ( dorostenecká 1.liga)
odehráno

26.6.2021 UHERSKÝ BROD (třetí liga)
Utkání se bude  hrát v Nivnici od 17:00

2.7.2021 FRANCOVA LHOTA
Přátelské přátelské utkání se odehraje v pátek, 2. července.
Od 17:00 na Tyršovce.
Proti Lhotě nastoupi FC Vsetín U19
Následuje krátká fotbalová dovolená.24.7.2021 - 1.FC  SLOVÁCKO "B"
Přípravné utkání proti Slovácku se odehraje doma, na Tyršovce.
V sobotu od 18:00  hod.

31.7.2021 -  BÍLOVEC  (divize) - MOL CUP
Utkání se bude  hrát v sobotu dopoledne rámci  předkola  Mol Cup. Čas:10:30
Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
FC VSETÍN - 1. FC SLOVÁCKO "B" 1:2 (1:2)

Vsetín představil náhradu do branky za odcházejícího Jana Dobeše do Valašské Polanky. Na Vsetín přichází 20letý brankář Slovácka...

 
PROTI SLOVÁCKU V SOBOTU V 18:00

V sobotu se na Tyršovce představí třetiligový tým 1.FC Slovácko "B".  Tým z Uhreského Hradiště  nás zvolil jako svou...

 
POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA FOTBALOVÝ TÁBOR + DŽUNGLE!!!

MÁME VOLNÁ POSLEDNÍ 3 MÍSTA DO NAŠEHO FOTBALOVÉHO TÁBORA, KTERÝ POŘÁDÁME SPOLEČNĚ SE ZÁBAVNÍM CENTREM PRO DĚTI DŽUNGLE.LETOŠNÍ ROK...

 
TERMÍNY ZÁPASŮ
 
VSETÍNSKÝ DOROST MAČKAL FRANCOVKU, ALE GÓL Z TOHO NEKÁPL
 
OD 17:00 DNES HOSTÍ FC VSETÍN U19 FRANCOVU LHOTU
 
VSETÍN ZAKONČIL V TŘETILIGOVÉM UHERSKÉM BRODĚ PRVNÍ ČÁST LETNÍ PŘÍPRAVY.
 
ROZLOSOVÁNÍ NOVÝCH SOUTĚŽÍ
 
ROZHOVOR S ALEXEM URBANEM
 
REPREZENTACE ČR U18 HRÁLA NA TYRŠOVCE PROTI FC VSETÍN
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
RSS