Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PRVNÍ LETOŠNÍ REPORTÁŽ JIRKY KOŘÍNKA: FC VSETÍN - FK HODONÍN

13.08.2019 | Petr Říha

NEVYDAŘENÁ PREMIÉRA
FC Vsetín z.s. – MND Hodonín
1 : 4 (0 : 4)

Úvodní duel nově vytvořené moravské divize – střed se Vsetínským hráčům vůbec nevydařil. Po matném výkonu zejména v prvním poločase odešli v domácím prostředí poměrně vysoko poraženi. Je však třeba ihned připomenout, že soupeř sestoupil velmi nešťastně a touží co nejrychleji po návratu do třetí nejvyšší soutěže. Navíc v týmu domácích chyběli tři hráči základní sestavy.

Prvních patnáct minut konečnému výsledku vůbec nenasvědčoval. Domácí tým převzal taktovku a ihned po úniku Řeřuchy mohl jít do vedení. Na jeho centr však těsně nedosáhl nejprve Hořelica a po něm ještě Surovec. V 5. minutě opět Řeřucha vyslal prudkou střelu těsně vedle Petrášovy branky. Hosté poprvé zahrozili v 11. minutě, kdy po zahrávaném rohovém kopu přestřelil vsetínskou svatyni ránou bez přípravy Sasín. To však byla bohužel pro Valachy, jak se později ukázalo, teprve jeho propagační navštívenka....

.... V 18. minutě se již ale nemýlil. Po úniku Švantnera z levé strany a jeho následném centru, nádhernou hlavičkou nedal vsetínskému Eliášovi v brance sebemenší naději zareagovat. Ve 25. minutě tentýž hráč rozvlnil síť za zády domácího gólmana podruhé. Zleva opět neohroženě postupoval rychlonohý Švantner (akvizice z druholigového Hradce, o něhož je mimořádný zájem ve vyšších soutěžích), na jehož přesnou přízemní přihrávku směřovanou na hranici šestnáctky naběhl úplně volný hodonínský středopolař Sasín, který velmi dobře mířenou střelou k pravé tyči poslal svůj tým do dvougólového vedení. Jenže Valaši mohli své dvoubrankové manko zkorigovat, a to ve 32. minutě, kdy před velkým čtvercem krásně uvolnil Jaroš nabíhajícího Bubláka, jenže ten v rozhodujícím momentě selhal a slabou střelu poslal pouze do náruče Petráše. A staré pravidlo nedáš - dostaneš se opět projevilo. Ihned z protiútoku vyslal Kyselka do brejku, v prvním dějství naprosto neudržitelného Švantnera, jehož v pokutovém území nedovoleně fauloval Dulík a následovala jasná penalta. K míči se opět postavil Sasín                a bezpečně skóroval. A aby to nebylo z jeho kopaček ještě málo, tak již v nastaveném čase po prudkém projektilu Bohuna, jenž ještě stačil Eliáš vyrazit pouze před hostujícího všudybyla, na jehož dorážku byl již ovšem krátký. Nepříznivý stav 0 : 4 po prvním poločase naháněl hrůzu nejen domácímu týmu, ale i všem jeho fanouškům. 

Do druhé půle nastoupili Vsetínští se snahou výsledek alespoň částečně upravit. Jenže zkušený hostující celek disponuje velmi zkušenými hráči, kteří vědí co mají hrát. Soustředili se převážně na dlouhé držení míče, založené na přesných přihrávkách, čímž dokonale naleptávali úsilí domácích, vstřelit alespoň jeden gól. Vsetínské mužstvo se nedostávalo do žádných příležitostí, ba právě mohli dále inkasovat. Nejprve v 57. minutě po pumelici neúnavného Švantnera, kterou Eliáš vyrazil bravurně na roh, a ihned poté v 60. minutě, kdy zachránil průniku míče do sítě na brankové čáře Zuzaňák. V 72. minutě domácí Hořelica hlavou neproměnil tutovku po krásném centru Zuzaňáka. Čestného úspěchu se přece jen vsetínské mužstvo dočkalo. V 83. minutě byl při průniku do pokutového území nedovoleně sražen Hořelica a hlavní rozhodčí Žůrovec poskytl výhodu zahrávaní pokutového kopu i hráčům Vsetína. K míči se postavil sám faulovaný Hořelica a poměrně se štěstím vstřelil čestný úspěch svých barev. 

 V tomto duelu domácí celek prostě na svého soupeře nestačil. I když se očividně ve velkém vedru snažil, odešel nakonec zaslouženě poražen. V utkání, kdy zejména vsetínská obrana pod tlakem soupeře vyrobila v prvních pětačtyřiceti minutách několik hrubých chyb, nezahrál nad průměr žádný z hráčů, snad jen s výjimkou gólmana Eliáše a v útoku osamoceného Hořelici. Z konečného výsledku není třeba prozatím dělat zvlášť velkou tragédii, ovšem do druhého důležitého zápasu, ke kterému zajíždí vsetínský tým do Přerova, je třeba se poučit, vyrobených chyb se vyvarovat a předvést takový výkon, jenž by vedl k bodovému zisku.

 Sestava Vsetína: Eliáš – Zuzaňák, Dulík, Maček, Mydlář (80.min. Kocourek) – Řeřucha,

                                       Bublák, Jaroš, Naňák, Surovec (71. min. Smilek) - Hořelica

 
Utkání
ZIMNÍ  PŘÍPRAVA 2020:

SO 25.ledna: 
Zlín B  (na Vršavě od 13:00)

SO 1.února
Uherský Brod (14:00 v Uh. Brodu)

SO 08. února:
Nové Mesto (na Slovensku, od 11:00 )  

SO 22. února :
Trenčianské Stankovce (v Trenčíně, od 15:00)

SO 29. února:
Nový Jičín (v Jičíně  od 10:15)  

SO 14.března :
Luhačovice

PŘÍPRAVNÉ  UTKÁNÍ  V LUHAČOVICÍCH  ZRUŠENO
Partneři

Výsledek obrázku pro ofs vsetínAktuální články
LETOŠNÍ SEZONA SKONČILA

Jak se dalo (bohužel) očekávat, letošní sezona byla ukončena.  Nikdo nepostupuje. Nikdo nesestupuje. Celá sezona se bude  opakovat....

 
RADEK VÍTEK V MANCHESTER UNITED !!

V dnešní nelehké době, kdy máme sport přibržděný, však fotbalový život přináší i příjemné příběhy : Dnešní tisk...

 
OMEZENÍ SPORTU TRVÁ

Máme za sebou apríl. Doba covidová trvá. Stav nouze trvá. Sportoviště uzavřená. Žádná změna. Podle epidemiologů bude krize kulminovat...

 
HISTORICKÉ KRONIKY ONLINE
 
FASTAV CUP 2020
 
ÚTERÝ 17.3.2020 - FOTBALOVÝ DEN "D"
 
TYRŠOVKA - SPORTOVIŠTĚ VSETÍNSKÉ SPORTOVNÍ - UZAVŘENA
 
... ZDÁ SE, ŽE JE VYMALOVÁNO.
 
DO KONCE MĚSÍCE BŘEZNA VYHLAŠUJEME FOTBALOVOU KARANTÉNU
 
ROZHODNUTÍ ŘÍDÍCÍ KOMISE PRO MORAVU
 
FACEBOOK - ŽENY
100 let kopané
110 let kopané
 
  
RSS