Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

FC VSETÍN – 1. HFK OLOMOUC 1 : 0

19.09.2019 | Jiří Kořínek

KONEČNĚ  BODOVALI I DOMA !!

Další, z velmi silných soupeřů, netajících se s postupovými ambicemi, se představil v sobotním odpoledni na vsetínské Tyršovce. Před utkáním panovaly značné obavy z konečného výsledku, jemuž navíc nahrávalo bolestivé zranění Matůše z předcházejícího zápasu, jednoho z klíčových hráčů týmu. Vsetínští však různé předzápasové a sázkové teorie vyvrátili a po velmi dobrém výkonu celého mužstva se radovali po dlouhé době na svém stadionu z tříbodového zisku. Je však nutno dodat, že vítězství bylo šťastné, avšak za předvedený výkon si jej domácí celek určitě zasloužil.
Domácí mužstvo tentokrát nastoupilo do utkání zdravě nažhaveno. Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Lukašíka oplývalo pohybem a zatlačilo svého soupeře do defenzívy. Již ve 3. minutě se radovalo z vedoucí branky. Po pravé straně založil bleskový útok Řeřucha, výborně uvolnil Hořelicu, který poslal prudký přízemní centr do malého pokutového území na nabíhajícího Surovce. Ten se však k míči nedostal, neboť těsně před ním, ve snaze zahrát míč do bezpečí, se trefil nešťastně pod břevno vlastní branky hostující obránce Vyskočil....

... Tento moment domácí tým patřičně nastartoval a začal předvádět v rozmezí prvních dvaceti minut výbornou hru, založenou zejména na vynikajícím pohybu a přesné rozehrávce středové řady. Hráči vyhrávali téměř každý hlavičkový souboj, ve kterém vynikal především Dulík s Hořelicou. Dezorientovaní hosté často zahrávali v nouzi míč za postranní čáru, anebo se osvobozovali dlouhými odkopy na polovinu domácích. Postupem času se však z defenzívy vymanili a začali domácím zle zatápět. Útoky zakládali především ze své levé strany přes rychlonohého Bernatíka, po jehož únicích hrozilo vsetínskému mužstvu značné nebezpečí. Po jednom z nich ve 30. minutě a následném rohovém kopu, zachránil v hodině dvanácté těsně před nabíhajícím Smítalem do velkého čtverce obránce Mydlář. O čtyři minuty později zahrozil olomoucký Krejčí, jehož prudká hlavička jen těsně minula levou tyč. Ve 39. minutě se dostali ke slovu i domácí a po hezké akci Naňáka mířil vedle Bublák. Ihned z protiútoku se vyznamenal vsetínský brankář Eliáš, když po střele Kotůlka vyrazil míč z bezprostřední blízkosti na tyč. Ve 42. minutě po úniku aktivního Řeřuchy a jeho následné přihrávce zahrozil přízemní střelou Naňák, jenž vystrašil hostujícího gólmana Machalického. Ke konci první půle se hra odvíjela ve vysokém tempu a rozhodně se bylo na co dívat. Ve 44. minutě již zvedali hosté ruce nad hlavu po střele Němce, ta však skončila pouze na tyči Eliášovy svatyně.
Do druhého poločasu vstoupili opět lépe Vsetínští. Ovládli střed pole a byli v úvodních minutách iniciativnější. Ve 49. minutě si naběhl na Surovcův rohový kop Řeřucha a málem trefil cíl. O pět minut na to se prezentoval technickou střelou Leskovjan a mířil jen těsně nad. V 56. minutě postihla domácí celek velká ztráta, neboť po nevybíravém zákroku ke konci prvního dějství musel opustit plochu do té doby výborně hrající Mydlář. Krátce na to, podobně jako před obrátkou, dali o sobě opět vědět hosté. A je třeba připomenout, že si vytvořili znatelnou územní převahu. Velká možnost ke srovnání stavu se naskytla Olomouckým v 67. minutě, kdy přímo z hranice šestnáctky měli možnost zahrávat trestný kop. Exekutor Bernatík však nastřelil pouze zeď domácího týmu. Výborným centrem směřujícím do pokutového území hostů se prezentoval v 69. minutě mladý Gerža, nová posila Vsetínských, po němž v poslední chvíli zachraňoval před nabíhajícím Bublákem Pezzotti. A byl to znovu Gerža, jenž v 75. minutě po rychlém úniku z pravé strany se snažil přehodit vybíhajícího brankáře Machalického až téměř do středu pole, ovšem jeho oblouček byl velmi nepřesný. Ke konci utkání, kdy již hosté začali hrát „vabank“, se domácí hráči dostávali do rychlých brejků, po nichž mohli průběžné skóre navýšit. Ať už to byl v 84. minutě Naňák, anebo těsně po něm Hořelica, který velmi dobře mířenou technickou střelou donutil Machalického k výtečnému zákroku. V závěrečných minutách již vsetínští hráči především zásluhou výborně pracující obrany, nedovolili hostům si vytvořit již žádnou „gólovku“. A tak po závěrečném hvizdu výborného hlavního arbitra právem oslavovali zcela nečekané, ale naprosto zasloužené tři body nad vynikajícím soupeřem.
Všichni vsetínští hráči bez rozdílu si zaslouží za svůj výkon právem absolutorium. V tomto duelu si sáhli až na dno svých sil a předvedli zcela jistě doposud nejlepší výkon podzimu.

Sestava Vsetína: Eliáš – Řeřucha, Dulík, Maček, Mydlář ( 56. min. Gerža) – Leskovjan (80.
min, Kocourek), Vítek (64. min. Zuzaňák), Bublák, Naňák, Surovec –
Hořelica (90. min. Smilek)

 
Utkání
LETNÍ  covidová  PŘÍPRAVA 2020:


SOBOTA  6.ČERVNA
FC VSETÍN - UHERSKÝ BROD
16:00 - Liptál


SOBOTA  13.ČERVNA
FC VSETÍN - NOVÝ  JIČÍN
17:30 - Tyršovka


PÁTEK  19. ČERVNA
FC  VSETÍN - FC FASTAV ZLÍN "B"
18:00 - Vršava


SOBOTA  27. ČERVNA
FC  VSETÍN -  SK HRANICE
17:30 - Tyršovka


PÁTEK  3. ČERVENCE
FC  VSETÍN - TJ VALAŠSKÉ  MEZIŘÍČÍ
17:30 - TyršovkaPŘÍPRAVNÁ  UTKÁNÍ PŘED SEZONOU

1.utkání:
Soupeře a termín upřesníme

2.utkání
Soupeře a termín upřesníme

1. mistrovské utkání:
SOBOTA 8.SRPNA
nebo
NEDĚLE 9.SRPNAPartneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
PŘÍPRAVNÉ DERBY BEZ VÍTĚZE.

Poslední ze serie pokoronavirových přátelských zápasů, před krátkou červencovu přestávkou, skončil bezbrankovou remízou :FC Vsetín -...

 
DALŠÍ PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS ...

... proti sousednímu diviznímu Valašskému Meziřící  odehrajeme opět  v  pátek 3. července. Od 17:30. Doma, na...

 
FOTODOKUMENTACE ZE ZLÍNA

Přinášíme další sadu  povedených  totbalových záběrů z utkání FC Fastav Zlín - FC Vsetín. Děkujeme paní Leskovjanové a...

 
PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS PROTI HRANICÍM SE NÁM PŘÍLIŠ NEVYVEDL
 
PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ PROTI HRANICÍM JIŽ V PÁTEK 26. ČERVNA !!
 
FASTAV ZLÍN "B" - FC VSETÍN 4:1
 
PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ PROTI FASTAV ZLÍN "B"
 
FC VSETÍN - NOVÝ JIČÍN 4:0
 
UTKÁNÍ PROTI N.JIČÍNU JIŽ V 10:15
 
PRVNÍ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ ...
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
  
RSS